Inteligentny dom z TP-Link
Podłączenie urządzenia nie sprawi nikomu kłopotu. Całość sprowadza się do włożenia Smart Pluga do gniazdka i podpięcia do niego sprzętu. Teraz ręcznie włączamy urządzenie poprzez przycisk z przodu. Wyłączenie wygląda analogicznie. Zostaniemy poinformowani poprzez podświetlenie na zielono ikonki na froncie. Sterować oczywiście możemy także smartfonem z systemem iOS w wersji 8+ lub Android w wersji 4.1+. Do tego niezbędna będzie aplikacja Kasa z AppStore lub Google Play. Możemy w niej założyć bezpłatne konto, ale nie jest to obligatoryjne.
Kolejnym krokiem jest dodanie urządzeń do aplikacji, co robimy przyciskiem dodaj. Jeżeli ta znajdziemy w naszej sieci działające urządzenia to wyświetli ich listę. Upewniamy się, że nasz sprzęt jest podłączony, a dioda na HS110 świeci na bursztynowo. Po przejściu do kolejnego kroku powinna zacząć migać. Następnie musimy podłączyć się do sieci WiFi o nazwie, którą widzimy w aplikacji, ponieważ gniazdko jest w trybie Hot-spota. Teraz musimy w apce Kasa podać hasło do naszego WiFi.
Warto mieć na uwadze, że HS110 nie działa w standardzie Wi-Fi 802.11 bgn pracującym na częstotliwości 2,4 GHz. Nie wspiera ono sieci pracujących na 5 GHz. Dla większości użytkowników nie powinno mieć to znaczenia.
Po sparowaniu gniazdka z aplikacją będzie ono wyświetlane na liście. W szczegółach wyświetlić możemy podstawowe informacje i krótki podsumowanie. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zobaczyć statystyki jego pracy, zużycia energii i ustawić automatyczne załączanie/wyłączenie urządzeń.
Co znajdziemy w samych ustawieniach? Możemy tutaj zmienić nazwę urządzenia, zmienić ikonę, sprawdzić wersję firmware, model, adres MAC i moc sygnału WiFi. W statystykach możemy zobaczyć zużycie prądu w dniu dzisiejszym, aktualne zużycie, oraz średnie i całkowite zużycie na przestrzeni ostatniego tygodnia oraz miesiąca.
W przypadku żarówki możemy wybrać jeden z ponad 16 milionów kolorów palety RGB. Oczywiście większość z nas postawi na biel, której odcień możemy także dokładnie dopasować. Jest także uśredniona opcja, która automatycznie dobiera jasność i kolor żarówki w zależności od pory dnia.
W menu Automatyka mamy tryb Away, który przyda się w trakcie naszych wyjazdów. Możemy symulować naszą obecność w domu poprzez zapalanie i gaszenie światła w losowych interwałach czasowych. Mamy do dyspozycji także harmonogramy, gdzie ustawiamy godziny włączenia i wyłączenia urządzenia w konkretne dni tygodnia. Można także uzależnić te godziny od pory wschodu i zachodu słońca. Nie zabrakło też Timera, który włączy/wyłączy urządzenie po określonym czasie.
W przypadku żarówki także mamy możliwość ustawienia harmonogramu. To pozwoli nam automatycznie wyłączyć światło na noc lub zmienić kolor o określonej, godzinie, co będzie oznaczało, że czas spać.
W aplikacji znajdujemy także zakładkę Sceny. Przydają się one, kiedy mamy większą liczbę inteligentnych urządzeń wspieranych przez Kasę i chcemy sterować kilkoma w tym samym czasie. Możemy np. zdefiniować sobie automatyczne wyłączenie oświetlenia, ogrzewania i zapalenie nocnej lampki. Tutaj niestety nie mamy Timera, który pozwoliłby na wyłączenie danego sprzętu podanym czasie. Harmonogram oczywiście to zrobi, ale o konkretnej godzinie. W Scenach możemy oczywiście ustawić także naszą żarówkę – zaprogramujemy przyciemnianie lub uruchomić określony kolor.
Szkoda, że Alexa nie wspiera użytkowników z Polski, bowiem wtedy mielibyśmy możliwość sterowani inteligentnym gniazdkiem za pomocą komend głosowych.
Konkursy
Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.
-
Konkurs świąteczny 2020
Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...
-
10 urodziny vortalu!
Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...
Komentarze
Miriam83
2017-08-02 18:00:00
1