» załóż konto» przypomnij hasło

Dla kogo? Do czego?

ZOTAC ZBOX ID80 - recenzja mini-PC

Autor: Tomasz Wiechuła | Data: 2012-04-06 13:36:33

A A A | Wejść na stronę 48012 | Komentarzy 2


ZBOX jak na kompletną platformę PC posiada niewielkie rozmiary. Długość – 188mm, szerokość – 188mm, wysokość – 44mm. Górna i dolna pokrywa obudowy wykonana została z ulubionego przez producentów elektroniki użytkowej błyszczącego, czarnego tworzywa (piano black), być może dobrze wyglądającego, za to skrajnie niepraktycznego. Każde dotknięcie pozostawia idealnie zachowany ślad naszych palców, czy też dłoni. Mini PC w założeniu nie jest urządzeniem przenośnym, więc po zamontowaniu, bądź ustawieniu w odpowiednim miejscu, możemy go solidnie wypolerować i starać się więcej nie dotykać. Górną pokrywę zdobi charakterystyczny już dla Zotaca podświetlany pierścień, tutaj w kolorze niebieskim. Producent pozostawił nam w tej kwestii wolną rękę i w biosie (UEFI) można to podświetlenie trwale włączyć czy też wyłączyć.

ZOTAC ZBOX ID80

Boki pomiędzy pokrywami górną i dolną zostały wykonane z tworzywa w kolorze jasno srebrnym. Ta część dla odmiany nie zbiera naszych odcisków, gdyż jest delikatnie chropowata. Jakość zastosowanych materiałów jest dobra, a spasowanie idealne. Pokrywy górna i dolna delikatnie uginają się pod naciskiem i zdarza im się czasem zatrzeszczeć. Producent maksymalnie uprościł sposób demontażu dolnej pokrywy, przymocowanej tylko dwiema śrubkami. Ich odkręcenie nie wymaga zastosowania śrubokręta. Po jej zdjęciu uzyskujemy dostęp do płyty głównej. Wewnątrz wszystkie elementy rozmieszczone w przejrzysty sposób. Do wymiany dysku wystarczy odkręcenie jednej śrubki, dostęp do gniazd modułów pamięci też jest wygodny. Pod tym względem konstrukcja została przemyślana. Niepokój może wzbudzić rozmiar wentylatora na radiatorze. Po takich konstrukcjach można się spodziewać hałasu niczym z odkurzacza. Jak się okazało – niepotrzebnie, ale o tym w dalszej części testu.

ZOTAC ZBOX ID80

Rozbudowa ZBOX’a (podobnie jak w notebookach) ogranicza się do wymiany 2,5 calowego dysku twardego i dołożenia pamięci RAM typu SO-DIMM (jeden slot na pamięć jest wolny). Sam procesor został na stałe wlutowany w płytę. Mamy oczywiście możliwość wyczyszczenia radiatora i wentylatora na procesorze. Do zestawu dołączonych jest kilka dodatków. Są to m.in. uchwyt z otworami montażowymi w standardzie VESA do zamocowania na ścianie bądź za monitorem, podstawka umożliwiająca postawienie ZBOX-a w pionie, pilot do obsługi Windows Media Center, wpinany do złącza USB czujnik podczerwieni do pilota, antena wi-fi, przejściówka DVI – D-sub oraz zasilacz podobny do tych spotykanych w laptopach. Trochę papierowej dokumentacji i sterowniki na płycie CD.

ZOTAC ZBOX ID80

ZOTAC ZBOX ID80

ZOTAC ZBOX ID80

ZOTAC ZBOX ID80

ZOTAC ZBOX ID80

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

  • Francus

    2012-04-11 11:26:28

    Ciekawe rozwiązanie do kuchni, sypialni, ale nie do pracy w biurze.
  • Warwyko76

    2012-04-18 12:09:25

    Według mnie są inne, lepsze mini PC na rynku niż Zotac.

Komentarz 2


Konkursy

  • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

  • Konkurs świąteczny 2020

    Konkurs świąteczny 2020

    Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

  • 10 urodziny vortalu!

    10 urodziny vortalu!

      Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...


Ostatnio na forum