» załóż konto» przypomnij hasło

Kolejny wielki rynkowy debiut?

anidees AI6 – recenzja obudowy

Autor: Rafał Cebulski | Data: 2011-12-06 18:16:31

A A A | Wejść na stronę 153248 | Komentarzy 11

anidees AI6 – recenzja obudowy Firma Anidées do tej pory nie kojarzyła nam się z rynkiem obudów komputerowych. Również dla nas w redakcji było zdziwieniem przeczytanie informacji o wprowadzeniu na rynek nowego modelu AI-6B. Produkt ten już po pierwszych oględzinach bardzo nas zainteresował i postanowiliśmy przyjrzeć mu się bliżej. W skrócie przypomnijmy, że jest to konstrukcja typu midi tower dostępna w trzech wariantach: z oknem, z materiałem dźwiękochłonnym oraz z litym, czarnym panelem po lewej stronie. Wykonana została w większości ze stali, plastiku oraz aluminium. Czy wyróżnia się na tle konkurencji? Dlaczego wzbudziła nasze zainteresowanie? Zapraszam do lektury.

Obudowa anidées AI6 została zapakowana w elegancki, duży karton w ciemnych kolorach. Na jego froncie znajduje się logo producenta oraz nazwa urządzenia. Na jednej z bocznych ścianek mamy skróconą specyfikację techniczną. Ogólny projekt jest minimalistyczny – szkoda, że zabrakło jakichkolwiek zdjęć czy funkcji anidées AI6.

W środku obudowa została umieszczona w przeźroczystej folii oraz dwóch styropianowych okładzinach, dzięki czemu jest bezpieczna w czasie transportu oraz podczas rozpakowywania.

anidees AI6

Wraz z obudową otrzymujemy dosyć pokaźny zestaw akcesoriów. Wśród nich znajdziemy: śruby montażowe (posortowane w oddzielne opakowania), dwa adaptery do wentylatorów (na front i na tył) oraz jeden adapter do dysków z 5,25 cala na 3,5 cala. Oprócz tego nie zabrakło również opasek zaciskowych, speakera i instrukcji obsługi. Naprawdę bogaty komplet od anidées.

anidees AI6

Podczas wyjmowania obudowy z pudełka zwróciliśmy uwagę na pokaźną masę całej konstrukcji – 11 kilogramów. Taka wartość świadczy o solidnej konstrukcji i grubej stali. Wymiary skrzynki są typowe dla standardu midi tower i wynoszą: 509 x 207 x 527 mm (wysokość x szerokość x głębokość).

anidees AI6

anidées AI6 posiada wiele okrągłych powierzchni, które nadają jej opływowego kształtu. Na froncie mamy drzwi, które w całej środkowej części zostały pokryte szczotkowanym aluminium, które praktycznie nie zbiera odcisków palców. Po bokach znajduje się wysokiej jakości plastik. Są one bardzo dobrze wykonane – nie mamy możliwości ich w żaden sposób ugiąć czy wgnieść. Możemy je otwierać zarówno w prawą, jak i lewą stronę, dzięki czemu nie będziemy w żaden sposób ograniczeni w kwestii ustawienia anidées AI6 na biurku. Posiadają one również dwa magnesy, które sprawiają, że ich zamykanie jest płynne i wygodne. Za drzwiczkami od góry mamy trzy kieszenie na napędy o wielkości 5,25 cala, które możemy wyjmować bez demontażu przedniego panelu. Każda z zaślepek posiada metalową siatkę na środku, którą możemy usunąć i w jej miejsce zainstalować dysk o wielkości 3,5 cala. Świetne rozwiązanie, które daje pełną swobodę w ustawieniu podzespołów. Poniżej mamy dużą powierzchnię z metalowej siatki, która ma zapewnić lepszą wymianę powietrza z otoczeniem.

anidees AI6

anidees AI6

Na górze obudowy anidées AI6 mamy aż sześć portów USB w tym cztery w wersji 2.0 i dwa 3.0. Obok nich znajduje się gniazdo mikrofonowe oraz słuchawkowe. Trochę niżej w rzędzie mamy dwie diody LED informujące o podłączonym zasilaniu i pracy dysku twardego, jak również przycisk reset oraz power.

anidees AI6

anidees AI6

Tył anidées AI6 należy raczej do standardowych. Od dołu mamy miejsce na zasilacz, dalej miejsca na osiem karty rozszerzeń i panel I/O płyty głównej. Obok niego znajdują się kratki, za którymi zainstalowano wentylator wylotowy 120 mm, a nad nim mamy trzy otwory do prowadzenia wężyków chłodzenia wodnego. Oczywiście zostały one dodatkowo zabezpieczone gumowymi przelotami.

anidees AI6

anidees AI6

W naszym przypadku obydwa boczne panele były w całości płaskie, bez okna czy dodatkowego otworu. Na lewej ściance w prawym dolnym rogu znalazł się miły akcent w postaci loga producenta.

anidees AI6

Kolejną ciekawostką jest spód anidées AI6, gdzie nie znajdziemy czterech oddzielnych stópek, ale dwie podłużne plastikowe „nogi”, na których przyklejono dodatkowo antypoślizgowe podkładki. Jest to rozwiązanie, które pozwala obudowie stać niesłychanie solidnie, jednak żadko, kto decyduje się na nie z uwagi na większe koszty produkcji. Kolejny plus dla producenta.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

  • Duath

    2011-12-06 17:33:21

    Dla mnie buda - marzenie. Jedyna obudowa, która ma drzwiczki i którą mógłbym w 100% zaakceptować.
  • ~greg

    2011-12-06 17:35:57

    buda byłaby marzeniem gdyby nie fatalnie rozwiązane: włącznik i reset.Włącznik wystający poza powierzchnię w zasadzie dyskwalifikuje tą obudowę z użytku.Natomiast cała reszta jak najbardziej ok
  • t.luk

    2011-12-07 09:47:00

    Powiem tak, gdyby ona miała porządne filtry przecikurzowe jak w Arc Mini / Midi Tower i SilentiumPC Regnum L50, to byłaby ona niemal warta tej ceny :) W każdym razie jest ona lepsza niż np. Enermax Hoplite a to już coś ;)

    P.S. Jaką grubość mają jej blachy (boki i szkielet).
  • RafalC

    2011-12-07 10:21:09

    Grubość blach sprawdzę :)
  • Francus

    2011-12-07 23:55:43

    Fajna skrzynka, ale za tyle eurosów to mało kto się skusi :(
  • Irwander

    2011-12-08 10:19:17

    Dla mnie to najlepsza konstrukcja od kilku lat :) Czekam tylko aż trafi do Polski i idę do sklepu :)
  • t.luk

    2011-12-08 11:33:12

    @ UP
    Ok, czekamy na rzetelną mini-recenzję ;)
  • ~Spider

    2011-12-11 10:39:14

    Może mi ktoś powiedzieć ile w tej obudowie zamontowano filtrów przeciwpyłowych i gdzie? Czy front i góra posiada takowe? Chodzi mi przede wszystkim o front. Jakie wentylatory są fabrycznie zamontowane? RPM? Model? Dlaczego nie pokazano który koszyk się wyjmuje :p? Bardzo ciekawa obudowa i jestem nią zainteresowany.
  • ~RPS

    2012-05-03 11:05:54

    Po zdjęciach widać że naprawdę coś warta ta obudowa, jednak jestem mocno zniesmaczony recenzjami w których nie podaje się miejsca na kable za tacką ! Przecież to nie wymaga zbyt dużej pracy, wystarczy wziąć linijkę i zmierzyć :) Mimo wszystko ładnie się prezentuje i chyba się nad nią zastanowie :)
  • ~optyma

    2013-05-23 19:42:27

    Na trzeciej podstronie testu, na czwartym zdjęciu od góry (drugim od dołu), widać na krawędzi między górą obudowy a prawym bokiem, rząd jakichś świateł. Czy to są jakieś odblaski, czy co innego ? Proszę autorów o lepsze przykładanie się do robionych zdjęć.

zobacz wszystkie komentarze | Komentarz 11


Konkursy

  • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

  • Konkurs świąteczny 2020

    Konkurs świąteczny 2020

    Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

  • 10 urodziny vortalu!

    10 urodziny vortalu!

      Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...


Ostatnio na forum