» załóż konto» przypomnij hasło

Wnętrz, montaż i temperatury

Nanoxia Deep Silence 4 – test obudowy

Autor: Rafał Cebulski | Data: 2014-06-17 11:24:06

A A A | Wejść na stronę 32383 | Komentarzy 2

Nanoxia Deep Silence 4 – test obudowy

Firma Nanoxia po raz kolejny dostarczyła do naszej redakcji obudowę z serii Deep Silence. Tym razem otrzymaliśmy model oznaczony numerkiem 4. Sprzęt ten jest w rozmiarze mini-tower i przeznaczony do płyt głównych micro-ATX i mini-ITX. Czy pomimo kompaktowych gabarytów jest on godny uwagi? Na wielu forach dyskusyjnych czytamy, że to obecnie najlepszy możliwy wybór. Czy rzeczywiście? Sprawdziliśmy to.


Pokaż specyfikację

Specyfikacja Deep Silence 4
Typ Mini-Tower
Materiały Stal i plastik
Waga 7.8kg
Sloty kart rozszerzeń 4
Zatoki na napędy 2x zewnętrzne 5.25", 6x wewnętrzne 2.5/3.5“ i 1x zewnętrzne 2.5"
Wsparcie płyt Mini-ITX, Micro-ATX
Wymiary 200mm (W) x 380mm (H) x 480mm (D)
Wentylatory na froncie 1x 120 mm (w zestawie)
Wentylatory z tyłu 1x 120 mm (w zestawie)
Wentylatory na górze 1x 120/140 mm (opcja)
Panel I/O 2x USB 3.0, 1x USB 2.0, 1x słuchawki, 1x mikrofon
Kontroler wentylatorów dwa kanały, które obsługują po trzy wentylatory

Nanoxia Deep Silence 4 podobnie, jak inne obudowy tego producenta została nam dostarczona w kartonowym opakowaniu, które pełne jest kolorowych zdjęć i dokładnych opisów w kilku językach. Producent prezentuje nam wszystkie zastosowane rozwiązania, które mogą przekonać klienta do wyboru właśnie tego produktu pośród wielu dostępnych na rynku modeli.

W środku nasze urządzenie zostało umieszczone w dwóch styropianowych otulinach, które chronią sprzęt przed uszkodzeniem podczas transportu, ale także zabezpieczają go przed porysowaniem w czasie wyjmowania.

W komplecie oprócz samej Nanoxii Deep Silence 4 znajdziemy także komplet opasek zaciskowych, opakowanie ze śrubkami, adapter zatoki 5,25 cala na 3,5 cala, dwie gumowe zaślepki do otworów chłodzenia wodnego oraz kabel przedłużający dla zasilania procesora. Poza tym nie zabrakło instrukcji obsługi i plastikowej ramki, która umożliwia montaż urządzenia 3,5 cala w zatoce 5,25 cala.

nanoxia deep silence 4

Nanoxia Deep Silence 4 ma wymiary 200 x 380 x 480 mm i została przystosowana do współpracy z płytami głównymi micro-ATX. Oznacza to, że jest ona dosyć kompaktowa, ale z wyglądu zewnętrznego przypomina nam swoich starszych braci jak np. Deep Silence 2. Stwierdzamy także, że jest ona dosyć ciężka jak na swoje gabaryty.

nanoxia deep silence 4

nanoxia deep silence 4

Jej front składa się z dwóch części. Na górze mamy otwierane drzwiczki ze strony lewej na prawą, które ukrywają dwie zatoki na napędy 5,25 cala. Otrzymały one zatrzaski, które ułatwiają ich wyjęcie. Na dole mamy przyciski reset i dwa kontrolery obrotów wentylatorów. Do każdego z nich możemy podłączyć po trzy śmigła. Same drzwiczki od wewnątrz zostały wyłożone materiałem, który ma za zadanie tłumić wszelkie szumy. Wykonane są one z plastiku, a nie jak oczekiwaliśmy z aluminium.

nanoxia deep silence 4

Obydwa panele boczne zostały wykonane z litej blachy, co powinno pozwolić na dobre tłumienie hałasu wydostającego się z wnętrza Nanoxia Deep Silence 4. Blisko przodu widzimy z każdej strony niewielkie otwory wentylacyjnego, które odpowiadają za wymianę powietrza.

nanoxia deep silence 4

Z tyłu na dole widzimy zatokę na zasilacz, a nad nią cztery miejsca na karty rozszerzeń. Każdy slot posiada osobną, wielorazową zaślepkę z meshowego materiału. Niestety z prawej strony nie ma już dodatkowego slotu pionowego, który znajdowaliśmy w produktach Fractal Design. Na samej górze mamy wentylator wyciągowy 120 mm oraz dwa otwory do prowadzenia wężyków chłodzenia cieczą.

nanoxia deep silence 4

Na górze Nanoxia Deep Silence 4 widzimy panel I/O, który oferuje jedno gniazdo USB 2.0, dwa USB 3.0, gniazda audio oraz przycisk power na środku. Jest on otoczony podświetlanym okręgiem, który sygnalizuje pracę komputera. Bardziej z tyłu przygotowano perforowaną powierzchnię, za którą możemy zamontować jeden wentylator 120 lub 140 mm.

nanoxia deep silence 4

Na spodzie obudowy umieszczono wyjmowany filtr przeciwkurzowy pod zasilaczem. Poza tym mamy tutaj dwa zestawy otworów montażowych, które pozwalają na zamontowanie dodatkowych dysków twardych.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

  • ~Colin_MC

    2014-06-18 06:25:25

    "Na pierwszy rzut oka zwracamy uwagę na całe wnętrze pomalowane na czarno, a także na osobne klatki na dyski twarde" ?
  • KarambolX

    2014-06-20 11:54:55

    Chyba chodziło o wyjmowane klatki

Komentarz 2


Konkursy

  • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

  • Konkurs świąteczny 2020

    Konkurs świąteczny 2020

    Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

  • 10 urodziny vortalu!

    10 urodziny vortalu!

      Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...


Ostatnio na forum