Maluch pod ATX
Silverstone Precision PS13B – test obudowy

Po trzech miesiącach przerwy ponownie bierzemy się za przegląd obudowy marki Silverstone. Tym razem będzie to model Precision PS13B, który występuje tylko w kolorze czarnym, ale można wyróżnić jego dwie wersje. Jedna z nich posiada na bocznym panelu okno, natomiast druga dwa dodatkowe miejsca na wentylatory chłodzące. Do nas trafił ten drugi wariant i do jemu przyjrzeliśmy się bliżej. Zobaczcie czy warto wydać około 200 złotych na obudowę Precision PS13B. Zapraszamy do lektury.
Spis treści
Obudowa została zapakowana w tekturowe, ekologiczne pudełko z niewielką ilością obrazków i podstawową specyfikacją techniczną w formie tabelki. W środku sprzęt został dobrze zabezpieczony pomiędzy dwoma kawałkami styropianu i w plastikowej folii. W komplecie są zawarte niezbędne akcesoria montażowe, instrukcja obsługi oraz logo Silverstone.
Przy pierwszym kontakcie Precision PS13B sprawia wrażenie bardzo skromnej konstrukcji. Zaskakuje fakt, że na froncie nie widzimy żadnego logo producenta, chociaż z drugiej strony dostaliśmy je osobno. Przeważająca większość frontu jest perforowana i służy do lepszej wymiany powietrza. Obudowa jest bardzo lekka, bowiem waży tylko 3,36 kilograma. Jej wymiary to 182 x 426 x 400 mm (szerokość x wysokość x głębokość).
Z przodu mamy po lewej stronie dwa porty USB 3.0 i gniazda audio, natomiast po prawej stronie przycisk power, reset i dwie diody sygnalizacyjne. Nad nimi dwie zatoki 5,25 cala i jedną 3,5 cala.
W naszej wersji panel roboczy oferuje dwa miejsca na wentylatory chłodzące 120 mm. Dostępna jest także opcja z oknem akrylowym (PS13B-W) – model ten też jest cięższy o 100 gramów. Drugi bok jest wykonany w całości z litej blachy. Są one przymocowane do szkieletu przy pomocy szybkośrubek.
Również z tyłu mamy wolne miejsce na wentylator chłodzący (o dziwo nie ma go w komplecie). Co ciekawe zasilacz w tym modelu jest montowany na górze – jest to rozwiązanie już coraz rzadziej spotykane w obudowach komputerowych. Na dole mamy siedem miejsc na karty rozszerzeń. Sześć z nich posiada wyłamywane śledzie, a jeden, siódmy jest wielokrotnego użytku.
Góra obudowy Silverstone nie posiada żadnych dodatkowych miejsc na chłodzenie czy slotu na dysk twardy. Mamy tylko litą blachę.
Na spodzie widzimy miejsce do zainstalowania kolejnego śmigła 120 mm. Niestety nie ma w tym miejscu filtru przeciwkurzowego. Nóżki zostały wykonane z twardego plastiku i utrzymują Precision PS13B bardzo stabilnie. Szkoda, że nie są wykonane z gumy, żeby tłumić przenoszenie drgań.
Konkursy
Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.
-
Konkurs świąteczny 2020
Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...
-
10 urodziny vortalu!
Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...
Komentarze
~mirek
2016-04-11 23:58:08