» załóż konto» przypomnij hasło

Jak spisuje się e-papier?

PocketBook Basic Touch - test czytnika

Autor: Krzysztof Podlaski | Data: 2014-03-05 15:36:11

A A A | Wejść na stronę 29497 | Komentarzy 3


Pokaż specyfikację

Wyświetlacz
Procesor 800 MHz
RAM 256 MB
Pamięć wbudowana 4GB
Obsługa formatów 19 formatów: EPUB DRM, EPUB, PDF DRM, PDF, FB2, FB2.ZIP, TXT, DJVU, HTM, HTML, DOC, DOCX, RTF, CHM, TCR, PRC (MOBI), mp3
Języki menu 30 różnych języków w tym Polski
Waga 197g
Producent PocketBook International S.A. Szwajcaria, Lugano
Bateria Li-ion 1100mAh , 8000 zmian stron ok. 1 mies. czytania

Najważniejsze dla mnie było znalezienie rozwiązań dla problemu wyświetlania pdf'ów. Stąd rozpocząłem poszukiwania konwerterów PDF-do-ePub. Można się rozpisywać, próbować znaleźć płatne programy, jednak pewnych faktów nie da się zaprzeczyć: oglądanie pdf'ów czy zdjęć jest nie efektywne na tym urządzeniu. Śmiem twierdzić że większość podręczników która posiada bogate ilustracje i schematy, będzie mieć dokładnie ten sam problem. Mały ekran, niska rozdzielczość, monochromatyczne wyświetlanie - po prostu uważam że zdecydowanie nie jest to urządzenie nadające się do tych zastosowań. Do tego lepiej wybrać tablet, zaś do długiego czytania beletrystyki: PocketBook'a.

Poniżej przedstawiam kilkanaście zdjęć które powinny oddać jak najlepiej, kontrast, czytelność tego ekranu w porównaniu z książką o podobnym formacie, drukowaną na "nieco żółtym" papierze. Porównanie z papierem kredowym i śnieżnobiałym jest przytłaczająco na niekorzyść eReader'a:

PocketBook Basic

Rys.: Książka o podobnym formacie obok czytnika.

PocketBook Basic

PocketBook Basic

PocketBook Basic

PocketBook Basic

Rys. Zdjęcie makro.

PocketBook Basic

PocketBook Basic

PocketBook Basic

PocketBook Basic

PocketBook Basic

PocketBook Basic

PocketBook Basic

Powyższe zdjęcia umożliwiają ocenienie wielkości czcionki w kontekście całego urządzenia, oraz porównując z książką obok.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

  • ~ceciikla1

    2014-03-06 00:10:00

    Szukałem takiego bezdotykowego czytnika bez WIFI, który co najmniej czytałby pliki: pdb, rtf, txt i miał dodatkową strukturę katalogówu na karcie SD.
  • skoczylas

    2014-03-06 00:29:48

    nie wiem czy autor posiada taka wiedze, ale zaryzykuje prosbe o porownanie chociazby teoretyczne do kindle? co lepiej kupić?
  • ~Krzysiek

    2014-03-08 18:58:45

    @Skoczylas
    Jeśli decydujesz pomiędzy kindle DX (10") a PocketBookiem, to kindle... ale jeśli chodzi o urządzenie o tym samym rozmiarze.. do 6", do książek ePUB bez problemu PocketBook.

Komentarz 3


Konkursy

  • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

  • Konkurs świąteczny 2020

    Konkurs świąteczny 2020

    Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

  • 10 urodziny vortalu!

    10 urodziny vortalu!

      Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...


Ostatnio na forum