» załóż konto» przypomnij hasło

Smukły jak ryś?

Prolimatech Lynx – test coolera CPU

Autor: Mateusz Galon | Data: 2012-06-06 19:41:56

A A A | Wejść na stronę 68831 | Komentarzy 2

Prolimatech Lynx – test coolera CPU Firma Prolimatech jakiś czas temu dostarczyła do naszej redakcji cooler CPU o nazwie Panther. Urządzenie to charakteryzowało się smukłą budową, świetną jakością wykonania oraz bardzo dobrą wydajnością. Producent postanowił jednak poszerzyć swoją ofertę schładzaczy i wprowadził na rynek cooler oznaczony jako Lynx. Jest on mniejszy, lżejszy i posiada trzy rurki heat-pipe. Dodatkowo w zestawie znalazł się wentylator o średnicy 120 mm. Całość prezentuje się więc dosyć klasycznie. Czego możemy oczekiwać po takiej konstrukcji? Przekonajmy się.

Chłodzenie firmy Prolimatech zostało zapakowane w niewielki karton w biało-czarnych kolorach. Na jego froncie znajduje się zdjęcie coolera z rysunkiem pewnego kota (prawdopodobnie rysia) w tle. Oprócz tego na bocznych ściankach zamieszczono skróconą specyfikację techniczną oraz najważniejsze cechy urządzenia.

Prolimatech Lynx

Prolimatech Lynx

W zestawie oprócz samego radiatora z wentylatorem 120 mm, otrzymujemy także tubkę pasty termoprzewodzącej, instrukcję instalacji oraz komplet do montażu na podstawkach Intel i AMD. Warto podkreślić, że znajdziemy aż cztery zapinki dla wentylatorów, dzięki czemu możemy na równoległym boku radiatora zamontować opcjonalne śmigła (brak w zestawie).

Prolimatech Lynx

Sam radiator ma wymiary 125 x 159,5 x 30 mm (szerokość x wysokość x głębokość) i waży 354 gramy bez wentylatora (487 z nim). Został on wykonany z aluminiowych żeberek, które utrzymywane są za pomocą miedzianych ciepłowodów, których powierzchnia podobnie, jak podstawki została pokryta warstwą niklu. Wspomniane heat-pipe mają średnicę 6 milimetrów.

Prolimatech Lynx

Prolimatech Lynx

Prolimatech Lynx

Prolimatech Lynx

Rurki termoprzewodzące coolera zostały ułożone w trzech rzędach, dzięki czemu generowany strumień powietrza ma owiewać wszystkie z nich jednocześnie.

Prolimatech Lynx

Prolimatech Lynx

Na zdjęciu profilowym doskonale widać, jak cienki jest Lynx. Swoją budową przypomina wspomnianego Panthera, jednak jest od niego zdecydowanie mniejszy.

Prolimatech Lynx

Prolimatech Lynx

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

 • t.luk

  2012-06-07 13:00:14

  Ja też byłem troszkę zaskoczony tym, że taki mały a jednak daje sobie radę z taką suszarką jak Zalman CNPS10X Performa ;)
 • RafalC

  2012-06-07 13:42:28

  Sprzęt godny, głównie ze względu na gabaryty :)

Komentarz 2


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny 2020

  Konkurs świąteczny 2020

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...