» załóż konto» przypomnij hasło

Premierowe spojrzenie na nowość mATX

Fractal Design Define Mini C – test obudowy

Autor: Rafał Cebulski | Data: 2016-11-07 11:20:36

A A A | Wejść na stronę 29208 | Komentarzy 4

Fractal Design Define Mini C – test obudowy

W zeszłym roku firma Fractal Design rodem ze Szwecji pokazała swoją nową obudowę Define Nano S. Model ten do dzisiaj sprawdza się w domach wielu użytkowników. Są jednak osoby, które czekały na coś nowego i właśnie mamy dla nich dobrą wiadomość, bowiem na rynek wchodzi nowa obudowa o nazwie Define Mini C. Model ten to krok w dalszym rozwijaniu rodziny Define. Podobnie jak u poprzedników będzie tutaj możliwość zastosowania chłodzenia wodnego oraz płyt głównych w standardzie micro ATX. Jeżeli jesteście ciekawi czy nowość od Fractala jest godna zainteresowania to zapraszamy do lektury.


Pokaż specyfikację

Specyfikacja
Typ obudowy Mini Tower
Standard płyty głównej ITX, microATX
Standard zasilacza ATX
Miejsca na wewnętrzne dyski/napędy 2 x 3,5"/2,5", 3 x 2,5"
Miejsca na karty rozszerzeń 5
Maksymalna długość karty graficznej 315 mm
Maksymalna wysokość chłodzenia CPU 168 mm
Maksymalna liczba wentylatorów 5
Zainstalowane wentylatory 1 x 120mm (tył), 1 x 120mm (przód)
Opcjonalne wentylatory 1 x 120/140 mm (góra), 1 x 120mm (dół), 1 x 120/140 mm (przód)
Przyciski i regulatory Reset, Power
Wyprowadzone złącza Wejście mikrofonowe 1 szt.
Wyjście słuchawkowe/głośnikowe 1 szt.
USB 3.1 Gen. 1 (USB 3.0) 2 szt.
Materiał Aluminium
Kolor Czarny
Dodatkowe informacje Boczny panel z oknem, System aranżowania kabli, Filtry antykurzowe, Montaż zasilacza na dole obudowy
Dołączone akcesoria Komplet śrubek i elementów montażowych
Gwarancja 24 miesiące (gwarancja sprzedawcy)

Najnowsza obudowa szwedzkiej firmy przyjechała do nas zapakowana w ekologiczne opakowanie. Znajdziemy na nim najważniejsze informacje o produkcie oraz jego specyfikację. W środku całość jest odpowiednio zabezpieczona poprzez styropianowe otuliny. W komplecie otrzymujemy instrukcję montażu oraz dodatkowy kartonik z elementami montażowymi (śrubki, opaski zaciskowe etc.).

Na pierwszy rzut oka Define Mini C sprawia wrażenie bardzo prostej i solidnej konstrukcji. Została ona wykonana z czarnego metalu oraz plastiku dobrej jakości. Na panelu frontowym nie widzimy żadnych dodatkowych slotów czy otworów. Producent nie przewidział tutaj opcji montażu jakichkolwiek napędów 5,25 cala, czytnika na karty pamięci czy kontrolera obrotów wentylatorów. Po obu stronach panelu frontowego mamy niewielkie otwory, którymi przedni wentylatora ma zasysać zimne powietrze z zewnątrz.

Fractal Design Define Mini C

Fractal Design Define Mini C

Fractal Design Define Mini C

Fractal Design Define Mini C

Fractal Design Define Mini C

Za to na górze mamy dostępny panel I/O z dwoma portami USB 3.0, przyciskami power, reset oraz dwoma gniazdami audio (dla słuchawek i mikrofonu).

Fractal Design Define Mini C

Również boczne panele wyglądają na pozbawione dodatkowych funkcji. Tutaj jednak producent pokusił się o zastosowanie po wewnętrznej stronie materiału dźwiękochłonnego, co ma sprawić, że Define Mini C będzie należała do obudów wyjątkowo cichych. Na panelu roboczym w naszym przypadku znalazło się dużo okno z pleksi, przez które możemy oglądać swoje podzespoły. To bardzo dobre rozwiązanie np. dla modderów.

Fractal Design Define Mini C

Fractal Design Define Mini C

Fractal Design Define Mini C

Tył obudowy należy do standardowych w tym segmencie. Mamy tutaj dostęp do pięciu slotów na karty rozszerzeń PCI, miejsce na panel I/O płyty głównej, wentylator preinstalowany 120 mm, który ma za zadanie wyrzucać nagrzane powietrze ze środka oraz na dole slot na zasilacz.

Fractal Design Define Mini C

Fractal Design Define Mini C

Na spodzie produkt Fractal design widzimy cztery nóżki z gumowymi końcówkami, które zostały wykończone błyszczącym aluminium. Prezentują się one bardzo dobrze, zapobiegają przesuwaniu się urządzenia po powierzchni biurka. Dodatkowo dzięki ich odpowiedniej wysokości możemy zamontować zasilacz wentylatorem skierowanym do dołu i będzie on zasysał zimne powietrze. Nie zabrakło tutaj także pełnowymiarowego filtru przeciwkurzowego, który wysuwa się z przodu. Nie ma problemu z jego wyjęciem i wyczyszczeniem.

Fractal Design Define Mini C

Fractal Design Define Mini C

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

  • mw_1975

    2016-11-07 15:55:55

    Mało miejsc dla dysków 3,5" i brak "slotów" na dyski zewnętrzne to nie wada? Choć jedno dodatkowe dla napędu HDD 3,5 cala by się przydało, przynajmniej dla mnie. Oprócz, tego, moim zdaniem jest dość droga.
  • ~damianC902

    2016-11-07 20:13:50

    Montując na front wentylator 25 mm oraz chłodnicę 40 mm, więc łącznie 65 mm ile zostaje realnie miejsca na kartę graficzną? Jesteście w stanie sprawdzić?
  • Fulout

    2016-11-08 02:28:05

    Póki co cena w X-kom 450 zł a to rozbój :( czekamy na obniżkę...
  • ~tujek

    2016-11-09 14:43:30

    Plexi... u innych pojawia się szkło hartowane... mogli by się szarpnąć w tej cenie...

Komentarz 4


Konkursy

  • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

  • Konkurs świąteczny 2020

    Konkurs świąteczny 2020

    Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

  • 10 urodziny vortalu!

    10 urodziny vortalu!

      Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...


Ostatnio na forum