» załóż konto» przypomnij hasło

Komputer dla graczy

Asus G56JR - test laptopa

Autor: Daniel Klimczak | Data: 2015-04-28 05:43:46

A A A | Wejść na stronę 52044 | Komentarzy 5

Asus G56JR - test laptopa

Na rynku dostępnych jest coraz więcej laptopów tworzonych z myślą o graczach. Oferują one coraz większą wydajność i możliwości, a jednocześnie są one również coraz tańsze, dzięki czemu nie musimy wydawać równowartości 1/5 nowego auta z salonu na mobilny sprzęt służący do grania. Jednym z przykładów na potwierdzenie powyższego twierdzenia jest Asus G56JR, czyli gamingowy laptop należący do serii ROG. Dzięki uprzejmości firmy Asus sprawdziliśmy jak sprawuje się on w eksterminowaniu obcych z kosmosu. Zapraszamy do lektury!


Pokaż specyfikację

Specyfikacja laptopa
Marka Asus
Model G56JR
Procesor Intel Core i7-4700HQ (4 rdzenie, 8 wątków), 6 MB Cache, TDP 47W, 22nm, Haswell
Taktowanie 2,4-3,4 Ghz
Grafika Intel HD Graphics 4600, NVIDIA GeForce GTX760M 2GB DDR5 (taktowanie rdzenia: 719 Mhz, taktowanie pamięci: 1000 Mhz)
Pamięć RAM 8 GB (Kingston 4 GB DDR3 1600 Mhz CL11 x2)
Dysk twardy Hitachi Travelstar 750 GB, 7200 rpm, SATA 3, cache 32 MB
Matryca 15’6” EWV (IPS), 1920x1080, matowa, podświetlenie LED, kąty widzenia 178 stopni
Dźwięk Głośniki stereo + zewnętrzny subwoofer
Akumulator 6 komorowy, 5200 mAh
Wejścia/wyjścia Złącze zasilania, Złącze LAN (RJ-45), VGA, HDMI, 4xUSB 3.0, Wyjście słuchawkowe jack 3,5mm, Wejście mikrofonu jack 3,5mm, Wyjście subwoofera, Czytnik kart pamięci 3w1
Dodatkowe Napęd optyczny, Kamera HD 720p, Przycisk InstantKey, WiFi 802.11 b/g/n , BT 4.0
System operacyjny Windows 8.1 64 bit
Waga 2,7 kg
Wymiary 380mm x 255mm x 32,4 mm (max)

Asus G56 to laptop, który wygląda naprawdę rasowo i potężnie. Nawet bez otwierania klapy od razu wiemy, że nie mamy tu do czynienia ze zwykłym prostym laptopem o przeciętnej wydajności, a z maszyną której zadaniem jest mielenie mięsa w wirtualnej rzeczywistości.

ASUS G56JR

Pokrywa laptopa w całości została wykonana z ciemnego aluminium, które po bliższym przyjrzeniu sprawia wrażenie szczotkowanego. Na samej klapie znajdziemy podświetlane czerwone logo Asusa oraz cienki poziomy pasek również w kolorze czerwonym. Klapa mimo wykorzystania aluminium niestety jest dość giętka przez co dość łatwo się wygina, a to z kolei zmusza użytkownika do zwracania na nią większej uwagi. Szczególnie podatna na działanie sił trzecich jest środkowa część, która po naciśnięciu ugina się do środka. Mimo to nie zauważyłem falowania ekranu co akurat trzeba zaliczyć na plus. Warto również zwrócić uwagę na specjalnie milimetrowe wycięcie poprowadzone w górnej części klapy w celu łatwiejszego jej otwierania. Sama klapa skrywa ekran 15,6” który otoczony został średniej wielkości ramkami. Pod ekranem umieszczono srebrne logo Asusa, a nad nim oczko kamery HD, diodę sygnalizacyjną kamery oraz mikrofon. Na plus zasługują zawiasy, które wymagają użycia delikatnie większej siły w celu otwarcia pokrywy, jednak gdy już to uczynimy ekran stoi w miejscu jak skała.

ASUS G56JR

ASUS G56JR

Główna część obudowy to również wykorzystanie czarnego aluminium, które jednak w tym przypadku ma jednolity kolor i jest zdecydowanie grubsze co zapewnia fantastyczną sztywność obudowy. Warto zaznaczyć, że nie mamy tutaj całościowego wycięcia na klawiaturę, ale zastosowano zabieg wycięcia w samej obudowie otworu na każdy klawisz (klawiatura wyspowa). Powyżej klawiatury w obu rogach umieszczono dwa przyciski oraz podłużne głośniki, a na środku napis „Republic of Gamers”. Przycisk z lewej strony służy do szybkiego dostępu do aplikacji, natomiast z prawej umieszczono przycisk zasilania. Poniżej klawiatury umieszczono płytkę dotykową, która została otoczona cienką czerwoną ramką.

ASUS G56JR

ASUS G56JR

ASUS G56JR

Wszystkie porty i wyjścia zostały umieszczono na krawędziach urządzenia. Po lewej stronie mamy kolejno: złącze zewnętrzne głośnika, wyjście VGA, otwór wentylacyjny, wejście RJ-45 ze sprytnie skonstruowaną klapką, wyjście HDMI oraz dwa porty USB 3.0. Przednia krawędź kryje w sobie jedynie złącze kart pamięci po lewej stronie oraz po środku diody sygnalizacyjne. Prawa krawędź to wyjście słuchawkowe, wejście mikrofonu, dwa porty USB 3.0, napęd optyczny, gniazdo zasilacza oraz Kensington Lock.

ASUS G56JR

ASUS G56JR

ASUS G56JR

ASUS G56JR

ASUS G56JR

Dolna część obudowy została wykonana w całości z grubego i twardego tworzywa sztucznego. Na całe szczęście bateria, która znajduje się pod urządzeniem jest wymienialna. Jest to duży plus ponieważ coraz częściej producenci nam na to nie pozwalają.

 

ASUS G56JR

ASUS G56JR

Asus G56JR to naprawdę świetnie wyglądające urządzenie do eksterminacji wrogich armii. Brak tutaj niepotrzebnych udziwnień czy rozpraszających świecidełek. Za to mamy ciemne kolory, które w połączeniu z czerwonymi wstawkami i materiałami w postaci aluminium tworzą coś naprawdę wyjątkowego i niebanalnego. Wykorzystane materiały są bardzo wytrzymałe, odpowiednio grube (poza klapką) i odporne na zarysowania, więc Asusowi G56JR nie straszne są częste wypady do znajomych w plecaku czy na LAN Party. Ponarzekać możemy na grubość urządzenia i jego wagę, ale musimy pamiętać, że sprzęt ten nie ma być maksymalnie mobilnym, a jego zadaniem jest zapewnienie odpowiedniej rozrywki i frajdy z gier. W końcu mocne podzespoły trzeba gdzieś upchać.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

  • ~jo881

    2015-04-28 07:00:03

    Jeśli mam być szczery to ja i tak wolę starego, dobrego, stacjonarnego kompa, do którego mogę sobie zajrzeć i pomajsterkować. :3
  • ~fil

    2015-04-28 11:49:13

    Jak na mobilny sprzęt to całkiem niezłe cacko... :D ale ja jestem jednak bardziej przywiązany do komputerów stacjonarnych które rzecz jasna mają większą wydajność dzięki różnym możliwościom rozbudowy :)
  • ~kojot

    2015-04-28 11:55:10

    Panowie proszę o pomoc gdzie moge dostać taki laptop !!! Proszę o odpowiedź :) Z góry dzięki
  • ~edre44

    2015-04-28 12:05:30

    Ja sobie zainwestowałem w ASUS G750 już nie mogłem wytrzymać z tym że gry mi zcinały się
  • ~wujek-gigolq

    2015-04-28 21:10:06

    Hmm.. laptop całkiem spoko, ale ja wolałem zainwestować w Lenovo, ponieważ już z 2 Asusów miałem przyjemność korzystać i obydwa się przegrzewały co powodowało zmniejszenie wydajności. Na mojej Lence nie mam takich problemów ale tak czy tak wolałem w podkładkę chłodzącą zainwestować. Tylko jedynymi wadami mojego lapka jest: brak podświetlenia klawiatury oraz brak wejścia na mikrofon. Jest tylko wejście na słuchawki. (Oczywiście można w takim wypadku zainwestować w słuchawki na usb, ale ja jak zwykle nie pomyślałem.)

Komentarz 5


Konkursy

  • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

  • Konkurs świąteczny 2020

    Konkurs świąteczny 2020

    Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

  • 10 urodziny vortalu!

    10 urodziny vortalu!

      Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...


Ostatnio na forum