» załóż konto» przypomnij hasło

Myszka też ma wymagania...

SteelSeries QCK+ i 9HD - recenzja podkładek

Autor: Anita Łupińska | Data: 2011-08-30 09:25:49

A A A | Wejść na stronę 58395 | Komentarzy 10

SteelSeries QCK+ i 9HD - recenzja podkładek Podczas kompletowania sprzętu komputerowego wiele uwagi zwraca się na osiągi procesora, karty graficznej, pamięci i innych elementów, które powinny zapewnić nam szybką i stabilną pracę komputera. Pieczołowicie dobiera się obudowę, aby zapewniała dobrą wentylację i cieszyła oko. Duży monitor oferujący żywe kolory i krótki czas reakcji to obecnie rzecz bardzo pożądana. Ergonomiczna i bezszelestna klawiatura oraz myszka bijąca rekordy w oferowanych poziomach rozdzielczości dopełniają obrazu. Pomijanym często elementem jest natomiast podkładka, której albo nie ma wcale albo zastępuje ją najnowsze wydanie gazetki reklamowej. W związku z tym postanowiłam bliżej przyjrzeć się tego typu produktom oferowanym na naszym rynku. Poniższa recenzja dotyczyć będzie dwóch podkładek wyprodukowanych przez firmę SteelSeries. Zapraszam do lektury.

Podkładka Steelseries Qck+ z limitowanej edycji opatrzonej logo klanu Natus Vincere zapakowana została w plastikową, przezroczystą tubę, dzięki której możemy zobaczyć kolor oraz grubość podkładki. W opakowaniu dołączona była naklejka z logo producenta oraz materiał reklamowy pozostałych produktów.


Po rozpakowaniu i ułożeniu na biurku, podkładka w początkowej fazie była odkształcona na bokach, ale po jednym dniu korzystania z niej powierzchnia się wyrównała.


Podkładka Qck+ jest podkładką materiałową o grubości 4mm, szerokości 450mm i długości 400mm. Jest to dość spora podkładka i nie na każdym biurku będzie mogła się zmieścić. Spód pada wykonany został ze spienionej gumy, która gwarantuje dobrą przyczepność do podłoża, a grubość 4mm zapewnia bardzo komfortową pracę. Powierzchnia Qck+ wykonana jest z materiału o dość gęstym splocie, który to materiał naklejony został na gumę stanowiącą bazę podkładki.




Krawędzie Qck+ nie zostały niczym zabezpieczone i od samego początku miały tendencje do strzępienia się w miejscu kontaktu z ręką. Prawa krawędź podkładki była natomiast postrzępiona fabrycznie. Taki sposób zabezpieczenia krawędzi, a w zasadzie jego brak, wpływa negatywnie na wygląd i po dłuższym czasie może być przyczyną spadku komfortu w korzystaniu z pada.


Współpracę z myszkami sprawdziłam na trzech modelach: optycznej Razer Deathadder 3G, laserowej Logitech MX1000 oraz laserowej taniej myszce z marketu. Wszystkie myszki współpracowały bardzo dobrze na Qck+.


Poślizg myszy na podkładce był umiarkowany, a biorąc pod uwagę jej duże rozmiary, to podkładka dedykowana jest dla osób, które grają na niskiej rozdzielczości, a także dla wszystkich tych, którzy potrzebują dużej powierzchni i stawiają na precyzję. Podkładka świetnie sprawdziła się w mojej pracy, gdzie była używana po 8 godzin dziennie i pomagała mi projektować. Duży rozmiar, miękkie podłoże i dobra współpraca z myszkami to jej główne zalety.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

  • seqqes

    2011-08-30 09:38:21

    Recenzja fajna. Osobiście posiadam Qck mini. Krawędzie rzeczywiście się troszkę strzępią, a co do odporności na ciecze żaden problem. W każdej chwili można ją zabrać pod kran i wyczyścić. :P 9HD ładna no, ale mi osobiście byłoby szkoda na nią pieniędzy.
  • Francus

    2011-08-30 11:01:25

    Dawno w polskiej sieci nie czytałem testu podkładek :) Ciekawy test wodny :D Ceny rzeczywiście są dosyć wysokie, ale podejrzewam, że komfort to rekompensuje.
  • ~gogół

    2011-08-30 13:36:18

    hmm, ciekawy wygląd, podoba mi się że taki wielki rozmiar...no i napewno jest lepszt jako książka ekonomii brata, którą teraz poużywam jako podkładkę xD
  • Kamirp

    2011-09-01 09:03:53

    Myszki sa juz tak dopracowane ze podkladki to tylko zbedny dodatek.
  • czytelnik18

    2011-09-02 16:12:10

     

    ~gogół napisał:

    hmm, ciekawy wygląd, podoba mi się że taki wielki rozmiar...no i napewno jest lepszt jako książka ekonomii brata, którą teraz poużywam jako podkładkę xD


    Haha ja używam tez książki lub gazety
  • Mikellle

    2011-09-05 02:08:42

    Ja jeżdżę po biurku i nie ma problemu.
  • KarambolX

    2011-09-05 02:11:34

    A nie lepiej już kupić coś ze szkła?:
  • ~pa1ner

    2012-05-07 08:07:59

    KaramboIX podkładki szklane mają to do siebie, że wariują przy najmniejszym kurzu. Jeżeli mieszkasz w sterylnym domu to powierzchnia szklanych jest bliska ideału, jeżeli natomiast masz choć odrobinę brudu - zrezygnuj. Będziesz potem zgrzytał zębami. ;)
  • ~wiadome

    2013-07-16 19:48:22

    Do bani test.Tez mam myszke MX 1000 i wczoraj kupilem podkladke SteelSeries QCK+.Podkladka sie nie sprawdzila przy mojej myszce laserowej! Test zrobilem w programie paint rysujac kolo.Wychodzi bardzo postrzepione!Ciezko narysowac prosta niepostrzepiona linie.Duzo gorzej niz na plaskiej plastikowej powierzchni.Nie wiem jak ta 9HD ale QCK+ sie nie nadaje.Zawlaszcza do gier FPS ktore wymagaja duzej precyzji.A ty piszesz pierdoly o strzepiacych sie krawedziach podkladki zamist zrobic prawdziwy test.Narysuj na obu podkladkach w programie graficznym np. kolo,x,trojkat,kwadrat to bedzie jakis test.DO LASEROWEJ MYSZKI QCK+ NIE POLECAM!!!
  • ~Wołomin

    2013-08-02 16:55:57

    @wiadome, nie widzisz że test jest robiony przez kobietę?:), stąd 3/4 tekstu jest o wyglądzie podkładek

Komentarz 10


Konkursy

  • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

  • Konkurs świąteczny 2020

    Konkurs świąteczny 2020

    Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

  • 10 urodziny vortalu!

    10 urodziny vortalu!

      Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...