» załóż konto» przypomnij hasło

Big Tower głównie dla graczy

Akasa Venom Toxic – recenzja obudowy

Autor: Rafał Cebulski | Data: 2012-03-14 13:12:29

A A A | Wejść na stronę 135977 | Komentarzy 5

Akasa Venom Toxic – recenzja obudowy Firma Akasa, którą poznaliście na naszym vortalu przy okazji testów coolerów CPU wprowadziła niedawno na rynek nowy model obudowy komputerowej o nazwie Vanom Toxic. Jest to produkt, jak sama nazwa wskazuje z serii „Venom”, która została zaprojektowana z myślą o wymagających graczach. Charakteryzuje ją połączenie koloru czarnego i żółtego, które są cechami rozpoznawczymi wspomnianej rodziny. Model Venom Toxic należy do obudów Big Tower i może obsłużyć płyty główne w rozmiarze XL-ATX, jak również karty graficzne o długości 330 mm. Oprócz tego oferuje bogaty panel I/O, sterowanie wentylatorami oraz przestronne wnętrze. Czy te i inne atuty wystarczą, żeby zyskać zaufanie klientów i zadowolić rzeszę graczy komputerowych? Przekonajmy się. Zapraszam do lektury.

Obudowa Akasa Venom Toxic przyjechała do nas w dużym, pokaźnym pudełku. Na jego ściankach znalazły się zdjęcia produktu, z dokładnym przedstawieniem najważniejszych funkcji. Oprócz tego nie zabrakło logotypu producenta, specyfikacji (po bokach) oraz wyszczególnionych cech obudowy.

Akasa Venom Toxic

Całość znajduje się w folii ochronnej oraz grubych, styropianowych otulinach, dzięki czemu nie ma obawy przed uszkodzeniem w czasie transportu. W zestawie oprócz samej Akasa Venom Toxic znajdziemy również torebkę ze wszystkimi niezbędnymi śrubkami, wkrętami i kołkami dystansowymi oraz opaskami zaciskowymi w czarnym kolorze. Oprócz tego producent załącza instrukcję montażu z bardzo szczegółowym opisem.

Akasa Venom Toxic

Akasa Venom Toxic na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie bardzo nowoczesnej, eleganckiej i dobrze wykonanej obudowy. Kolory czarny i żółty świetnie ze sobą kontrastują i dodają całej konstrukcji bardziej dynamicznego wyrazu. Urządzenie ma wymiary 232 x 620 x 555 mm i waży 12,6 kilograma.

 

Akasa Venom Toxic

Na froncie obudowy znajduje się od góry sześć miejsc na urządzenia o wielkości 5,25 cala, z czego jedno zawiera adapter do napędu 3,5 cala. Pozwoli nam to na zamontowanie np. czytnika kart pamięci czy stacji dyskietek. Poniżej umieszczono logo serii „Venom” oraz producenta „Akasa”. Cały przód został wykonany z meshowej powierzchni, która pozwala na wymianę powietrza.

Akasa Venom Toxic

Na górze Akasa Venom Toxic zainstalowano rozbudowany panel I/O, który oferuje dwa pokrętła do regulacji obrotów wentylatorów (każdy może obsłużyć po trzy śmigła). Pomiędzy nimi znajdują się trzy porty USB 2.0, złącze eSATA, jeden USB 3.0, dioda sygnalizująca pracę dysku oraz wejście i wyjście audio. Na środku znajduje się duży przycisk Power. Trochę dalej producent zastosował niewielką wnękę z antypoślizgową powierzchnią, na której możemy trzymać drobne przedmioty np. pendrivy. Jeszcze bardziej z tyłu mamy kolejną siatkowaną powierzchnię, za którą zainstalowano wentylator 230 mm.

Akasa Venom Toxic

Z tyłu producent przygotował dla nas miłą niespodziankę, nad miejscem na zasilacz znalazło się aż dziesięć miejsc na karty rozszerzeń, co jest rzadko spotykanym rozwiązaniem (głównie w modelach HPTX), ale jakże mile widzianym. Powyżej mamy miejsce na panel płyty głównej oraz wentylator wyciągowy z żółtymi łopatkami. Na samej górze umieszczono cztery otwory z gumowymi przelotami do prowadzenia wężyków chłodzenia wodnego.

Akasa Venom Toxic

Akasa Venom Toxic

Akasa Venom Toxic

Lewa strona Akasa Venom Toxic zawiera dużą powierzchnię wykonaną z metalowej siatki, gdzie mamy możliwość zamontowania wentylatora o wielkości 180-230 mm lub cztery 120 mm. Powyżej znajdują się kolejne trzy, zdecydowanie mniejsze, w kształcie równoległoboków miejsca z czarną siatką.

 

Akasa Venom Toxic

Na prawym boku Akasa zdecydowała się na zastosowanie litej blachy, bez żadnych otworów. Mamy tylko sporej wielkości logo Venom z groźnie wyglądającym wężem w roli głównej.

Akasa Venom Toxic

Spód obudowy jest wykonany ze stali. W czterech narożnikach umieszczono nóżki z gumowymi podkładkami, aby zapobiec przypadkowemu przesuwaniu się konstrukcji po powierzchni biurka czy stołu. Widzimy tutaj także filtr przeciwpyłowy pod miejscem na PSU, a także wolne miejsce na zamontowanie wentylatora 120 lub 130 mm.

Akasa Venom Toxic

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

  • ~dumb

    2012-03-14 16:08:55

    Ostra zrzynka z Aerocool Xpredator :/
  • JegoMosc

    2012-03-14 17:30:58

    Design super :D Cena też według mnie znośna :) Dawno już jest na rynku:?
  • t.luk

    2012-03-15 11:35:15

    Brak filtrów na górze i z boku? W tej cenie to jakaś kpina ;/
  • Francus

    2012-03-15 20:24:38

    Design jest cool :D Wybacza inne błędy ;p
  • t.luk

    2012-03-16 12:00:05

    Tak, design śmiało można określić jako niemal "bez-filtrowy" ;)

Komentarz 5


Konkursy

  • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

  • Konkurs świąteczny 2020

    Konkurs świąteczny 2020

    Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

  • 10 urodziny vortalu!

    10 urodziny vortalu!

      Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...


Ostatnio na forum