» załóż konto» przypomnij hasło

Czołówka gryzoni dla graczy

Razer Mamba 2015 – test myszki

Autor: Wiesław Truszkowski | Data: 2015-12-02 10:06:36

A A A | Wejść na stronę 27886 | Komentarzy 3


Mamba 2015 posiada dziewięć przycisków funkcyjnych. Dwa główne oferują bardzo cichą pracę i odpowiedni skok. Razer pokusił się w tym modelu o autorską technologię o nazwie Click Force. Pozwala ona na zmianę oporu przycisków w czasie kliku, dzięki czemu zmienia się ich szybkość i częstotliwość. Regulacji dokonujemy na spodzie gryzonia i możemy to zrobić w dowolnym momencie.

Zastosowany w Mambie scroll sprawdza się świetnie. Jest on podświetlany i pokryty gumową fakturą z licznymi wypustkami. Warto podkreślić jego odpowiedni skok i możliwość wykorzystania jako regularnego przycisku poprzez naciśnięcie lub wychylenie na boki. Obok rolki mamy dwa przyciski do zmiany rozdzielczości w locie, które możemy dowolnie zaprogramować. Po lewej stronie są kolejne dwa guziki, które mają wyraźny skok i przerwę pomiędzy sobą.

Razer Mamba 2015

Razer Mamba chce zaprzeczyć przekonaniu, że myszki bezprzewodowe nie nadają się dla graczy. Zastosowany tutaj akumulator pozwala na około 20 godzin zabawy. To w praktyce może oznaczać konieczność ładowania gryzonia co 3-4 dni. Możemy to zrobić przy pomocy dołączonej do kompletu stacji dokującej, która jest podświetlana w tym samym kolorze co mysz. Myszka pokazuje poziom naładowania swoimi kolorami – czerwony oznacza, że bateria jest prawie wyczerpana, pulsujący zielony, że trwa ładowanie, a zielony stały, że gryzoń jest naładowany. Proces ładowania trwa około 2,5 godziny. Warto podkreślić, że sama stacja dokująca jest także niezbędna do łączenia myszki z komputerem w trybie bezprzewodowym.

Razer Mamba 2015

Podczas rozgrywki w trybie pracy bezprzewodowej nie zauważymy żadnych opóźnień, a czas reakcji jest na poziomie 1 ms. To poziom jaki reprezentują inne myszki w trybie przewodowym. Jeżeli jednak bateria będzie na wyczerpaniu to możemy skorzystać z kabla microUSB, który jest wysokiej jakości i ma długość ponad 2 metrów.

Najistotniejsza jest jednak precyzja sensora. Model Razer Mamba oferuje czujnik 5G, który pozwala na dowolną konfigurację rozdzielczości w zakresie od 1 do 16000 DPI. Za sprawą dodatkowej regulacji czułości w locie możemy z myszki korzystać bez przerwy podczas dynamicznej rozgrywki czy precyzyjnych czynności w programie graficznym. Nie zauważyliśmy także problemów z pracą na różnych powierzchniach jak np. cienkim szkle.
 

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

  • czytelnik18

    2015-12-09 16:20:42

    Ja się wyleczyłem bardzo szybko z droższych myszek niż 100zł.
  • ~mirek

    2015-12-09 18:13:55

    chociaż trzeba przyznać, że wykonanie mają solidne z dobrych materiałów, ale i tak za drogo jest.
  • ~jureczek

    2015-12-10 00:43:53

    A już miałem napisać, że mam następcę swojej wysłużonej Sidewinder X5. Potem zobaczyłem cenę. Za te pieniądze można kupić dysk SSD 250GB i jeszcze na porządną mysz zostanie.

Komentarz 3


Konkursy

  • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

  • Konkurs świąteczny 2020

    Konkurs świąteczny 2020

    Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

  • 10 urodziny vortalu!

    10 urodziny vortalu!

      Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...