» załóż konto» przypomnij hasło

Biała, minimalistyczna i nie najdroższa

NZXT H230 – test obudowy

Autor: Rafał Cebulski | Data: 2013-11-06 09:59:17

A A A | Wejść na stronę 28206 | Komentarzy 1

NZXT H230 – test obudowy Firma NZXT już od dłuższego czasu słynie nie tylko z produkcji świetnych obudów komputerowych, ale także zasilaczy czy drobnych akcesoriów. Wystarczy przypomnieć sobie chociażby model Phantom 820, który przypadł do gustu przede wszystkim prawdziwym entuzjastom. Tym razem NZXT wychodzi naprzeciw użytkownikom z mniej zasobnym portfelem i wprowadza na rynek model H230, który ma zagwarantować dobrą funkcjonalność w rozsądnej cenie. Czy jest tak w rzeczywistości? Sprawdziliśmy.

NZXT H230 została zapakowana w zwykły, brązowy karton z szarymi obrazkami na jego ściankach. Producent w tym miejscu prezentuje kilka cech, które wyróżniają obudowę. Wspomina minimalistyczny design, wyjmowane klatki na dyski oraz siedem slotów na karty rozszerzeń.

W zestawie otrzymujemy komplet akcesoriów, w skład których wchodzi instrukcja obsługi, opaski zaciskowe oraz liczne śrubki i kołki montażowe.

NZXT H230

NZXT H230 na pierwszy rzut oka rzeczywiście prezentuje się bardzo minimalistycznie. Lewy panel został przykręcony za pomocą szybko śrubek. Mamy tutaj w przeważającej części litą blachę. Bliżej frontu umieszczono ustawione w kolumnie otwory wentylacyjne, które pozwalają na lepszą cyrkulację powietrza.

NZXT H230

NZXT H230

Prawy panel także został przymocowany za pomocą szybko śrubek. W tym przypadku nie mamy już żadnych dodatkowych otworów.

NZXT H230

NZXT H230

Przód NZXT H230 wykonano z błyszczącego materiału. Nie znajdziemy tutaj nic poza logiem producenta na samym dole. Za drzwiczkami mamy od góry trzy zatoki na napędy optyczne 5,25 cala. Poniżej przygotowano dużą perforowaną powierzchnię, która ma zapewnić dobrą wymianę powietrza z otoczeniem.

NZXT H230

Na górze obudowy znajdziemy panel I/O, który składa się z portu USB 3.0, dwóch gniazd audio i dwóch przycisków: reset oraz power.

NZXT H230

NZXT H230

Z tyłu mamy klasyczne zagospodarowanie powierzchni. Na dole mamy miejsce na zasilacz ATX, który można zamontować w dwóch konfiguracjach (wentylator skierowanym w dół lub w górę). Nad nim zmieścimy siedem kart rozszerzeń. Na samej górze zainstalowano wentylator wyciągowy o średnicy 120 mm.

NZXT H230

NZXT H230

Spód NZXT H230 prezentuje się również bardzo dobrze. Zastosowano tutaj cztery solidne nóżki wykonane z antypoślizgowego materiału, które zapobiegają przenoszeniu drgań. Oprócz tego widzimy tutaj filtry przeciwkurzowe pod zasilaczem i pod miejscem na opcjonalne śmigło 120 mm.
 

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

 • ovpracja

  2013-11-06 17:32:40

  Czy to kopia Cooler Master Silencio 550? Bardzo podobne, dziwne.

Komentarz 1


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Sylwestrowy konkurs z Compro

  Sylwestrowy konkurs z Compro

  Noworoczna niespodzianka Mamy dla Was propozycję zabawy w której do wygrania jest kamera IP firmy Compro. Aby zdobyć ten sprzęt...

 • W zastępstwie Świętego Mikołaja - konkurs

  W zastępstwie Świętego...

  Chociaż nie należymy do ekipy Świętego Mikołaja, to co roku robimy wszystko, aby rozdać wiele nagród dla naszych czytelników....

 • Mikołajkowy konkurs z Verbatimem

  Mikołajkowy konkurs z Verbatimem

  Czas na prezenty... Mamy dla Was propozycję zabawy w której do wygrania są przenośne pamięci i mysz firmy Verbatim. Aby zdobyć ten...