» załóż konto» przypomnij hasło

Prześwietlamy Jarka

Test telefonu Sony Ericsson Yari (U100i)

Autor: Kamil Kołodziejski | Data: 2010-05-11 20:00:22

A A A | Wejść na stronę 66206 | Komentarzy 5

Test telefonu Sony Ericsson Yari (U100i) Sony Ericsson Yari, a właściwie U100i, to niedroga propozycja znana w Polsce już od dobrych kilku miesięcy. Telefon cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem i świetnie się sprzedaje, jednak w Sieci znaleźć można bardzo różne opinie o telefonie oraz recenzje, nie zawsze szczególnie entuzjastyczne. Przyjrzyjmy się zatem „Jarkowi” i oceńmy, czy SE udało się stworzyć niedrogi, wszechstronny i nowoczesny telefon.

Yari jest dostarczany w biało-fioletowym, niewielkim pudełku. Po wyjęciu telefonu można rozsunąć elementy kartonu na boki i naszym oczom ukazuje się załączone wyposażenie:
  • Bateria litowo-polimerowa o pojemności 1000 mAh,
  • Niewielka ładowarka,
  • Kabel USB,
  • Zestaw słuchawkowy stereo(model MH300) wraz z gąbkami na słuchawki,
  • Karta microSD o pojemności 1 GB,
  • Podstawka na biurko.
Jak na telefon tej klasy, wyposażenie jest całkiem przyzwoite. Dostarczone douszne słuchawki MH300 są przeciętnej jakości, a podstawka na biurko to średnio ciekawy gadżet (jest bardzo wąska i telefon może łatwo wywrócić się na bok).
Sony Ericsson Yari
Sony Ericsson Yari
Sony Ericsson Yari
Sam telefon jest wykonany bardzo dobrze. Jedynym minusem jest ruchliwość mechanizmu slidera – rozsunięty telefon ma luz około 1 mm w każdą stronę. Sama obudowa jest wykonana z dobrej jakości plastiku, przy czym tył telefonu jest pokryty tworzywem o fakturze gumy, dzięki czemu telefon wygodniej trzymać w ręku. Pozwala mu to również stabilniej leżeć na pochylonej powierzchni i zwiększa odporność na zarysowania.
Sony Ericsson Yari
Sony Ericsson Yari
Sony Ericsson Yari
Sony Ericsson Yari
Na przedniej obudowie, na samej górze znajduje się głośnik do prowadzenia rozmów, pokryty metalową kratką. Poniżej mamy dwa przyciski, które w stanie gotowości otwierają menu „Gry” oraz są używane w interfejsie aparatu. Obok nich znajduje się malutki obiektyw kamery do wideorozmów i czujnik światła. W tym samym otworze, co czujnik światła, znajduje się także czerwona lampka, która mruga przy bardzo niskim poziomie naładowania. Kolejnym elementem przedniej obudowy jest wyświetlacz o przekątnej 2,4” i rozdzielczości 240x320, wykonany w technologii TFT i wyświetlający do 256 000 kolorów. Pod wyświetlaczem znajdują się klawisze: od góry – dwa klawisze „softkey” wykonujące czynność wyświetlaną u dołu ekranu, przyciski rozpoczęcia i zakończenia rozmowy, klawisz nawigacyjny, a na samym dole przycisk menu pop-up i przycisk kasowania. Klawisze są duże i wygodne, poza klawiszami „softkey”, które mają postać niewielkich linii nad „zieloną i czerwoną słuchawką”. Nie jest to dobry pomysł, zwłaszcza że klawisze te są używane najczęściej i wymagają długiego przyzwyczajania się – na początku nieraz zdarza się omyłkowo nacisnąć jeden z klawiszy-słuchawek.
Sony Ericsson Yari
Sony Ericsson Yari
Sony Ericsson Yari
Sony Ericsson Yari
Sony Ericsson Yari
Po wysunięciu klawiatury użytkownik może poczuć się zawiedziony. Tworzywo, z którego jest wykonana, wizualnie przypomina gumę. Po dotknięciu okazuje się, że jest to miękki plastik. Przyciski klawiatury numerycznej są niewielkie, blisko rozmieszczone i niczym nie rozdzielone. O ile można się do nich przyzwyczaić, o tyle na początku mogą skutecznie odstraszyć potencjalnego nabywcę Yari'ego.
Sony Ericsson Yari
Z tyłu telefonu znajduje się pokrywa baterii, 2 głośniki (nisko- i wysokotonowy), obiektyw aparatu fotograficznego o rozdzielczości 5 megapiskeli, umieszczony w dużym zagłębieniu, przez co jest chroniony przed uszkodzeniami, ale niestety niesamowicie się kurzy i trudno jest go wyczyścić, oraz lampa doświetlająca, którą można także wykorzystać jako latarkę.

Na lewym boku telefonu znaleźć można gniazdo do podłączania akcesoriów. Niestety, nie jest to żaden rodzaj uniwersalnego gniazda. Próżno szukać tu miniUSB, microUSB czy gniazda słuchawkowego mini-jack. Po drugiej stronie telefonu projektanci umieścili slot na karty pamięci microSD pokryty gumową osłonką, z możliwością wymiany karty w czasie pracy telefonu (tzw. Hot-swap), przyciski głośności i przycisk aparatu obsługujący dwa poziomy naciśnięcia w celu pełnego wykorzystania autofokusa.

Telefon jest stosunkowo ciężki (115 g), ale świetnie wyważony i niewielki, przez co perfekcyjnie trzyma się go w ręku w czasie użytkowania.
Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

  • Mateusz

    2010-05-12 18:18:05

    Telefon prezentuje się niezwykle ciekawie i w dodatku jest stosunkowo niedrogi. Widzę, że interfejs jest bardzo przystępny do użytkownika, na dodatek solidne wykonanie i ciekawy wygląd. Słuchawka ta wydaje mi się jednym z bardziej udanych modeli SE. Recenzja jak zawsze super :)
  • Teejays

    2010-05-14 08:20:52

    Mam pytanie. Jakim aparatem robione były zdjęcia? Bo są one trochę "zaszumione". Chyba że to wina mojego ekranu. ;)
  • Kamil_K

    2010-05-14 15:27:49

    Nikon Coolpix L100 - posypał mi się i aktualnie przebywa na urlopie w serwisie ;).
  • ~orange xx

    2012-04-05 13:51:14

    miałem wiele telefonów ERICSSONA ALE YARY to najwjększe "badziewo". Dobry jest do kina na film "Badziewo" bo wyjdzesz ze wszystkimi z kina nie oglądzjąc filmu bo będziesz się bawił badzewskimi grami typu Yari to jest to dla durniów. A gdzie jest w tym telefon służący życiu ??????
  • ~Brajanek21883

    2024-11-29 14:13:37

    Yari jest super

Komentarz 5


Konkursy

  • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

  • Konkurs świąteczny 2020

    Konkurs świąteczny 2020

    Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

  • 10 urodziny vortalu!

    10 urodziny vortalu!

      Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...


Ostatnio na forum