Skarbnica multimediów
Dune HD Base 3D – test odtwarzacza
Pierwsze uruchomienie urządzenia to próba naszej cierpliwości, bowiem trzeba poczekać prawię minutę, żeby zobaczyć menu główne. Dalej będzie już zdecydowanie szybciej ok. 12 sekund, a możliwe, że z kolejnymi aktualizacjami firmware ten czas ulegnie skróceniu. Co ciekawe, w naszym przypadku od razu (po podłączeniu do sieci WiFi) znaleziono nową wersję oprogramowania w związku z czym postanowiliśmy wykonać testy na najnowszym firmware.
Interfejs, który oferuje Dune HD Base 3D znacznie różni się od tego z którym mieliśmy do czynienia w poprzednich wersjach. Obecnie widzimy kilka ikon menu na czarnym tle. Na początku pierwszą opcją są Źródła, a dalej Ustawienia, Aplikacje, czy też Telewizor (aktywne po dokupieniu opcjonalnego tuner DVBT) i Ulubione (lista plików audio i wideo, które sami dodamy do playlisty).
Po przejściu do Źródła zobaczymy wszystkie urządzenia, które mamy podłączone do Dune HD Base 3D. Na liście mogą znaleźć się dyski twarde, karty pamięci, pendrivy, nośniki sieciowe itp. Nie zapominajmy, że możemy korzystać również z Wi-Fi, NAS, SNB czy UPNP.
Kiedy przejdziemy do dowolnego źródła to możemy zobaczyć widok każdego folderu z listą plików. Po lewej stronie mamy ich spis, a po prawej wyświetlane są informacje na temat każdego z nich.
W zakładce Aplikacje mamy dostęp do kilku ciekawych funkcji, które producent zainstalował. Zaczynamy od przeglądarki internetowej (Opera, WebKit), Twittera, gier, Facebooka, rada internetowego, aż po informacje o pogodzie. Mniej znanymi dodatkami są usługi z rynku rosyjskiego jak np. kanał TVRain.ru, serwisy video IVI.ru, Rutube, VidiMax. Zabrakło nam trochę dostępu do YouTube i Vimeo, a także RSSa (ten przez FB niedługo zostanie w ogóle zapomniany). Wierzymy, że w kolejnej aktualizacji.
W ustawieniach mamy naprawdę bardzo dużo opcji, które zawierają przede wszystkim regulację dźwięku, obrazu czy informacji o sieci. Z tego poziomu możemy ustawić parametry wyświetlanego obrazu, rodzaj wyjścia wideo, rozdzielczość, częstotliwość odświeżania itp. Do połączenia się z siecią musimy wybrać interfejs przewodowy lub bezprzewodowy WiFi, po czym uzyskać adres IP.
Dodajmy jeszcze ustawienia wyboru początkowego języka, ustawień napisów, zakładek, parametrów dla przeglądarki plików, kodowaniu znaków, zarządzania energią, aktualizacjach, danych o urządzeniu i oprogramowaniu. Data i godzina aktualizują się automatycznie, kiedy nawiążemy połączenie z Internetem.
Odtwarzacz Dune wspiera następujące formaty plików wideo: MKV, MPEG-TS, MPEG-PS, M2TS, VOB, AVI, MOV, MP4, QT, ASF, WMV, BDMV, DVD-ISO, VIDEO_TS oraz audio: MP3, MPA, M4A, WMA, FLAC, APE (Monkey’s Audio), WV Pack, Ogg/Vorbis, WAV, AC3, AAC. Warto wspomnieć również o obsłudze plików graficznych JPEG, PNG, BMP, GIF oraz playlist M3U i PLS. Z tymi przed ostatnimi możemy oglądać pokazy slajdów.
Konkursy
Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.
-
Konkurs świąteczny 2020
Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...
-
10 urodziny vortalu!
Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...
Komentarze
~adolg
2013-06-27 16:17:37
~ratatata
2013-06-27 16:23:09
~seniorus
2013-06-28 00:11:31
Sroka
2013-06-28 01:56:51
~olek
2013-06-28 09:15:35
~wiruś
2013-06-28 09:42:33
6