» załóż konto» przypomnij hasło

Cisza w parze z temperaturą?

Recenzja obudowy Scythe Gekkou Silent

Autor: Michał Jankowski | Data: 2010-11-30 08:59:03

A A A | Wejść na stronę 22027 | Komentarzy 5


Z uwagi, że jest to kolejny test obudowy na wykresach umieściliśmy wcześniejsze testowane modele. Wraz z następnymi testami będziemy zestawiać wyniki ze sobą. Teraz powiem, w jaki sposób zostały przeprowadzone testy.

1. Przede wszystkim nie dysponujemy zaawansowanymi urządzeniami pomiarowymi, wszelkie wyniki są to odczyty z programów monitorujących, które podają dane z czytników umieszczonych na układach. Na procesorze i karcie graficznej jest zamontowane chłodzenie jak przedstawiliśmy na poprzedniej stronie. Może ono lepiej sprawdzać się w jednej, a gorzej w drugiej obudowie, jednak te różnice powinny być marginalne. Jednak prosimy, aby nasze wyniki nie były brane jako wyznacznik, ponieważ mogą, ale nie muszą być w pełni precyzyjne.

2. Temperatura będzie mierzona na procesorze, karcie graficznej i dysku twardym. Podczas testu nasz komputer zostanie wprowadzony w dwa stany. Stress: obciążenie platformy za pomocą znanego benchmarka 3DMark06 (test trwa 15 minut). Następnie po upływie 30 minut w stanie Idle (tylko pulpit) sprawdzimy, jakie temperatury odczytują nasze programy monitorujące.

3. Testy przeprowadzamy na fabrycznych wentylatorach, które znajdują się już w zestawie z obudową. Na tyle ile to możliwe ustawiamy je, żeby kręciły się z prędkością 1000obr./min., co uznaliśmy za wartość dosyć neutralną (stosunkowa cisza i duży przepływ powietrza). Takie wyregulowanie powinno nam dać jak najbardziej obiektywne wyniki pomiarów.

Temperatura otoczenia wynosiła około 23,5 stopni Celsjusza. Zacznijmy od temperatur procesora Intel Core i5-750 @ 4,0 Ghz. Wyniki przedstawione na wykresach to uśredniona temperatura ze wszystkich rdzeni.

Scythe Gekkou Silent

Scythe Gekkou Silent

Scythe Gekkou Silent

Przypomnijmy, że w obudowie Xigmatek Midgard-W, Utgard oraz Akasa Freedom Xone fabrycznie znajdują się dwa wentylatory 120 mm, w HAF 912 Plus od Cooler Mastera mamy jeden 120 mm i 200 mm, a w Gladiusie 800 znajdziemy 120 i 140 mm śmigła. Natomiast w Modecomach brakuje zupełnie aktywnego chłodzenia.

Scythe Gekkou nie figuruje na pierwszych pozycjach, jednak mimo to bardzo miło nas zaskoczył swoimi osiągami. Rezultaty uzyskane przy takich prędkościach obrotowych (800 RPM) dają nam gwarancję praktycznie zupełnej ciszy wraz ze stabilnością całej platformy. Do tego bardzo odczuwalne są przyklejone na bocznych ściankach maty. Nasze wyniki pokazują, że 120 mm wentylator z przodu generuje bardzo dużą ilość zimnego powietrza, które znacząco wpływa na temperaturę dysku twardego. Również w przypadku CPU i karty graficznej wynik jest zadowalający.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

  • Sroka

    2010-11-30 10:30:19

    Obudowa całkiem niezła, ale żadnych nowych rozwiązań nie oferuje. Trochę bezsensowny ten pojemniczek na śrubki xD Dla mnie lepiej pomalować tył na czarno i zrobić otwory a kable.
  • Irwander

    2010-11-30 10:39:46

    Wersja czarna wygląda najlepiej, fajna sprawa z otwieranymi drzwiczkami w dwie strony. Cena rzeczywiście spora.
  • Kamirp

    2010-12-01 15:31:24

    Nawet ciekawie się prezentuje, ale w tej cenie wolę Gladiusa 800.
  • Irwander

    2010-12-02 08:23:29

    Ja też wolę Gladiusa, Elite czy jakiegoś budżetowego Aerocoola.
  • ~hmmm

    2013-04-07 02:37:26

    Widac ze zlecili produkcje Antecowi i na ich serii P oparli produkcje.
    A poza tym to w czym problem ze tyl niepomalowany? Oglada go ktos zeby to az przerazalo?

Komentarz 5


Konkursy

  • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

  • Konkurs świąteczny 2020

    Konkurs świąteczny 2020

    Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

  • 10 urodziny vortalu!

    10 urodziny vortalu!

      Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...


Ostatnio na forum