Niezbędnik kina domowego?
WD TV Live - test odtwarzacza multimediów
Spis treści
W tej zakładce możemy skonfigurować całe urządzanie. W podmenu wyjście audio/wideo możemy skonfigurować miedzy innymi proporcje ekranu (4:3 lub 16:9) ale także możemy przełączyć wyjście audio na złącze optyczne.
W podmenu wygląda mamy możliwość zamiany języka, motywu interfejsu, tła, czasu wygaszacza ekranu (domyślnie ustawionego na 5 min). Producent daje nam o dyspozycji tapety wykonane przez mistrzów kreatywności WD lub po prostu ustawienie naszych zdjęć.
Kolejną ciekawą zakładką w ustawieniach są ustawienia wideo. Możemy tak skonfigurować między innymi rozmiar czcionki napisów oraz sekwencje odtwarzania wideo.
Ustawienia muzyki – tutaj natomiast możemy skonfigurować, jak sama nazwa wskazuje, ustawienia muzyki. Jedną z ciekawszych opcji jest możliwość włączenie lub wyłączenia wznawiania utworów dłuższych niż 15 min.
Ustawienia zdjęć. Między innymi mamy możliwość zmiany przejścia podczas pokazu slajdów. Do dyspozycji otrzymaliśmy 8 różnych przejść. Kolejną ważną opcją jest czas wyświetlania slajdu, czyli po prostu jednego zdjęcia. Można tutaj również skonfigurować skalowanie zdjęć.
Kolejne bardzo ważne pod menu to ustawienia sieci. Mamy tutaj możliwość konfiguracji dostępu do internatu. Za dostęp do niego dopowiada Wi-Fi pracujące w standardzie N oraz port ethernetowy z tyłu WD TV Live. Jedna z ciekawych opcji jest sprawdzanie połączenia. Po wybraniu tej opcji jest sprawdzany adres IP, DNS, oraz połączenie z Internetem. W tym menu mamy również możliwość zmiany nazwy urządzenia, pod jaką będzie widnieć WD TV Live w sieci. Mamy tutaj także możliwość zmiany grupy roboczej, ustawienia proxy a także przypisanie stałego adresu IP.
W zakładce działanie mamy możliwość skonfigurowania programowalnych przycisków pilota.
Mamy do dyspozycji jeszcze dwie zakładki system i informacje. W pierwszej z nich możemy skonfigurować strefę czasową oraz zabezpieczyć urządzanie hasłem. Natomiast w zakładce informacje jak sama nazwa wskazuje znajdują się informacje takie jak dane o sieci oraz o WD TV Live.
Konkursy
Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.
-
Konkurs świąteczny 2020
Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...
-
10 urodziny vortalu!
Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...
Komentarze
~bladel
2012-05-31 21:02:08
- grzeje się straszliwie podczas uśpienia
- uruchamia się z minutę
- podczas startu gdy jest podpięty dysk i kilka pamięci przenośnych skanowanie trwa dość długo i nie można nic wtedy zrobić
Michal
2012-05-31 21:56:31
~bladel napisał:
wszystko pięknie ale są i wady:
- grzeje się straszliwie podczas uśpienia
- uruchamia się z minutę
- podczas startu gdy jest podpięty dysk i kilka pamięci przenośnych skanowanie trwa dość długo i nie można nic wtedy zrobić
Nie zgodzę się z Tobą. Nie grzeje się straszliwie a jest ciepły. Start wcale nie jest tak długi - bynajmniej nie przeszkadzał mi podczas testów. Nie wiem z jakiej wersji oprogramowania korzystasz ale w najnowszej skanowanie nie dysku nie przeszkadzało - na urządzeniu można był spokojnie pracować tyle że minimalnie wolniej.
Duath
2012-06-01 16:19:52
Co znaczy spora ilość multimediów? Co, w przypadku np ponad 10k mp3 czy sporej ilości seriali?
Michal
2012-06-01 20:02:14
Duath napisał:
"Zdarzyło mi się zawiesić WD TV Live poprzez podpięcie dysku twardego z sporą ilością multimediów."
Co znaczy spora ilość multimediów? Co, w przypadku np ponad 10k mp3 czy sporej ilości seriali?
200GB filmy, muzyka, zdjęcia
Forfiter
2012-06-02 09:20:51
~Durango
2012-06-23 17:52:40
1 wiecznie niedopracowany firmware (błędy w CEC, odtwarzaniu itp.)
2 nie odtwarza wielu starszych formatów - przykładowo WMV2
3 support WD skupia się głownie na rozwijaniu współpracy z serwisami strumieniowymi (często nie występującymi w Polsce), zamiast poprawiać i rozwijać możliwości odtwarzania innych formatów multimedialnych
4 jak na razie to marny zakup - może coś z tego będzie z czasem, ale teraz wolę laptop z WiDi HD - żadnych problemów - wszystko co da się rozkodować, da się wyświetlić na TV, no i ten brak przewodów ;)
6