Big Tower po raz drugi!
BitFenix Shinobi XL – recenzja obudowy
Spis treści
Shinobi XL została nam dostarczona w dużym, brązowym kartonie, na którego froncie znajduje się duże logo producenta wraz z nazwą modelu. Z drugiej strony mamy trzy obrazki prezentujące obudowę wraz z opisem jej funkcji. Po bokach znalazły się wycięte otwory, które ułatwiają transport urządzenia. Dodatkowo na jednym z nich widnieje krótka tabelka ze specyfikacją techniczną.
W środku obudowa została dobrze zabezpieczona za pomocą dwóch gąbczastych ochraniaczy oraz przeźroczystej folii. Dzięki temu nie musimy się obawiać, że Shinobi XL przyjedzie do nas porysowana lub obita.
W zestawie oczywiście nie zabrakło dodatkowych akcesoriów, które ułatwią nam montaż podzespołów. Wśród nich znajdziemy torebkę z zestawem śrubek, adapter do montażu urządzenia 3,5 cala w zatoce 5,25 cala, szczegółową instrukcję obsługi, speaker oraz opaski do kabli w czarnym kolorze.
BitFenix Shinobi XL ma wymiary 570 x 245 x 557 mm i waży 12,6 kilograma. Obudowa pozwala na zamontowanie płyt głównych w rozmiarze Mini-ITX, mATX, ATX oraz XL-ATX. Na pierwszy rzut oka nie różni się praktycznie niczym od modelu Midi Tower. Ma prostą i klasyczną budowę, brak krzykliwych dodatków oraz czarny kolor. Na panelu przednim i górnym została pokryta specjalnym tworzywem o nazwie Soft Touch, które jest bardzo przyjemne w dotyku, a co ważniejsze nie pozostawia odcisków palców, które to w przypadku „błyszczących” powierzchni dawały o sobie we znaki.
Na panelu frontowym, po bokach mamy dwa paski ułożone w pionowej orientacji, które można wymienić na inny kolor, żeby trochę urozmaicić wygląd obudowy. Trochę poniżej środka umieszczono sporej wielkości logo producenta w srebrnym kolorze (również istnieje możliwość wymiany na inny kolor, po dokupieniu takiego akcesorium). Powyżej znajduje się pięć zatok zewnętrznych o wielkości 5,25 cala (w wersji Midi były trzy sztuki).
Na górze obudowy umieszczono panel I/O, który oferuje cztery porty USB 3.0, dwa gniazda audio oraz specjalny port USB SuperCharge ( 2,5 Ampera) służący do ładowania urządzeń peryferyjnych. Dzięki niemu ładowanie odbywa się z taką samą szybkością, jakbyś podłączyli nasz smartfon czy tablet bezpośrednio do gniazdka sieciowego. Pozostałą część pokrywa metalowa siatka, pod którą umieszczono jeden wentylator o wielkości 230 mm (również Spectre).
Z tyłu umieszczono na dole miejsce na zasilacz, a nad nim dziewięć slotów na karty rozszerzeń, które są osłonięte metalowymi (z siatką) śledziami. Na górze znajduje się jeden wentylator wyciągowy o średnicy 120 mm (model Spectre), który można wymienić na jednostkę o wielkości 140 mm. Mamy tutaj również cztery otwory, przykryte gumowymi przelotami do prowadzenia wężyków od chłodzenia wodnego.
Zarówno prawy, jak i lewy panel Shinobi XL jest wykonany z litej blachy. Nie mamy tutaj żadnych dodatkowych otworów, miejsc na opcjonalne wentylatory lub wylotów powietrza.
Na spodzie obudowy BitFenix umieścił pod zasilaczem filtr przeciwkurzowy oraz dwa filtry dla opcjonalnych wentylatorów 120 mm, które możemy zamontować na spodzie Shinobi XL. Cała konstrukcja spoczywa na czterech nóżkach z gumowymi końcówkami, które zabezpieczają obudowę przed przypadkowym przesuwaniem się i brakiem stabilności na biurku czy stole.
Konkursy
Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.
-
Konkurs świąteczny 2020
Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...
-
10 urodziny vortalu!
Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...
Komentarze
~elf
2012-03-28 19:42:53
t.luk
2012-03-28 22:04:04
~fredii
2012-03-28 22:22:38
A macie błąd na wykresie temperatur - kolory powinny być odwrotnie niż obecnie, chyba ze w spoczynku temperatura jeż wyższa niż w stresie to ok ale powinno być na odwrót
czytelnik18
2012-03-29 21:01:34
t.luk
2012-03-29 21:07:10
czytelnik18 napisał:
Nauczyli się chyba dużo, bo w zasadzie brak wad (szukane na siłę) i dobra cena. Dla mnie świetny wybór!
Żadne szukanie wad na siłę, po prostu wiem że nie ma obudów idealnych ;)
mw_1975
2012-03-30 12:00:47
Chyba "płyt głównych"?
RafalC
2012-03-30 15:57:18
Rzeczywiście idealnych nie ma, ale testując tyle modeli chyba nie byłoby nam trudno stworzyć projekt idealnej obudowy komputerowej:?
t.luk
2012-03-31 10:28:50
Pytanie tylko czy któraś z fabryk potrafiłaby mu podołać i ile by kosztował ;)
silent
2012-03-31 21:00:11
jak dla mnie to fajna, bo prosta i funkcjonalna obudowa. czas na czepianie się:
- jeżeli zasilacz jest przykręcony do obudowy, to na ile gumowe nóżki zniwelują przenoszenie się wibracji?
- kolorowe przewody w zamkniętej (bezokienkowej) obudowie to zaleta - ułatwiają ich identyfikację
- wiatraczek z tyłu - nie można było fabrycznie dać większego?
i poważna wpadka - tacki na dyski - przy tej cenie coś takiego?
silent
2012-03-31 21:08:07
kandydatka na super obudowę? :D
10