» załóż konto» przypomnij hasło

Nowe dziecko z rodziny Sonata

Antec SOLO II - recenzja obudowy

Autor: Rafał Cebulski | Data: 2012-08-17 05:47:31

A A A | Wejść na stronę 39742 | Komentarzy 12


W obudowie Antec SOLO II mamy możliwość zamontowania płyt głównych w standardzie ATX, micro-ATX oraz ITX. Instalacja przebiega w pełni standardowo – sprzętu umieszczamy na kołkach dystansowych i przykręcamy śrubkami.

Antec SOLO II

Z uwagi na stosunkowo przestronne wnętrze nie ma problemu z montażem wysokiego (do 170 mm) coolera CPU (można przykręcać go już w obudowie, dzięki otworze na backplate) i długiej karty graficznej (do 410 mm).

Zasilacz umieszczamy z tyłu na górze obudowy. Za pomocą śrubek przykręcamy go z zewnątrz SOLO II.

Antec SOLO II

Antec SOLO II

Instalacja dysków twardych o rozmiarze 3,5” należy do trochę bardziej skomplikowanych, a przede wszystkim wymaga zdjęcia panelu frontowego. Musimy umieścić urządzenie na metalowych sankach i wsunąć wybranej przez nas wysokości z przodu obudowy. Po usłyszeniu charakterystycznego „klipsu”, będziemy mieli pewność, że dysk jest odpowiednio umieszczony. W Antec SOLO II nie ma także problemów z montażem nośników SSD – montujemy je tak samo, jak HDD, a jeden dodatkowo możemy umieścić w orientacji pionowej na prawym boku obudowy.

Antec SOLO II

Antec SOLO II

Dla osób, które nadal korzystają z napędów optycznych (CD, DVD czy Blu-ray), Antec przygotował montaż bez potrzeby używania śrubokrętu i śrubek. Wymagane jest jednak zdjęcie panelu frontowego i skorzystanie z przygotowanych szyn na spodzie obudowy.

Antec SOLO II

Antec SOLO II

Po złożeniu całości pozostaje nam odpowiednie poprowadzenie kabli, tak żeby najwięcej z nich znalazło się za tacą płyty głównej. Mamy do tego sporej wielkości otwory, jednak niewiele wolnego miejsca po przeciwnej stronie. Dlatego warto wykorzystać niewykorzystane zatoki do ukrycia grubszych wiązek. Powinniśmy zawsze zapanować nad porządkiem w środku, ponieważ dzięki temu osiągniemy lepsze temperatury naszych komponentów.
 

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

  • t.luk

    2012-08-17 09:51:55

    "Może nie zmieścić się do wszystkich obudów (190 mm długości)"

    O co tutaj chodzi? ;)
  • Xawery

    2012-08-17 09:54:48

    Wygląda porządnie, szkoda nie że nie dali zasilacza na dół budy.
  • RafalC

    2012-08-17 09:56:00

     

    t.luk napisał:

    "Może nie zmieścić się do wszystkich obudów (190 mm długości)"

    O co tutaj chodzi? ;)


    Sorka, brałem pods. z innej recki ;) i zostało ;D
  • ~Gość

    2012-08-17 10:24:50

    mam wrażenie ,że od jakiegoś czasu Antec nie nadąża za konkurencją, chcą spore pieniądze za produkty, których substytuty są tańsze albo lepsze.
  • ~Rudolf

    2012-08-17 11:27:46

    w 2012 roku zasilacz na górze? oryginalny pomysł! przynajmniej zrobiono to z wlotem powietrza na górze, co pozwala na pobór chłodnego powietrza spoza obudowy.. acz plusem takiego rozwiązania jest to, że kable zasilające płytę bez problemu powinny sięgnąć do gniazd..
  • t.luk

    2012-08-17 12:04:55

     

    Xawery napisał:

    Wygląda porządnie, szkoda nie że nie dali zasilacza na dół budy.


    No właśnie to jest jedyna pozostałość z poprzedniej generacji obudów. Jakby dali go na dole a na górze umożliwili montaż wentylatora to byłoby znacznie lepiej :)
  • Sławekpl

    2012-08-17 22:09:03

    niech ktoś mi wytłumaczy co to za "kolor fortepianowej czerni"
    ja widziałem wiele fortepianów w tym czarne, niektóre były pokryte wieloma warstwami lakieru, większość wykończone na wysoki połysk, ale nadal były czarne hmm...
    są też fortepiany pokrywane tradycyjnie ręcznie tzw. szelakiem, czasem z olejem lnianym (różne szkoły), dobrze zrobiona powierzchnia ma niepowtarzalny i prawdziwie szlachetny wygląd - i nadal jest tylko czarna hmm...

    po co tworzyć takie "kwiatki" na siłę??? nikt obudowy nie będzie pokrywać kilkunastoma warstwami politury przecie, więc co najwyżej można pisać o wysokim połysku bo z wykończeniem fortepianu nie ma to kompletnie nic wspólnego
  • t.luk

    2012-08-18 09:08:31

    Przyjęło się, że u nas to się po prostu nazywa "lakier ala piano" ;)
  • ~rrr

    2012-08-18 11:02:27

    Zasilacz na górze nie jest problemem, jeżeli zamontuje go się wentylatorem w górę (co przewidział Antec). Wtedy ciągnie powietrze z zewnątrz, tak samo, jak w większości obudów z zasiłką na dole. A jak jest pasywny/półpasywny, to wręcz chłodzi się lepiej niż na dole, bo wykorzystuje konwekcję.

    Mimo to, za tą cenę buda szału nie robi.
  • ~loc

    2012-08-18 16:13:40

    Posiadam SOLO I i jedyną jej bolączką jest mało miejsca na kartę graficzną. Na szczęście nowe układy są dosyć krótkie (nawet i poniżej 25 cm) więc ten mankament nie jest już tak uciążliwy. Co do samej budy to jest faktycznie niesłyszalna o ile ma się kontroler wentylatorów i dyski powiesi na gumkach. Półpasywny zasilacz też nie zaszkodzi. Kable da się uporządkować za tacką ale widzę, że SOLO II jeszcze bardziej to ułatwia. Miejsca wystarczy nawet i dla Mugena II więc nie jest aż tak ciasno jak może się wydawać.
    Jedyny minus "dwójki" (dla niektórych) to miejsce tylko na dwa dyski (SOLO I mieści 3 na gumkach i 4 na tackach).

zobacz wszystkie komentarze | Komentarz 12


Konkursy

  • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

  • Konkurs świąteczny 2020

    Konkurs świąteczny 2020

    Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

  • 10 urodziny vortalu!

    10 urodziny vortalu!

      Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...