Moc superkomputerów - Amazon Web Services
Firma NVIDIA poinformowała dziś o uruchomieniu usługi, dzięki której zarówno duże, jak i małe firmy będą mogły wykorzystać moc obliczeniową superkomputerów opartych na procesorach graficznych NVIDIA® Tesla™ do własnych celów. Usługa nosi nazwę Cluster GPU Instances i wchodzi w skład pakietu usług Amazon Elastic Compute Cloud (EC2), poszerzając jednocześnie jego zakres o wysokowydajne przetwarzanie danych (HPC) na żądanie w ramach chmury Amazon Web Services.
Superkomputery stały się ważnym narzędziem w procesie tworzenia produktów komercyjnych, począwszy od fazy projektowania, poprzez testy symulacyjne, a skończywszy na fazie produkcyjnej. Koszt zakupu wysokowydajnych systemów obliczeniowych był jednak do tej pory tak wysoki, że mogły sobie na nie pozwolić jedynie instytucje rządowe, duże akademickie ośrodki badawcze oraz przedsiębiorstwa zdeterminowane do poczynienia tego rodzaju inwestycji. Dzięki uruchomieniu usługi wysokowydajnych obliczeń za pośrednictwem Amazon EC2, dostęp do mocy przetwarzania równoległego uzyskują teraz firmy dowolnej wielkości.
"Dzięki Amazon Cluster GPU Instances nasi klienci uzyskują dostęp do wysokowydajnych systemów obliczeniowych, wykorzystujących efektywność przetwarzania równoległego za pomocą procesorów graficznych, w charakteryzującym się znakomitą skalowalnością, dostępnością i przystępnością cen środowisku AWS", powiedział Peter De Santis, dyrektor Amazon EC2. "Jesteśmy niezwykle zadowoleni z faktu, że możemy pomóc naszym klientom w wykorzystaniu niesamowitej mocy obliczeniowej procesorów graficznych do doskonalenia ich produktów."
"Możliwość przeprowadzania większej liczby dokładniejszych niż dotychczas symulacji w modelu ‘na żądanie’ i do tego w ramach znakomicie skalowalnej usługi EC2, pozwoli korzystającym z niej firmom na tworzenie lepszych, bezpieczniejszych i bardziej niezawodnych produktów", powiedział Andy Keane, dyrektor działu procesorów Tesla w firmie NVIDIA. "Dzięki naszej ofercie klienci uzyskują, za pośrednictwem AWS, dostęp do wysokowydajnych systemów obliczeniowych opartych na procesorach graficznych w zakresie takim, jakiego aktualnie potrzebują."
Architekturę przetwarzania masowo równoległego CUDA™, na której oparte są wszystkie produkowane obecnie procesory graficzne NVIDIA®, obsługuje już setki aplikacji. Dzięki akceleracji CUDA programy uzyskują dostęp do setek rdzeni procesorów graficznych, co pozwala na uzyskanie wydajności o całe rzędy wielkości wyższej niż w przypadku konwencjonalnych procesorów. Wśród aplikacji, które w pełni mogą wykorzystać moc obliczeniową procesorów graficznych w Amazon Cluster GPU Instances są m.in. RealityServer® firmy mental images (aplikacja do fotorealistycznego renderingu), czy MATLAB firmy Mathworks (oprogramowanie do przetwarzania danych numerycznych).
Procesory graficzne NVIDIA Tesla, zaprojektowane z myślą o wysokowydajnych środowiskach obliczeniowych, zapewniają ogromny wzrost szybkości przetwarzania danych w szerokim zakresie zastosowań HPC, jak np. opracowywanie nowych leków, projektowanie produktów, analiza strukturalna, symulacje finansowe, obróbka wideo, symulacje huraganów i tsunami, badania nad rakiem, projektowanie samochodów, czy nawet badanie procesów formowania galaktyk.
-
Poprzedni
Intel obniża ceny dysków SSD przed sezonem świątecznym
-
Następny
AVG Technologies wchodzi na rynek urządzeń mobilnych
Konkursy
Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.
-
Konkurs świąteczny 2020
Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...
-
10 urodziny vortalu!
Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...
Komentarze