Trzy przyciski wystarczą?
Ozone Xenon – test myszki dla graczy
Po podłączeniu myszki Ozone Xenon do naszego komputera urządzenie od razu jest gotowe do pracy, na co wskazuje migająca na niebiesko dioda LED. Jej kształt jest trochę inny od tego, do jakiego jesteśmy przyzwyczajenie, w związku z czym minęło trochę czasu, żeby się przyzwyczaić. Obudowa pomimo, że wykonana z plastiku, o błyszczącej powierzchni jest wytrzymała i nie powoduje ślizgania się dłoni. Gryzoń stawia spory opór (w stosunku do Razer Naga) na każdej podkładce, co jest podyktowane prawdopodobnie bardzo dużym obszarem styku z podłożem.
Przeszliśmy szybko do testów praktycznych w grach. Na pierwszy ogień poszedł Borderlands 2. Okazuje się, że Ozone Xenon jest tutaj zdecydowane zbyt wolny, żeby utrzymać wymagane w grze tempo, nawet przy ustawieniu czułości na maksimum. Uważamy jednak, że ruch był dokładny i precyzyjny, jednak wyczuwało się pewne ograniczenie w reakcji na działania wroga. Brak dodatkowych przycisków również dał się we znaki. Pod kciukiem przydałby się co najmniej jeden guzik do walki wręcz i przyspieszenia naszych działań. To samo stwierdziliśmy po rozgrywce w Battlefield 3. Zdecydowanie lepiej Ozone Xenon spisał się w legendzie FPS, czyli Counter Strike. Tytuł ten jest mniej wymagający względem myszki, bowiem potrzebujemy praktycznie tylko dwóch przycisków, a resztę obsługuje się klawiaturą.
W przypadku gier FPS gracz jest dosyć ograniczony, kiedy ma pod ręką Ozone Xenon i musimy polegać dodatkowo na klawiaturze. W przypadku gier MMORPG sytuacja wygląda zdecydowanie korzystniej. Brak przycisków bocznych nie stawia nas w złej sytuacji. Rozgrywka w Diablo 3 była bardzo udana. W RTSach podobnie, jak w przypadku dwóch poprzednich gatunków. Naprawdę brakowało nam wyższego poziomu DPI, trochę mniej przycisków pod kciukiem, bowiem klawiatura jest wygodniejsza i szybsza w użyciu niż mysz.
Do codziennego użytku, czyli przeglądania stron www, edycji zdjęć, gry w pasjansa czy odtwarzania muzyki produkt Ozone Xenon jest w pełni wystarczający. Jego czułość jest zdecydowanie wyższa niż to potrzebne. Rolka do przewijania dokumentów i witryn sprawdza się świetnie, jednak brak przycisków dalej i wstecz może momentami denerwować.
Konkursy
Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.
-
Konkurs świąteczny 2020
Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...
-
10 urodziny vortalu!
Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...
Komentarze
jantomx
2013-07-09 11:12:38
~zakius
2013-07-09 12:19:04
Poza tym to właśnie w mmo istotne są dodatkowe bindy, może nie w diablo 3, ale w prawdziwych mmorpg się na prawdę przydają (mi brakuje w tym modelu jednej rolki i przynajmniej trzech przycisków...).
czytelnik18
2013-07-11 14:42:14
~Piter
2013-07-13 09:35:25
~ktos
2013-07-14 22:47:09
Zgodnie z prawami fizyki wielkość powierzchni styku dwóch powierzchni nie ma wpływu na siłę tarcia a jedynie siła nacisku i współczynnik tarcia.
Nie zgadzam się także ze zdaniem "... brak bocznych przycisków, z których każdy z nas korzysta na co dzień...", ja nie korzystam bo używam gestów myszy.
Niestety recenzja nie profesjonalna.