ASUS, MSI, ASRock i Gigabyte prezentują płyty główne dla nowych CPU AMD
AMD wczorajszą prezentacją procesorów Threadripper HEDT wzbudziło niemałe zainteresowanie w branży, zatem i producenci płyt głównych postanowili pokazać swoje produkty – wszystkie z poniższych przeznaczone są w strefę high-end, więc jakość wykonania jak i ceny są nieco wyższe. Zapraszam na prezentację.
ASUS ROG Zenith Extreme, ROG Strix X399-E, Prime X399-A
ASUS przygotował trzy modele płyt głównych, każda skierowana dla nieco innego użytkownika. Znajdziemy tu „zwykłą” płytę, dla graczy, jak i „wymaksowaną” - ze wzmocnioną sekcją zasilania dla podkręcania. Wszystkie łączy kilka wspólnych cech – jakość wykonania, przygotowane mocowania do chłodzenia wodnego, czy podświetlenia LED w kolorach całej palety RGB (sterowanie przez aplikację).
Zenith Extreme wykonany został w standardzie eATX, oferuje m.in. osiem banków pamięci DDR4, cztery sloty PCI-Express, złącza do dysków SSD typu M.2 oraz standardowe SATA, a za komunikacje sieciową odpowiada tu układ Aquantia oferujący przepustowość do 10 Gb/s, a także wbudowany moduł WiFi 802.11ac/ad. Ten model płyty głównej wyceniony został na 550 dolarów, powinien pojawić się już niedługo.
ROG Strix X399-E również wykonany został w formacie eATX, i tak samo do dyspozycji otrzymujemy osiem banków pamięci DDR4, nieco mniej, bo trzy sloty PCI-E, złącza M.2 i SATA, natomiast kontroler sieci przewodowej zapewnia transfer do 1 Gb/s. Do komunikacji bezprzewodowej używany jest tu moduł 802.11ac. Produkt dostępny będzie również w sierpniu, nie podano niestety ceny.
Prime X399-A, a więc teoretycznie najsłabszy reprezentant nowej serii posiada, jak pozostałe modele osiem banków pamięci DDR4, trzy sloty PCI-E, złącza M.2 i SATA do nośników SSD i HDD, za sieć odpowiada tu układ Intela 1 Gb/s, w tym przypadku nie ma modułu WiFi. Prime X399-A także powinien pojawić się w sierpniu, jego cena to 350 dolarów.
MSI X399 Gaming Pro Carbon, X370 Gaming M7 ACK i B350 Tomahawk Plus
MSI również przygotowało trzy modele płyt głównych, i tak samo jak w przypadku ASUS-a mamy tu model ze wszystkim „bajerami” w postaci X399 Gaming Pro Carbon, jak i nieco mniej wypchane technologicznie, ale nadal zaawansowane modele w postaci X370 Gaming M7 ACK i B350 Tomahowk Plus.
Najmocniejszy przedstawiciel poszczycić się może bardzo mocną sekcją zasilania – 13 faz VRM DrMOS. Pozwala to, oprócz prawidłowej pracy, na możliwość podkręcania. Dodatkowo umieszczono cztery sloty PCI-E, złącza M.2, USB 3.1 Gen2 czy podświetlenia LED w całej palecie RGB. Nie podano niestety bardziej szczegółowych informacji na temat specyfikacji, dostępności ani ceny, zadowolić się możemy póki co zdjęciami.
ASRock X399 Taichi i Fatal1ty X399 Professional
ASRock proponuje dwa modele płyt głównych, również jak się domyślacie dla entuzjastów i graczy. Obydwie oferują po osiem banków pamięci DDR4, po cztery sloty PCI-E do SLI/CrossFireX, złącze U.2 i 2x M.2 Do tego dostajemy moduł sieci bezprzewodowej 802.11ac, w przypadku Fatal1ty X99 Professional zintegrowano również układ sieci przewodowej o przepustowości do 10 Gb/s produkcji Aquantia. Co istotne dla fanów podkręcania – posiadają wzmocnioną sekcję zasilania IR3555M Dr. MOS z dławikami 60A. Więcej informacji a przede wszystkim szczegółową specyfikację znajdziecie tutaj: X399 Taichi , Fatal1ty X399 Professional.
Gigabyte Aorus X399 Gaming 7
Gigabyte z kolei przygotował jeden model płyty głównej o oznaczeniu Aorus X399 Gaming 7. Przed zamówieniem tego produktu należy pamiętać, że jej wymiary plasują się pomiędzy ATX i EATX. Oferuje – tak jak poprzednicy – osiem banków pamięci DDR4, a także 14 faz zasilania VRM. To, co wyróżnia ten model spośród „tłumu”, to ilość slotów PCI-E – tu otrzymujemy ich aż pięć. Poza tym, Aorus X399 Gaming 7 wyposażony został w trzy sloty M.2 chłodzone przez mały, aluminiowy radiator, osiem gniazd SATA 6.0 Gbps, dwa porty USB 3.1 Gen2 i 10 portów USB 3.0. Za łączność z siecią odpowiada tu kontroler WiFi 802.11ac i Bluetooth 4.2 i gigabitowy intefejs Ethernet Killer E2500. Podobnie jak poprzednicy, także mamy tu multum świecidełek, których kolor i natężenie można zmieniać za pomocą aplikacji. Nowość Gigabyte’a dostępna będzie od 10 sierpnia, natomiast cena wyjściowa to 300 dolarów.
Konkursy
Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.
-
Konkurs świąteczny 2020
Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...
-
10 urodziny vortalu!
Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...
Komentarze