Broń ostateczna?
ASUS Transformer TF700T Infinity - test tabletu
Spis treści
Do naszej redakcji trafił ASUS TF700T w wersji w kolorze złotym i wyposażony w 64 GB pamięci wewnętrznej.
Z zewnątrz ASUS prezentuje się świetnie. Według nas należy do grupy produktów – „Shut up and take my money”
Aluminiowa obudowa sprawia wrażenie elegancji i trwałości. Grubość tabletu to zaledwie 8,5 mm, a jego waga też nie należy do największych – 598g to niezły wynik jak na urządzenie w aluminiowej obudowie.
Z tyłu tabletu znajdziemy logo ASUS, szczelinę zawierającą głośniki stereo oraz oczko kamery o rozdzielczości 8mpix, obok którego znajduję się dioda, działająca jako flesz, i otwór drugiego mikrofonu. Większość obudowy to szczotkowane aluminium, oprócz górnej części, która zrobiona jest z plastiku. Jest to podyktowane zapewnieniem lepszego zasięgu modułów GPS i WiFi. Transformer Prime, którego tył składał się z jednego kawałka aluminium miał duże problemy ze złapaniem fixa GPS. Początkowo ASUS nie chciał się do tego problemu przyznać i wydawał kolejne łatki programowe mające poprawić działanie odbiornika, w końcu jednak przyznał się do błędu w projektowaniu. Zaowocowało to dużą akcją rozdawania dodatkowego, przyczepianego z dołu urządzenia - odbiornika GPS.
Przednią stronę tabletu w całości pokrywa szkło Gorilla Glass 2. Pod nim znajdziemy oczko przedniej kamery i czujnik światła. W lewym górnym rogu znajduje się logo ASUS, a na dole strzałka sugerująca, od której strony należy podłączyć klawiaturę. W przypadku tego tabletu dość ciężko się połapać gdzie znajduje się góra, a gdzie dół urządzenia. Przez to w ciemności szukanie włącznika tabletu zwykle kończy się „macaniem” wszystkich boków w celu odblokowania ekranu.
Z prawej strony tabletu znajduje się tylko otwór podstawowego mikrofonu.
Z lewej znajdziemy wyjście słuchawkowe 3,5mm, złącze micro-HDMI, przycisk reset oraz slot karty micro-SD.
U góry znajdują się: dioda LED informująca o stopniu naładowania baterii, przycisk odblokowujący ekran oraz podłużny przycisk regulacji głośności. Przyciski są dobrze wyczuwalne i świetnie reagują na dotyk.
Z dołu urządzenia znajdziemy trzy szczeliny. Środkowa to wielofunkcyjne złącze służące do podłączenia kabla zasilającego, stacji dokującej lub jednego z kilku akcesoriów dodatkowych. Boczne szczeliny służą do stabilizacji tabletu po podłączeniu stacji dokującej.
Stacji dokującej poświęcimy osobny akapit.
Konkursy
Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.
-
Konkurs świąteczny 2020
Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...
-
10 urodziny vortalu!
Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...
Komentarze
Kamirp
2013-04-04 22:58:50
Duath
2013-04-05 10:47:10
2