49-calowy monitor QD-OLED dla graczy o proporcjach 32:9 od Philips Evnia
MMD, producent monitorów marki Philips, wprowadza do sprzedaży nowy wyświetlacz o oznaczeniu 49M2C8900. Urządzenie wyposażono w 48,9-calową matrycę o proporcjach 32:9 wykonaną w technologii QD-OLED. Panel wyświetla obraz w rozdzielczości 5120 x 1440 px z odświeżaniem ekranu na poziomie 240 Hz.
Skrócona specyfikacja monitorów Philips 49M2C8900:
• 48,9-calowa matryca QD-OLED;
• rozdzielczość Dual Quad HD (5120 x 1440 px);
• odświeżanie ekranu 240 Hz;
• proporcje ekranu 32:9;
• zakrzywienie ekranu na poziomie 1800R;
• dynamiczne podświetlenie Ambiglow;
• 10-bitowa matryca wyświetlająca 1,07 miliarda kolorów;
• wielofunkcyjne złącze USB-C.
Ultraszeroki wyświetlacz do gier
49M2C8900 został wyposażony w matrycę typu QD-OLED o rozdzielczości 5120 x 1440 px i odświeżaniu ekranu na poziomie 240 Hz. Przekątna panelu wynosi 48,9 cali, przy proporcjach ekranu równych 32:9. Monitor jest delikatnie zakrzywiony, co pozwala na łatwiejsze utrzymanie całości ekranu w polu widzenia.
Rozmiar tego wyświetlacza odpowiada rozmiarowi dwóch 27-calowych monitorów stojących jeden obok drugiego. Oznacza to, że monitor ten może sprawdzić się w pracy, gdzie potrzebna jest duża przestrzeń robocza. Graczy powinna usatysfakcjonować matryca QD-OLED o wysokim odświeżaniu i krótkim czasie reakcji na poziomie 0,03 ms (GtG) – monitor ten pozwoli na komfortową i dynamiczną rozgrywkę.
Monitor jest zgodny z dostosowanym do paneli OLED standardem DisplayHDR True Black 400. Ponadto otrzymał on oznaczenia VESA ClearMR 13000, odpowiadające za ostrość i klarowność obrazu w dynamicznych scenach. 49M2C8900 został wyposażony w 10-bitową matrycę wyświetlającą 1,07 miliarda kolorów.
Szeroki zakres dostępnych portów
Monitor wyposażono w zestaw nowoczesnych złączy. Z tyłu obudowy znajdziemy dwa porty HDMI 2.1, jedno złącze DisplayPort 1.4 oraz wielofunkcyjny konektor USB-C. Ten ostatni pozwoli na jednokablowe i jednoczesne ładowanie urządzenia źródłowego z mocą do 90 W oraz przesyłanie sygnału obrazu do monitora.
Dzięki wbudowanemu koncentratorowi USB użytkownicy będą mogli korzystać z czterech złączy typu A, z czego dwa z nich wspierają funkcję fast charge. Do huba podłączyć można np. urządzenia peryferyjne, nośniki danych lub sprzęty wyposażone we wbudowany akumulator w celu naładowania.
Przełącznik KVM umożliwia korzystanie z kilku komputerów jednocześnie
Do monitora można podłączyć więcej niż jedno źródło obrazu. Dzięki wbudowanemu przełącznikowi KVM możliwe jest kontrolowanie dwóch komputerów jednocześnie za pomocą jednego zestawu klawiatury i myszy podłączonych do huba USB w monitorze.
Dzięki wbudowanemu systemowi dynamicznego podświetlenia Ambiglow użytkownicy będą mogli uzyskać efekt „wychodzenia z ekranu” treści wyświetlanych na nim. Funkcja ta opiera się na wykorzystaniu zestawu diod umiejscowionych na tyle obudowy. Ich kolor i stopień natężenia światła zmieniają się w zależności od treści wyświetlanych na ekranie. Światła mogą również działać m.in. w trybie statycznym lub dostosowywać się do dźwięku multimediów. 49M2C8900 jest również wyposażony w 4 głośniki, każdy o mocy 7,5 W.
Dostępność i cena
Philips 49M2C8900 będzie dostępny w sklepach od połowy września. Sugerowana cena tego modelu wynosi 8 489 zł.
-
Poprzedni
Poznaliśmy zwycięzców MSI Creator Awards 2023
-
Następny
Back to School 2023. Jak ergonomicznie urządzić sobie biurko do nauki?
Konkursy
Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.
-
Konkurs świąteczny 2020
Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...
-
10 urodziny vortalu!
Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...
Komentarze