» załóż konto» przypomnij hasło

Rozwiązanie do wykrywania problemów z konfiguracją systemów HA/DR

Autor: Szymon Grzegorczyk | Źródło: Inf. pras. | Data: archiwalny

A A A | Wejść na stronę 2115 | Komentarzy 0

Rozwiązanie do wykrywania problemów z konfiguracją systemów HA/DRJak wynika z ankiety przeprowadzonej w 2008 r. na zlecenie firmy Symantec, ponad 30 proc. testów poprawności działania planów Disaster Recovery w przedsiębiorstwach kończy się niepowodzeniem. Jest to spowodowane zmianami konfiguracji lub rozbieżnością pomiędzy stanem faktycznym a wymaganym, która występuje samoistnie w ciągu cyklu życiowego systemów. Skuteczność planu DR po awarii wymaga kompleksowego monitorowania i tworzenia raportów dotyczących konfiguracji aplikacji, serwerów i pamięci masowej, a także elastycznego sposobu testowania rozwiązań HA/DR.
Firma Symantec Corp. oferuje program VERITAS CommandCentral Disaster Recovery Advisor — rozwiązanie do ciągłego monitorowania oraz wczesnego ostrzegania o ukrytych problemach konfiguracyjnych, mających wpływ na możliwość przywrócenia przetwarzania danych w ośrodku zapasowym. Narzędzie to stanowi element skutecznego planu testowania systemów HA/DR.

Moduł VERITAS CommandCentral Disaster Recovery Advisor przy zastosowaniu kompleksowej bazy wiedzy na temat tysięcy krytycznych elementów konfiguracyjnych niezbędnych do prawidłowego działania planów DR wskazuje zagrożenia oraz sposoby ich usunięcia. Redukuje czasochłonność prac i zwiększa poziom jakości oferowanych usług wysokiej dostępności i ograniczania skutków katastrofy.

Program Disaster Recovery Advisor nie wymaga instalacji agentów na serwerach produkcyjnych ani przeprowadzania żmudnej konfiguracji w celu dostosowania do środowiska IT, jego implementacja jest praktycznie bezinwazyjna i bezpieczna. Baza wiedzy, jest stale i automatycznie aktualizowana.

„Klienci dążą do upraszczania zarządzania i redukcji kosztów, przy jednoczesnym zapewnieniu, że ich plany DR są aktualne i działają poprawnie.” — powiedział Yogesh Agrawal, wiceprezes grupy zajmującej się produktami CommandCentral w firmie Symantec. „Proaktywna identyfikacja zagrożeń związanych z konfiguracją realizowana bez ingerencji w działalność dużych centrów przetwarzania danych stanowi problem dla wielu przedsiębiorstw. Dzięki Disaster Recovery Advisor, tysiące problemów mających wpływ na wykonalność planów DR, jest automatycznie i proaktywnie wykrywana oraz prezentowana różnym grupom zadaniowym. Uzyskane informacje odnośnie zagrożeń dotyczących aplikacji, serwerów i pamięci masowej umożliwiają podjęcie skutecznych działań przy użyciu dotychczasowych zasobów informatycznych”.

Narzędzie Disaster Recovery Advisor obsługuje heterogeniczne centra danych. Program wspiera popularne rozwiązania klastrowe i systemy zarządzania pamięciami masowymi. Narzędzie Disaster Recovery Advisor wspiera główne systemy operacyjne i bazy danych, co pozwala menadżerom centrów danych stosować je w istniejących i planowanych środowiskach bez wprowadzania żadnych ograniczeń dla wzrostu i skalowalności.

„Veritas CommandCentral Disaster Recovery Advisor zapewnia przedsiębiorstwom szybką identyfikacje potencjalnych problemów z konfiguracją” — powiedział Bob Laliberte, analityk z agencji Enterprise Strategy Group. „Baza wiedzy Disaster Recovery Advisor zawiera tysiące elementów i jest stale aktualizowana, zatem klienci będą od razu zabezpieczani przed najnowszymi problemami które wystąpiły w innych centrach przetwarzania danych”.


Ceny i dostępność
VERITAS CommandCentral Disaster Recovery Advisor jest dostępne w cenie od 4076€ w zależności od liczby procesorów monitorowanego środowiska. Firma Symantec oferuje także bezpłatną usługę oceny zagrożeń, co pozwala klientom określić stopień przygotowania rozwiązań HA/DR.

Dodatkowe informacje
Według wyników badań przeprowadzonych w 2008 r. na zlecenie firmy Symantec:

* W co trzecim (30%) przedsiębiorstwie wystąpiła konieczność wykonania planów odtwarzania po katastrofie, lecz tylko 47% z nich uważa, że jest możliwe pełne przywrócenie prawidłowego działania systemu w ciągu tygodnia.
* 30% testów odtwarzania systemów po katastrofie kończy się niepowodzeniem. Co trzecia (32%) firma uważa, że przeprowadzane testy mają wpływ na użytkowników, a co piąte przedsiębiorstwo (21%) przyznaje, że przeprowadzane testy mogłyby negatywnie wpłynąć na sprzedaż i przychody.
* 43% firm informuje o wystąpieniu problemów związanych z zarządzaniem zmianami konfiguracji.
Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

  • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

  • Konkurs świąteczny 2020

    Konkurs świąteczny 2020

    Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

  • 10 urodziny vortalu!

    10 urodziny vortalu!

      Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...


Ostatnio na forum