Nowe wentylatory Noctua serii NF-A12x25 i NF-P12 redux – przegląd
Spis treści
Jeżeli nie potrzebujecie masy dodatków to możliwe, że seria NF-P12 redux okaże się dla Was korzystniejsza, tym bardziej, że jest znacznie tańsza. Tutaj również możemy dobrać odpowiednią wersję do naszych potrzeb. Nie trudno się domyślić, że zwolennicy ciszy postawią na model NF-P12 redux 900, czyli wentylator o stałej prędkości obrotowej 900 RPM i szumie 12.6 dBA. W tym wypadku w zestawie mamy tylko cztery stalowe wkręty mocujące i nic poza tym.
Wentylatory redux różnią się przede wszystkim wyglądem. Nie są one brązowe, ale szare. Taka kolorystyka zapewne wielu z Was przypadnie do gustu. Jakość wykonania, wykończenia i spasowanie jest naprawdę doskonałe. Noctua nie zapomniała tutaj także o swoich najważniejszych, flagowych technologach jak ząbkach na śmigłach o nazwie Vortex-Control Notches, które mają za zadanie zmniejszyć turbulencje przepływającego powietrza.
Osoby, dla których wersja 900 jest zbyt mało wydajna powinny zastanowić się nad modelem NF-P12 redux 1300, który pracuje ze stałą prędkością 1300 RPM lub NF-P12 redux 1300 PWM, którego prędkość jest regulowana przez płytę główną w zakresie od 300 do 1300 RPM.
Ostatnim modelem, który przyszło nam testować jest NF-P12 redux 1700 PWM. To kolejna propozycja dla najbardziej wymagających użytkowników, którzy potrzebują bezkompromisowej wydajności, ale dzięki automatycznej regulacji PWM będą mogli oni także cieszyć się ciszą przy niższym obciążeniu. Przy maksymalnej prędkości jest już dosyć głośno, bo 25.1 dBA.
Noctua wraz z nowymi wentylatorami dostarczyła do naszej redakcji także inny, niedawno wprowadzony do sprzedaży produkt. Jest to ramka redukcyjna NA-SFMA1, która pozwala na zamontowanie wentylatora o średnicy 120 mm w otworach obudowy, gdzie pasują śmigła większe, 140 mm. W takim zestawie producent daje nam dwie ramki oraz osiem sylikonowych kołeczków mocujących. Skorzystanie z ramki jest proste, bowiem musimy tylko przez odpowiednie otwory przeciągnąć kołki, a następnie nałożyć na nie wentylator. Tak zamontowane śmigło bardzo elegancko prezentuje się w obudowie i dobrze ukrywa to, że otwory są przeznaczone do innej średnicy wentylatorów.
Konkursy
Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.
-
Konkurs świąteczny 2020
Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...
-
10 urodziny vortalu!
Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...
Komentarze