Kolejny "prawie" ideał?
Antec Eleven Hundred - recenzja obudowy
Spis treści
Obudowa została zapakowana w karton, którego ścianki zawierają dokładne zdjęcia urządzenia z każdej strony oraz informacje o zastosowanych rozwiązaniach i cechach tego modelu. Nie zabrakło oczywiście na każdej również logotypu producenta. W środku sprzęt umieszczono pomiędzy dwoma gąbczastymi ochraniaczami i kawałkiem kartonu, a także w przeźroczystej folii . Takie opakowanie ma zagwarantować bezpieczne dostarczenie Antec Eleven Hundred przez firmę transportową.
W zestawie oprócz samej obudowy, znajdziemy również dwa opakowania ze śrubkami, szyny do dysków twardych (sześć par), opaski zaciskowe w czarnym kolorze oraz instrukcjęmontażu.
Antec Eleven Hundred ma wymiary 527 x 237 x 546 mm (wysokość x szerokość x głębokość) i waży 6,9 kilograma. Swoim wyglądem może trochę przypominać serię Dark Fleet, która jednak wyróżnia się bardzo wysoką ceną, a modele o niższym „numerze” wieloma wadami, w związku z czym nie otrzymywały na naszych łamach rekomendacji. Tutaj nie zabrakło przyjemnych dla oka wykończeni w postaci zaokrąglonych narożników, powierzchni meshowych oraz ogólnej elegancji, która wynika z prostolinijnej budowy.
Na froncie, od dołu producent umieścił na powierzchnię z metalowego meshu, na którym znajduje się logotyp Anteca. Nam nim znajdziemy trzy zewnętrzne zatoki na napędy 5,25 cala, panel I/O zawierający dwa porty audio, dwa USB 2.0 oraz dwa USB 3.0.
Na górze obudowy Antec umieścił przycisk Power oraz Reset. Znajdują się one w linii prostej od siebie, a różnią zdecydowanie rozmiarem, przez co nie powinniśmy się nigdy pomylić. W tylnej części topu znajduje się duży, 200 mm wentylator podświetlany niebieskimi diodami LED, których podświetlanie możemy wyłączyć.
Z tyłu umieszczono na dole wolne miejsce na zasilacz, nad nim dziewięć miejsc na karty rozszerzeń (obsługa płyt XL-ATX), a obok nich dwa otwory z gumowymi przelotami do przeprowadzenia wężyków od chłodzenia wodnego. Na samej górze znajduje się wentylator wyciągowy o średnicy 120 mm, który nie posiada podświetlania typu LED, a obok niego wolna luka na panel I/O płyty głównej. Miniaturowy panel służy do kontroli prędkości obrotowej wentylatorów i wyłączania diod LED wentylatora pracującego na górze obudowy. Dodajmy jeszcze, że pod zasilaczem znajduje się wyjmowany filtr przeciwpyłowy.
W modelu Antec Eleven Hundred uwagę przyciągają boczne panele obudowy. Na lewym boku umieszczono przeźroczyste okno wykonane z akrylu, na którym mamy specjalną powierzchnię z otworami, która umożliwia montaż dwóch wentylatorów o średnicy 120 mm. Taki rozwiązanie powinno przypaść do gustu zwolennikom moddingu, którzy będą mogli oglądać wnętrzności swojego komputera, chociaż również z pewnym ograniczeniem, ponieważ okno nie pokazuje zatok z napędami.
Z drugiej strony mamy wybrzuszony panel, na którym również umieszczono wolne miejsce do instalacji wentylatora 120 mm, który będzie generował przepływ powietrza na wysokości coolera CPU. Taka budowa umożliwi również bezproblemowe zmieszczenie kabli z tyłu tacy płyty głównej.
Powyżej jeszcze rzut oka na spód obudowy.
Konkursy
Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.
-
Konkurs świąteczny 2020
Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...
-
10 urodziny vortalu!
Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...
Komentarze
gorston
2012-01-31 23:20:55
t.luk
2012-02-01 10:03:34
RafalC
2012-02-01 10:44:27
@t.luk, masz rację :) Poprawiamy.
~radiostan
2012-02-02 09:45:05
~eed
2012-02-02 10:42:56
RafalC
2012-02-02 13:50:24
t.luk
2012-02-02 13:59:21
~radiostan napisał:
Może i nie jest zła, ale ja tam nie lubię dziurawych obudów. Zdecydowanie preferuję coś w stylu obudów LianLi, Corsair Obsidian czy moja ulubiona Nexus Edge :)
Przepraszam bardzo ale sprecyzuj o której obudowie Lian Li Ty mówisz bo większość ich konstrukcji też jest "dziurawa" ;)
P.S. Nexus Edge to ta buda na bazie szkieletu Antec P183 ale z za małym otworem na backplate i słabymi matami-gąbkami? ;) Wybacz ale naprawdę lepiej już Fractal Design Define XL lub ostatnio testowanego anidees AI6 ;)
silent
2012-02-02 17:32:04
8