» załóż konto» przypomnij hasło

Intel na CES 2014

Autor: Robert Grzyb | Źródło: informacja pras. | Data: 2014-01-08 13:33:22

A A A | Wejść na stronę 2474 | Komentarzy 0

Intel na CES 2014

CEO firmy Intel, Brian Krzanich, przedstawił listę produktów, inicjatyw i partnerstw strategicznych, których celem jest przyspieszenie rozwoju na polu urządzeń mobilnych i urządzeń do noszenia na ciele (wearables), jak również zwiększenie możliwości konstruktorów.

W swym przemówieniu otwierającym tegoroczne targi CES, Brian Krzanich roztoczył wizję tego, jak krajobraz rynku komputerowego dynamicznie przekształca się i zmienia, przez co bezpieczeństwo okazuje się zbyt ważne, by pomijać je w jakimkolwiek urządzeniu. Świat wchodzi w nową erę, gdzie najważniejsze staje się nie samo urządzenie, a integrowanie technologii w życie codzienne ludzi, tak, by oferować im funkcjonalność dostosowaną do indywidualnych potrzeb. Jako przykłady, CEO Intela przytoczył kilka intuicyjnych technologii angażujących zmysły, które Intel wprowadzi na rynek jeszcze w tym roku. Przykładem może być nowa rodzina produktów i oprogramowania, które dają komputerom zmysły podobne do ludzkich, nazwana Intel® RealSense™.

Krzanich omówił również dwie kwestie ważne dla całego przemysłu elektronicznego: bezpieczeństwo danych i urządzeń oraz handel minerałami wydobywanymi w dotkniętej wojną Demokratycznej Republice Konga. Osiągnięcia Intela w drugiej kwestii stanowią kamień milowy w rozwoju technologii bezkonfliktowej – minerały używane w produkcji mikroprocesorów oraz materiały do opakowań dostarczane są przez dostawców objętych rygorystyczną kontrolą.

“Dwa lata temu powiedziałem kilku moim kolegom, że musimy obrać wielki cel - metale używane w produkcji naszych mikroprocesorów mają być „bezkonfliktowe” ” – powiedział Krzanich. „Poczuliśmy się zobowiązani do wprowadzenia zmian w naszym łańcuchu dostaw, by mieć całkowitą pewność, że nasze produkty w żaden sposób nie będą finansowym wsparciem dla okrucieństw w Demokratycznej Republice Konga. Ten cel został już osiągnięty, lecz wiemy, że to dopiero początek naszej drogi. Będzie kontynuować ścisłą kontrolę naszych dostawców i rozwiązywać nowe problemy”.

Intel Inside w urządzeniach do noszenia na ciele

Brian Krzanich opowiedział o planach odnośnie produktów oraz inicjatyw, których celem ma być przyspieszenie rozwoju i innowacji na polu urządzeń do noszenia na ciele. Intel tworzy prototypowe urządzenia i platformy, stanowiące przykład dla producentów zainteresowanych masową produkcją urządzeń do noszenia na ciele.

CEO Intela zaprezentował takie właśnie prototypy: inteligentne słuchawki z czujnikiem biometrycznym do zastosowania w sporcie, inteligentny zestaw słuchawkowy, który może integrować się z innymi urządzeniami i aplikacjami oraz inteligentna bezprzewodowa ładowarka.

Krzanich ogłosił również początek strategicznej współpracy z centrum designu Opening Ceremony*, luksusowymi domami towarowymi Barneys* oraz Council of Fashion Deisgners of America*. Wszystko po to, by dostarczyć technologię inteligentnych urządzeń do noszenia na ciele na najwyższym poziomie. Zaprezentował również konkurs „Make it Wearable” – ogólnoświatową inicjatywę mającą na celu zwiększenie kreatywności oraz innowacyjności w podejściu do technologii. Konkurs przeznaczony jest dla najinteligentniejszych i najbardziej kreatywnych twórców urządzeń wearable.

Intel zapowiedział również wprowadzenie nowych, tanich platform, umożliwiających tworzenie urządzeń do noszenia na ciele. Umożliwi to tworzenie innowacyjnych i niedrogich urządzeń wearable z opcją łączności bezprzewodowej, dla użytkowników indywidualnych i małych firm.

Podkreślając ten punkt swojego wystąpienia, Brian Krzanich zaprezentował Intel® Edison, nowy komputer oparty na procesorze Intel® Quark, zamknięty w obudowie o formacie karty SD, z możliwością łączności bezprzewodowej i obsługą wielu systemów operacyjnych. Intel® Edison przyspieszy rozwój innowacyjnych rozwiązań i znacznie ułatwi pracę wynalazcom, projektantom i przedsiębiorcom. Edison ma być dostępny latem tego roku.

“Urządzenia do noszenia na ciele nie są jeszcze rozpowszechnione i popularne, ponieważ nie przydają się w rozwiązywaniu prawdziwych problemów, nie są jeszcze zintegrowane z naszym trybem i stylem życia” – powiedział Krzanich. „Chcemy pomóc twórcom urządzeń rozwiązać ten problem. Jeśli coś łączy się z siecią lub przetwarza dane, będzie najlepiej funkcjonować wykorzystując rozwiązania i produkty Intela.”

Zwiększone bezpieczeństwo danych i urządzeń

Krzanich zaprezentował markę Intel Security, pod którą zgromadzone zostaną wszystkie usługi i produkty Intela związane z ochroną i bezpieczeństwem. Zdradził również, że wszystkie produkty McAfee zostaną z czasem przemianowane na Intel Security.

“Złożoność problemu zabezpieczenia cyfrowej tożsamości stale rośnie, wraz ze wzrostem wpływu mobilnych urządzeń i aplikacji na nasze codzienne życie” – powiedział Krzanich. „Intel zamierza wzmożyć wysiłek, by uczynić przestrzeń cyfrową możliwie jak najbezpieczniejszą i zniwelować wszelkie zagrożenia dla prywatnych danych w urządzeniach mobilnych i urządzeniach do noszenia na ciele”.

Krzanich ogłosił, że Intel ma zamiar nieodpłatnie udostępnić cześć oprogramowania McAfee przeznaczonego dla urządzeń mobilnych. Te rozwiązania służą dziś bezpieczeństwu takich urządzeń jak iPhone, iPad i wiele urządzeń z system operacyjnym Android. Więcej szczegółów zostanie ogłoszonych jeszcze w tym miesiącu.

W związku z rosnącą popularnością ¬trendu bring-your-own-device, wiele firm zabrania wykorzystywania do pracy urządzeń opartych na Androidzie, gdyż nie spełniają one wymogów bezpieczeństwa. Intel Security zaprezentuje w tym roku technologię Intel Device Protection dla urządzeń z procesorami Intela i systemem Android, dzięki której sprzęt ten spełni nawet najbardziej rygorystyczne wymogi bezpieczeństwa, zarówno w użytku domowym, jak i biurowym.

Bezkonfliktowe mikroprocesory Intela

Demokratyczna Republika Konga od wielu nękana jest konfliktami. Według sprawozdania Rady Bezpieczeństwa ONZ , jednym ze źródeł finansowania narzędzi przemocy jest handel minerałami wydobywanymi w tym kraju. Te tak zwane konfliktowe minerały, są używane w tworzeniu wielu produktów, w tym elektroniki.

Intel wdrożył specjalne procedury wewnątrz swojego kanału dostawczego, by mieć pewność, że źródła – huty wytwarzające surowce do produkcji mikroprocesorów – nie finansują konfliktu w Demokratycznej Republice Konga. Krzanich wezwał wszystkich producentów sprzętu elektronicznego, by wspomogli wysiłki Intela.
 

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

  • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

  • Konkurs świąteczny 2020

    Konkurs świąteczny 2020

    Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

  • 10 urodziny vortalu!

    10 urodziny vortalu!

      Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...


Ostatnio na forum