» załóż konto» przypomnij hasło

Biała, minimalistyczna i nie najdroższa

NZXT H230 – test obudowy

Autor: Rafał Cebulski | Data: 2013-11-06 09:59:17

A A A | Wejść na stronę 69415 | Komentarzy 1


Aby dostać się do środka obudowy NZXT H230 musimy odkręcić dwie szybko śrubki utrzymujące panel roboczy. Nie potrzebujemy do tego śrubokrętu. Wnętrze zostało pomalowane w całości białym lakierem, jednak do kontrasty zastosowano tutaj czarne kable, zapinki i ramki wentylatorów. Wygląda to na tyle dobrze, że żałujemy braku obecności okna z pleksi.

NZXT H230

Pierwszym elementem, który rzuca się w oczy się duże wycięcie w tacy płyty głównej, które pozwoli na montaż coolera procesora bez usuwania innych komponentów. Wokół niego przygotowano kilka otworów do prowadzenia kabli z drugiej strony komory. Nie zdecydowano się na zastosowanie gumowych przepustów.

NZXT H230

NZXT H230

Na górze, z tyłu mamy wentylator 120 mm, który ma za zadanie wyciągać gorące powietrze na zewnątrz. Podłączamy go za pomocą kabla z wtyczką 3-pin. Poniżej przygotowano siedem miejsc na karty rozszerzeń. Zaślepki są przymocowane szybkośrubkami i co więcej posiadają perforowane powierzchnie, co ma wpływ na wentylację.

NZXT H230

NZXT H230

NZXT H230

Na górze z przodu widzimy trzy zatoki na napędy zewnętrzne 5,25 cala, które zamontujemy bez użycia narzędzi za sprawą plastikowych zatrzasków Poniżej mamy w sumie sześć miejsc dla dysków 3,5 lub 2,5 cala. Oprócz tego mamy jeszcze jedno dodatkowe miejsce na dysk 2,5 cala na spodzie NZXT H230. Środkowa klatka może zostać usunięta, co pozwoli nam na uzyskanie dodatkowej przestrzeni na długą kartę graficzną lub opcjonalne chłodzenie.

Na wysokości dolnej klatki zamontowano jeden wentylator 120 mm z przodu, w którego sąsiedztwie znajduje się duży filtr przeciwkurzowy.

NZXT H230

Na spodzie widzimy cztery gumowe podkładki, które pozwalają na zamontowanie na nich zasilacz i tłumienie jego drgań. Obok przygotowano wolną pozycję dla wentylatora 120 mm.

NZXT H230

NZXT H230

Obydwa boczne panele są takie same. Zostały one od wewnątrz wyłożone materiałem, który ma za zadanie tłumić pochodzący ze środka szum.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

  • ovpracja

    2013-11-06 17:32:40

    Czy to kopia Cooler Master Silencio 550? Bardzo podobne, dziwne.

Komentarz 1


Konkursy

  • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

  • Konkurs świąteczny 2020

    Konkurs świąteczny 2020

    Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

  • 10 urodziny vortalu!

    10 urodziny vortalu!

      Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...