» załóż konto» przypomnij hasło

Cooler Master MasterMouse Pro L – test myszki

Autor: Wiesław Truszkowski | Data: 2017-04-20 17:37:38

A A A | Wejść na stronę 19935 | Komentarzy 1


Pokaż specyfikację

Specyfikacja
sensor optyczny Pixart PMW3360DM
zakres dpi od 100 do 12000 (przeskok co 100)
polling rate 125/250/500/1000Hz
maksymalna szybkość ~6.35 m/s
pleciony kabel o długości ~1.8 m
przyciski 7 przycisków + scroll, pod dwoma głównymi przyciskami - przełączniki Omron
dodatki wymienne panele boczne oraz górny
wymiary 123.5 lub 128.5 x 68 x 38 mm
waga ~100 g (bez kabla)

Ze strony producenta mamy możliwość pobrania aplikacji do zarządzania MasterMouse Pro L. Dzięki niemu możemy ustawić wszelkie aspekty związane z myszką zgodnie z naszymi preferencjami. Oprogramowanie jest proste w użyciu i bardzo intuicyjne.

W pierwszej z zakładek mamy możliwość przypisania każdemu z przycisków jakiejś funkcji.

MasterMouse Pro L

W drugim oknie mamy także możliwość przypisania dowolnej funkcji do każdego z przycisków, która będzie aktywowała się po naciśnięciu przycisku „Storm TactiX”. To oznacza, że mając na pokładzie osiem przycisków możemy zaprogramować praktycznie dwa razy tyle funkcji.

MasterMouse Pro L

W trzeciej zakładce możemy ustawić podświetlenie myszy. Wybieramy tutaj jaki kolor ma świecić na stałe, oddychać, migotać czy przechodzić z jednej barwy na drugą. Do tego możemy określić z jaką szybkością ma to następować. Podświetlenie dotyczy paska na tyle obudowy, trzech elementów pod przyciskami i rolki. Ten sam kolor mamy dla scrolla i paska, a trzy paski możemy dowolnie skonfigurować (każdy inaczej).

MasterMouse Pro L

Kolejne okienko daje nam możliwość ustawienia parametru DPI dla każdego z czterech poziomów, zmienić częstotliwość raportowania i ustawić LOD. Następna zakładka daje nam możliwość zmiany czułości sensora optycznego, szybkości podwójnego kliknięcia i czasu reakcji przycisku.

MasterMouse Pro L

Na koniec pozostaje kwestia tworzenia makr, którym możemy nadawać nazwy. Programowanie sekwencji przycisków nie jest trudne, a aplikacja daje nam do wyboru sposób odczytywania czasów pomiędzy kolejnymi akcjami. Możemy wybrać przerwy naturalne (takie jakie rzeczywiście następują), sztuczne (sami wybieramy liczbę) lub zerowe. Po stworzeniu danej sekwencji możemy do niej dopisać kolejne akcje lub też dodać inne odstępy.

MasterMouse Pro L

MasterMouse Pro L

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

  • ~hikkoko

    2017-04-20 20:12:52

    Jednego natomiast nie rozumiem, kto daje przycisk zmiany DPI na spodzie myszki, gdzie generalnie zazwyczaj znajduje się włącznik/przycisk parowania myszy bezprzewodowej?

Komentarz 1


Konkursy

  • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

  • Konkurs świąteczny 2020

    Konkurs świąteczny 2020

    Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

  • 10 urodziny vortalu!

    10 urodziny vortalu!

      Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...


Ostatnio na forum