» załóż konto» przypomnij hasło

Zaledwie dwie kolumny, ale...

Genius SP-HF2020 – test głośników 2.0

Autor: Emil Gozdek | Data: 2011-10-24 20:39:17

A A A | Wejść na stronę 218801 | Komentarzy 20

Genius SP-HF2020 – test głośników 2.0 Trzeba przyznać, że już dawno na łamach naszego vortalu nie recenzowaliśmy żadnego sprzętu audio, a tym bardziej głośników. Dlatego z dużym entuzjazmem przyjęliśmy propozycję firmy Genius dotyczącą testów ich stosunkowo nowego zestawu 2.0 o nazwie SP-HF2020. Oferuje on łączną moc 60 W (RMS) i jest wyposażony w cyfrowy procesor dźwięku D2Audio, który umożliwia ustawienie jednego z trzech trybów korektora dźwięku (przestrzenny, z bogatym basem i o określonym kierunku rozchodzenia). Czy tego typu technologie sprawią, że oglądanie filmów i słuchanie muzyki będzie prawdziwą przyjemnością? Sprawdźmy co tym razem Genius ma nam do zaoferowania. Zapraszam do lektury.

 Głośniki Genius SP-HF2020 zostały zapakowane w duże, kartonowe pudełko na którego froncie znajduje się duże zdjęcie zestawu, logotyp producenta oraz informacja o zastosowanych technologiach. Całość utrzymana w czarno-biało-czerwonej kolorystyce, co jest charakterystyczne dla marki Genius. Na bocznych ściankach mamy dwa wycięcia, które umożliwiają wygodny transport.

Genius SP-HF2020

Genius SP-HF2020

W zestawie oprócz samych kolumn, producent dołączył kabel z jednej strony zakończony wtyczką 3,5 mm, a z drugiej dwoma końcówkami RCA. Oprócz tego mamy jeszcze instrukcję obsługi i pilot. Ten ostatni został wykonany z czarnego, przyjemnego w dotyku plastiku. Jest wygodny w użytkowaniu, a sześć przycisków pracuje bez zastrzeżeń. Ich klik jest jednak dosyć głośny. Na jego powierzchni znajduje się logo Geniusa oraz informacja, z jakim zestawem może współpracować. Komunikuje się on z kolumnami za pomocą podczerwieni, przez co musimy skierować go w ich stronę. Jak widzicie zestaw dodatków jest bardzo skromny, aczkolwiek wystarczający do pełnego użytkownia.

Genius SP-HF2020

Same kolumny po wyjęciu z pudełka prezentują się nienagannie. Sprawiają wrażenie bardzo eleganckich i solidnie wykonanych. Mają typowy kształt i wymiary: 115 x 407 x 144 mm. Ich waga to w sumie 5335 gram. Zostały wykonane z płyty pilśniowej średniej gęstości, która dodatkowo została pokryta przyjemną dla oka okleiną. Natomiast front i podstawki zostały zrobione z plastiku w kolorze fortepianowej czerni, która stosunkowo mocno się palcuje.

Genius SP-HF2020

Genius SP-HF2020

Tył głośników Genius SP-HF2020 jest w kolorze czarnym i wykonany został również z drewna. Jedna z kolumn nie posiada żadnych złącz, oprócz kabla sygnałowego, który został przymocowany na stałe. Niestety w tym przypadku producent nie popisał się z uwagi na jego długość – w większych pomieszczeniach może on ograniczać możliwość rozmieszczenia kolumn.

Genius SP-HF2020

Genius SP-HF2020

Na drugiej kolumnie mamy zamontowany na stałe kabel zasilający, a nad nim przycisk power I/O. Powyżej widzimy jedno wejście cyfrowe współosiowe, zestaw wejść analogowych oraz wyście do drugiego głośnika. Oprócz tego obydwie kolumny mają otwór bassrefleksu.

Genius SP-HF2020

Z profilu dobrze widzimy, że kolumny zostały lekko odchylone ku tyłowi.

Genius SP-HF2020

Genius SP-HF2020

Na głównej kolumnie znajduje się panel, dzięki któremu możemy kontrolować głośniki. Na środku producent umieścił duże, czarne pokrętło, które służy do regulacji głośności. Z jego lewej strony umieszczono trzy diody LED, które informują o aktywnych trybach korekcji brzmienia. Po przeciwległej stronie mamy światełka, które sygnalizują wykorzystanie źródła cyfrowego oraz podłączone zasilania. Nad nimi mamy dwa guziki – pierwszy (EQ) pozwala na wybór jednego z efektów korekcji dźwięku, natomiast drugi przełączenie do trybu aktywności wejścia cyfrowego.

Genius SP-HF2020

Genius SP-HF2020

Głośniki spoczywają na plastikowych podstawkach, które w narożnikach posiadają dodatkowe, gumowe nóżki o chropowatej powierzchni.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

  • Francus

    2011-10-25 09:16:55

    Konkurencja dla microlabów?
  • czytelnik18

    2011-10-25 09:23:01

    no ja się już rozstałem z tej klasy głośniczkami, kupiłem wzmacniacz i dwa podstawkowce, i powiem - warto ;)
  • ~Erwin

    2011-10-25 09:47:57

    Nawet fajne, jeżeli okazało się, że graja zadowalająco lub nawet dobrze, to chyba skusze się na kupno ich do TV, bo miejsca niestety brak na kolumny podłogowe, a bez wątpienia zagrają lepiej niż głośniki z telewizora.
  • wikingowiec

    2011-10-25 10:08:42

    A już myślałem że jakiś konkurent Microlab'ów Solo7C a tu kicha...
  • JegoMosc

    2011-10-25 10:27:47

    Za 300 zł można kupić naprawdę ładne półkowe pchełki pasywne znanych angielskich manifaktur :P Tutaj mamy zestaw dla amatorów...
  • ~Kupek

    2011-10-25 10:52:43

    Czego Wy wymagacie w cenie 300 zł? Znając życie i tak autor nie miał porównania z solo 6c.
  • Duath

    2011-10-25 11:44:21

    Wyglądem mogą konkurować z Microlabami 7c, ale za takie pieniądze to raczej oczywiste, ze z nimi szans nie mają. Osobiście nie uważam, że Genius jest zły, bo sam mam 2000X, które dawno wyszły z produkcji i do dnia dzisiejszego bardzo sobie je chwalę i nie zamieniłbym ich na żaden zestaw 2.1 czy 5.1. Muzyka, gry, filmy to czysta przyjemność. Niestety nie mogę poznać ich prawdziwych możliwości, bo moja dźwiękówka to zwykła integra ale i tak jest bardzo zadowolony.

    Mam kilka propozycji do przyszłych testujących głośniki na PCF:
    - podawajcie tabliczkę z parametrami technicznymi
    - podawajcie sprzęt (kartę muzyczną) oraz ustawienia equalizera na jakich testujecie głośniki
    - proponuję rozszerzenie gatunków muzycznych o metal, ponieważ to przy metalu większość głośników wymięka własnie ze względu na słabe pasmo tonów średnich, gdzie gitara czy wokal są zwyczajnie zagłuszone bądź niewyraźne.
    - miło by było też wspomnieć o pomieszczeniu, w którym testuje się głośniki, o odległości od osoby odsłuchującej oraz wysokość od podłogi
    - no i w miarę możliwości jak zachowują się potencjometry oraz dźwięk gdy podkręci się volume na więcej niż połowę :) Takie głośniki raczej nie są do słuchania na minimum :)

    Co do plusów i zalet, to moim zdaniem cena jest tutaj dużym plusem.

    @JegoMosc, a Ty za 300zł widziałeś jakiś zestaw dla nie-amatorów?

    @Kupek, tych gienków nie można porównywać z Solo 6c. Moim zdaniem trochę niesprawiedliwe porównanie zestawów, które mają zdecydowanie rożną ilość zastosowanych głośników.
  • ~Yood

    2011-10-25 13:29:58

    Czy ta obudowa to rzeczywiście drewno czy coś podobnego?
  • ~Gość

    2011-10-25 14:39:09

    Prezentują się całkiem przyjemnie, ale ten panel na dole zupełnie niewygodny...
  • Warwyko76

    2011-10-25 14:52:04

    Przecież lepiej dołożyć parę złotych i kupić zwykłe kino domowe :d Jakość nieporównywalnie wyższa!

zobacz wszystkie komentarze | Komentarz 20


Konkursy

  • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

  • Konkurs świąteczny 2020

    Konkurs świąteczny 2020

    Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

  • 10 urodziny vortalu!

    10 urodziny vortalu!

      Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...