» załóż konto» przypomnij hasło

HyperX Pulsefire FPS Pro RGB – test myszki

Autor: Wiesław Truszkowski | Data: 2018-12-11 00:40:33

A A A | Wejść na stronę 27821 | Komentarzy 0

Pokaż specyfikację

Specyfikacja HyperX PulseFire FPS Pro
Sensor optyczny, PixArt PMW3389
Rozdzielczość do 16 000 DPI
Szybkość i akceleracja 450 ips / 50 G
Przyciski programowalne, 6
Przełączniki w L/P Omron (20 mln kliknięć)
Podświetlenie RGB, 1 strefa, 4 poziomy jasności
Pamięć wbudowana, 3 profile
Połączenie 1,8-metrowy przewód USB 2.0 (1000 Hz)
Waga 130 g (z przewodem) / 95 g (bez przewodu)
Wymiary 127,6 x 41,9 x 71,1 mm

Myszkę testowaliśmy kilka tygodni podczas codziennych zajęć, a także gamingowych potyczek w sieci. Od razu warto podkreślić, że Pulsefire FPS Pro RGB trzyma się w dłoni bardzo pewnie, a przyciski rozmieszone są odpowiednio. Na spodzie mamy dobrej jakości ślizgacze, które zapewniają płynny ruch gryzonia po różnych powierzchniach. Na pewno trzeba pochwalić przełączniki Omron, które sprawiają, że nasze kliknięcia są wyczuwalne i pozwalają na dobre czucie naszej broni pod palcami. Również ich czas reakcji jest bardzo zadowalający. Scroll może nie jest wyjątkowo dokładny i wyczuwalny, ale pracuje płynnie i pozwala komfortowo zmieniać broń.

HyperX Pulsefire FPS RGB

HyperX Pulsefire FPS RGB

Sprawdźmy jak prezentuje się aplikacja NGenuity, którą możemy pobrać z sieci i zainstalować w kilka chwil. W menu głównym widzimy, że producent przygotował dostęp do trzech profilów, które możemy skonfigurować i zapisać w pamięci urządzenia. Pulsefire FPS Pro RGB pozwala w każdym z profili ustawić dostępne czułości sensora optycznego wraz z wybranymi przez nas kolorami podświetlenia. Mamy także dostępny kreator makr. Jeżeli już jesteśmy w temacie podświetlenia LED, to warto powiedzieć, że model ten posiada iluminację tylko rolki i logotypu HyperX na grzbiecie. Do wyboru mamy wszystkie kolory z palety RGB i pięć efektów (oddech, cykliczna zmiana, spust, stałe świecenie i wyłączony). Do tego możemy regulować ich szybkość zmiany.

HyperX Pulsefire FPS RGB

Mysz bardzo dobrze pracuje na każdej powierzchni – od podkładki materiałowej, po drewniany stół. Na szkle sensor praktycznie nie reagował na nasze ruchy. Prędkość maksymalna wynosiła około 5,5 m/s. Średnia częstotliwość taktowania wyniosła ok. 1000 Hz, czyli tyle ile zapowiada producent. Oczywiście nie występuje tutaj zjawisko predykcji, akceleracji pozytywnej i negatywnej, a parametr LOD wynosi zaledwie 1 mm. Problemy pojawiają się jednak po ustawieniu czułości na ponad 6000 DPI, co jest jednak normalne w przypadku większości gryzoni. Z drugiej strony z takich ustawień korzysta bardzo mało użytkowników.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

  • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

  • Konkurs świąteczny 2020

    Konkurs świąteczny 2020

    Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

  • 10 urodziny vortalu!

    10 urodziny vortalu!

      Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...