NASA korzysta z usług archiwizacji treści firmy Hitachi Data Systems

o globalnych warunkach środowiskowych. Aby umożliwić pobieranie krytycznych informacji w bezpieczny i szybki sposób, NASA postanowiła ulepszyć swój starzejący się system pamięci masowej, w którym przechowywane były zarówno często używane dane, jak i rzadziej pobierane pliki. Badacze NASA potrzebowali systemu, który szybciej pobierałby informacje, mógł wytrzymać awarie bez utraty danych i zapobiegałby przypadkowemu usunięciu plików. NASA wybrała Hitachi Content Archive Platform, aby skonsolidować i przyspieszyć przeszukiwanie 70 terabajtów danych.
„Utrudniony lub powolny dostęp do informacji zakłóca nasze badania, dlatego szukaliśmy technologii archiwizacji, która automatyzowałaby i przyspieszała wyszukiwanie oraz pobieranie danych, a także utrzymywała dane na dysku i była łatwa w użyciu — powiedział Curt Tilmes, informatyk NASA. — Dzięki Hitachi Content Archive Platform możemy wprowadzić dane, a następnie wydobyć je bez opóźnień charakterystycznych dla infrastruktur taśmowych. Łatwe zarządzanie archiwum jest dla nas niezwykle cenne, ponieważ naukowcy mogą skupić się na ochronie naszej planety”.
Projekt OMIDAPS prowadzony w Greenbelt w Marylandzie gromadzi naukowe dane związane ze składem atmosfery ziemskiej. Zarchiwizowane dane są używane do badania warstwy ozonowej i do diagnozowania zmian klimatu. Znaczna część archiwum będzie również używana do przechowywania danych testowych tworzonych przez inną grupę związaną z NASA w ramach prac nad monitorowaniem globalnych warunków środowiskowych.
„Podejście Hitachi do przechowywania danych i zarządzania nimi pomaga klientom z wszystkich branż lepiej wykorzystać istniejące infrastruktury centrów danych, aby ograniczyć marnotrawstwo i przestoje związane z wymianą systemów — powiedziała Brenda Peffer, wiceprezes ds. globalnego marketingu w Hitachi Data Systems. — Oprogramowanie Hitachi Content Archiver integruje się z istniejącymi serwerami
w infrastrukturze pamięciowej NASA, zapewniając wspólną platformę, która obsługuje heterogeniczne systemy pamięci masowej. Oprogramowanie Hitachi oferuje też zintegrowane, uproszczone wyszukiwanie, pobieranie i indeksowanie – zapewnia błyskawiczny dostęp do zarchiwizowanych danych, aby badacze NASA mogli pracować szybciej i bardziej wydajnie”.
Misja naukowców z NASA uzupełnia „zielone” inicjatywy firm Hitachi, Ltd. i Hitachi Data Systems, które dążą do tego, aby stać się preferowanym dostawcą ekologicznych rozwiązań IT dla klientów z całego świata. Strategia obu firm obejmuje projektowanie, wytwarzanie i wspieranie przyjaznych dla środowiska infrastruktur pamięciowych przez cały cykl ich użytkowania, łącznie z końcową likwidacją.
Warto przeczytać:
Do góry
Konkursy
Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.
-
Konkurs świąteczny 2020
Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...
-
10 urodziny vortalu!
Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...
Komentarze