» załóż konto» przypomnij hasło

Maluch pod ATX

Silverstone Precision PS13B – test obudowy

Autor: Rafał Cebulski | Data: 2016-04-01 14:11:15

A A A | Wejść na stronę 25772 | Komentarzy 1


Po zdjęciu paneli bocznych widzimy, że cały środek PS13B został pomalowany na czarno. Dopiero teraz dostrzegamy, że na froncie znajduje się zainstalowany jeden wentylator 120 mm. Przed nim mamy filtr przeciwkurzowy oraz miejsce na jeszcze jeden wentylator o takiej samej średnicy. Filtr możemy wymienić lub wyczyścić poprzez zdjęcie panelu frontowego.

Precision PS13B

Z przodu do góry mamy dwa miejsce na urządzenia 5,25 cala. A pod nimi jeden slot zewnętrzny 3,5 cala, który można wykorzystać np. na czytnik kart pamięci.

Precision PS13B

Jest tutaj wystarczająco dużo miejsca, żeby zamontować płytę główną w formacie ATX. Oczywiście nie ma problemu także z mniejszymi micro-ATX i mini-ITX. Poza tym można tutaj wykorzystać cooler CPU o wysokości do 162 mm (w wersji z oknem do 159 mm) oraz kartę graficzną o maksymalnej długości 348 mm.

Precision PS13B

Z przodu, ale na płycie bocznej mamy otwory pozwalające na przymocowanie dwóch dysków 2,5/3,5 cala

Precision PS13B

W środku dostępne są wtyczki do podłączenia do płyty głównej, które pozwolą wykorzystać porty USB 3.0 z przodu i gniazda audio.

 

Precision PS13B

Przy montażu zasilacza nie powinniśmy mieć problemów. Warto zauważyć, że zmieścimy na górze model ATX o długości do 173 mm. Poza tym zdecydowanie lepiej wykorzystać jednostkę modularną, bowiem trudno znaleźć miejsce do aranżacji okablowania. Możemy je jedynie ukryć w miejscach zatok 5,25 cala. Z drugiej strony w wersji z oknem tej obudowy nie będzie to zbyt elegancko wyglądało.

Precision PS13B

Rozwiązanie z horyzontalnym montażem dysków jest godne pochwały. Możemy tak przykręcić nośniki SSD 2,5 cala, jak i HDD 3,5 cala.

Precision PS13B

Precision PS13B

Producent podkreśla miejsce na długie karty graficzne i rzeczywiście tego miejsca jest sporo, jednak po umieszczeniu dłuższego akceleratora mamy problem z podłączeniem do niego wtyczek zasilających, bowiem złącza są blokowane przez zainstalowane dyski twarde. Warto to dokładnie sprawdzić przed zakupem, żeby uniknąć rozczarowania. Drugim minusem jest konieczność wyłamania dwóch zaślepek z tyłu obudowy, bowiem są one jednorazowe. Tylko najwyżej położona możemy być użyta wielokrotnie.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

  • ~mirek

    2016-04-11 23:58:08

    jak juz na dłuzsze karty to by pasowalo by i pomiescila chlodnice jakies wieksze, a tu boom - zasilacz w gornej czesci ;)

Komentarz 1


Konkursy

  • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

  • Konkurs świąteczny 2020

    Konkurs świąteczny 2020

    Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

  • 10 urodziny vortalu!

    10 urodziny vortalu!

      Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...


Ostatnio na forum