Cisza i wydajność równocześnie?
BitFenix Ghost – recenzja obudowy
Spis treści
W obudowie BitFenix Ghost dokonaliśmy pomiaru temperatur poszczególnych podzespołów. Dokładny opis testów zamieściliśmy poniżej.
1. Przede wszystkim nie dysponujemy zaawansowanymi urządzeniami pomiarowymi, wszelkie wyniki są to odczyty z programów monitorujących, które podają dane z czytników umieszczonych na układach. Na procesorze i karcie graficznej jest zamontowane chłodzenie jak przedstawiliśmy na poprzedniej stronie. Może ono lepiej sprawdzać się w jednej, a gorzej w drugiej obudowie, jednak te różnice powinny być marginalne. Jednak prosimy, aby nasze wyniki nie były brane jako wyznacznik, ponieważ mogą, ale nie muszą być w pełni precyzyjne.
2. Temperatura będzie mierzona na procesorze, dysku twardym i karcie graficznej. Podczas testu nasz komputer zostanie wprowadzony w dwa stany. Stress: obciążenie platformy za pomocą znanego benchmarka 3DMark06 (test trwa 15 minut). Następnie po upływie 30 minut w stanie Idle (tylko pulpit) sprawdzimy, jakie temperatury odczytują nasze programy monitorujące.
3. Testy przeprowadzamy na fabrycznych wentylatorach, które znajdują się już w zestawie z obudową. Na tyle ile to możliwe ustawiamy je, żeby kręciły się z prędkością 1000obr./min., co uznaliśmy za wartość dosyć neutralną (stosunkowa cisza i duży przepływ powietrza). Takie wyregulowanie powinno nam dać jak najbardziej obiektywne wyniki pomiarów.
Temperatura otoczenia wynosiła około 23,5 stopni Celsjusza.
Za chłodzenie odpowiadają dwa wentylatory – jeden BitFenix Spectre 120 mm na froncie i jeden BitFenix Spectre 120 mm na tyle. W razie potrzeby można dodać drugi 120 mm na froncie, jeden 230/200 mm lub dwa 140/120 mm na górze oraz jeden 140/120 mm na dole. Temperatury są prawie takie same, jak w modelu Enermax Ostrog Giant też z 3 wentylatorami na pokładzie.
Konkursy
Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.
-
Konkurs świąteczny 2020
Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...
-
10 urodziny vortalu!
Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...
Komentarze
Kamirp
2013-03-07 02:20:31
wikingowiec
2013-03-07 02:22:17
~michale
2013-03-07 03:10:53
t.luk
2013-03-07 13:26:04
Wiesz, może to też kwestia tej sztuki tylko była...
Langley
2013-06-05 01:49:14
wikingowiec napisał:
Miałem krótko obudowę BitFenix Shinobi. Jasna blacha pokryta proszkową farbą która się łatwo rysuje i odkrywa metal. Blachy niby dość grube ale miękkie i zginały się bardzo lekko. Montaż dysków nie ciekawy. Kieszeń na stacje dyskietek ktoś tak wepchnął w kieszeń 5,1/4 że nie było jak jej wyjąć bez jej połamania. Nie wiedziałem że do obudowy należy dokupić listy dekoracyjne i znaczek z logo Shinobi - bo bez nich obudowa ma duże dziury z przodu. W zestawie miały być 3 wiatraczki ale nie było żadnego. Załamałem się jakością tego produktu.
Nie miałeś logo, listewek i wentyli bo kupiłeś wersję Core :] Co do jakości wykonania to pierwsze słyszę tego typu uwagi :P