» załóż konto» przypomnij hasło

Firma Symantec wprowadza na rynek nowe rozwiązanie Altiris Workflow

Autor: Michał Androsz | Źródło: Inf. pras. | Data: archiwalny

A A A | Wejść na stronę 28372 | Komentarzy 0

Firma Symantec wprowadza na rynek nowe rozwiązanie Altiris WorkflowFirma Symantec wprowadziła na rynek rozwiązanie Altiris Workflow, które ma pomóc firmom w redukcji kosztów, dzięki organizacji i automatyzacji procesów IT. Rozwiązanie to pomaga we wdrażaniu procesów informatycznych, automatyzacji rutynowych zadań, zmniejszeniu kosztów zarządzania, podniesieniu poziomu obsługi i zadowolenia klientów oraz ułatwieniu zachowania zgodności z normami.
Firmy są zmuszone tak modyfikować infrastruktury technologiczne, procesowe i organizacyjne, aby jak najwydajniej wykorzystać swoje inwestycje i zasoby. Rozwiązanie Workflow to heterogeniczna platforma do automatyzacji procesów informatycznych, która pozwala znieść ograniczenia technologiczne. Integracja zróżnicowanych usług sieci WWW, baz danych oraz narzędzi do zarządzania usługami i konfiguracją umożliwia zredukowanie kosztów i eliminuje konieczność ręcznego wykonywania uciążliwych zadań. Dzięki temu rozwiązaniu nawet pracownicy działu informatycznego o minimalnej wiedzy technicznej mogą tworzyć i wdrażać procesy, korzystając z graficznego programu do projektowania obiegów pracy wykorzystującego metodę „przeciągnij i upuść” i koordynującego zadania, procesy, najlepsze wzorce postępowania i narzędzia do automatyzacji.

W raporcie Forrester Research z listopada 2007 zatytułowanym Tech Horizons: Sizing The Emerging Market For IT Process Automation Software, czytamy: „Automatyzacja procesów informatycznych ma przed sobą przyszłość jako rozwiązanie dla małych i średnich firm, które chcą obniżyć koszty operacji informatycznych, oraz dla dużych przedsiębiorstw dążących do pełnej implementacji programów poprawy procesów z wykorzystaniem ITIL lub innych metod. Automatyzacja procesów umożliwia dostosowanie danych i działań do funkcji oraz ról w procesach ITIL, a zatem daje możliwość wypełnienia luki między procesami i narzędziami. Gotowe rozwiązania procesowe bazujące na automatyzacji procesów informatycznych to technologia przyszłości”*.
Działy informatyczne mogą za pomocą rozwiązania Workflow tworzyć własne procesy obiegu pracy lub skorzystać z procesów opracowanych przez Symantec. Najnowocześniejsze rozwiązania firmy Symantec zapewniają gotowe procesy przepływu pracy do obsługi najpopularniejszych operacji działu informatycznego, takich jak tworzenie środowiska pracy dla nowych pracowników, samoobsługowe katalogi usług, obsługa żądań w zakresie sprzętu i oprogramowania, resetowania haseł itp.

Rozwiązanie Workflow pozwoli na dalszą integrację technologii firmy Symantec dotyczących zabezpieczeń urządzeń końcowych oraz zarządzania i wesprze automatyzację procesów niestandardowych z wykorzystaniem takich zbiorów jak ITIL. Umożliwia wykorzystanie informacji biznesowych wprowadzonych za pośrednictwem repozytoriów danych i baz danych zarządzania konfiguracją, takich jak Altiris CMDB. Dane pochodzące z rozwiązania CMDB są używane w procesie obiegu pracy, a mechanizm obsługi zadań synchronizuje działanie narzędzi do zarządzania konfiguracją, aby świadczone usługi informatyczne nie wymagały interwencji operatora.
Rozwiązanie Workflow bazuje na technologii, którą firma Symantec nabyła w tym roku od firmy Transparent Logic. Firma Symantec pracowała nad rozwiązaniem Workflow na mocy umowy OEM zawartej z firmą Transparent Logic przed zakupem.

Dostępność
Rozwiązanie Altiris Workflow firmy Symantec jest już dostępne i można je nabyć bezpośrednio lub za pośrednictwem sieci autoryzowanych sprzedawców typu VAR, i integratorów systemów i dystrybutorów firmy Symantec. Sugerowana cena detaliczna producenta wynosi 25 000 USD (cena zawiera opłatę za jedno stanowisko w środowisku projektowym rozwiązania Workflow).
Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny 2020

  Konkurs świąteczny 2020

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...


Ostatnio na forum