» załóż konto» przypomnij hasło

Wnętrz, montaż i temperatury

Nanoxia Deep Silence 4 – test obudowy

Autor: Rafał Cebulski | Data: 2014-06-17 11:24:06

A A A | Wejść na stronę 32405 | Komentarzy 2


Pokaż specyfikację

Specyfikacja Deep Silence 4
Typ Mini-Tower
Materiały Stal i plastik
Waga 7.8kg
Sloty kart rozszerzeń 4
Zatoki na napędy 2x zewnętrzne 5.25", 6x wewnętrzne 2.5/3.5“ i 1x zewnętrzne 2.5"
Wsparcie płyt Mini-ITX, Micro-ATX
Wymiary 200mm (W) x 380mm (H) x 480mm (D)
Wentylatory na froncie 1x 120 mm (w zestawie)
Wentylatory z tyłu 1x 120 mm (w zestawie)
Wentylatory na górze 1x 120/140 mm (opcja)
Panel I/O 2x USB 3.0, 1x USB 2.0, 1x słuchawki, 1x mikrofon
Kontroler wentylatorów dwa kanały, które obsługują po trzy wentylatory

Żeby dostać się do środka obudowy Nanoxia Deep Silence 4 musimy odkręcić dwie szybko śrubki z każdego panelu. Każdy z nich został wyłożony materiałem dźwiękochłonnym. Na pierwszy rzut oka zwracamy uwagę na całe wnętrze pomalowane na czarno, a także na odseparowane klatki na dyski twarde. W tacy płyty głównej jest duże wycięcie, które pozwala na łatwe wymienienie chłodzenia na procesorze. Liczne otwory wokół niego mają zapewnić aranżację okablowania z tyłu tacki.

nanoxia deep silence 4

Z naszych pomiarów wynika, że mamy tam 18 mm szerokości do ułożenia przewodów. Warto pamiętać, że z uwagi na wyłożenie paneli materiałem tracimy około 3 mm. Oznacza to, że do odpowiedniego ułożenia kabli będziemy potrzebowali trochę cierpliwości, bowiem miejsca zbyt dużo nie ma.

nanoxia deep silence 4

nanoxia deep silence 4

Z przodu widzimy sześć miejsc na dyski twarde 3,5 cala, które pozwalają także na zamontowanie modeli 2,5 cala. Tacki zostały umieszczone w trzech klatkach, z czego dwie możemy łatwo usunąć naciskając zatrzask z drugiej strony. Dzięki temu możemy uzyskać więcej miejsca na długą kartę graficzną. Widzimy, że z przodu zamontowano wentylator 120 mm z zielonymi łopatkami, który ma za zadanie chłodzić grzejące się nośniki danych. Powyżej umieszczono dwie zatoki na napędy optyczne 5,25 cala, które pozwalają na beznarzędziowy montaż.

nanoxia deep silence 4

nanoxia deep silence 4

Na dole mamy miejsce na zasilacz z antywibracyjnymi podkładkami. Powyżej są cztery sloty na karty rozszerzeń, a każdy z nich ma zaślepkę przykręcaną szybkośrubką. Na samej górze mamy wentylator 120 mm z kablem w ładnym oplocie z wtyczką 3-pin.

nanoxia deep silence 4

Na górze Nanoxia Deep Silence 4 widzimy, że przygotowano dodatkowe miejsce na zamontowanie dysku 2,5 cala. Poza tym mamy tutaj możliwość przykręcenia opcjonalnego wentylatora 120 lub 140 mm.

Wszystkie kable znajdujące się w obudowie otrzymały czarny oplot. Po podłączeniu do płyty głównej pozwalają one na korzystanie z panelu I/O na topie urządzenia. Nie zabrakło oczywiście sześciu złączy od kontrolera wentylatorów i zasilania poprzez wtyczkę Molex.
 

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

  • ~Colin_MC

    2014-06-18 06:25:25

    "Na pierwszy rzut oka zwracamy uwagę na całe wnętrze pomalowane na czarno, a także na osobne klatki na dyski twarde" ?
  • KarambolX

    2014-06-20 11:54:55

    Chyba chodziło o wyjmowane klatki

Komentarz 2


Konkursy

  • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

  • Konkurs świąteczny 2020

    Konkurs świąteczny 2020

    Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

  • 10 urodziny vortalu!

    10 urodziny vortalu!

      Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...


Ostatnio na forum