Design, wnętrze i montaż
Raijintek Agos – test obudowy

Firma Raijintek, która do tej pory dostarczała nam do testów przede wszystkim układy chłodzenia, weszła na rynek obudów komputerowych. Pierwszym modelem, jaki znalazł się w jej portfolio jest Agos w rozmiarze midi tower. Producent ten postawił na prostotę i funkcjonalność, co ma zapewnić wysoki komfort użytkowania, a przede wszystkim niewygórowaną cenę. Czy w takim razie warto zainteresować się modelem Agos? Sprawdziliśmy, jak produkt ten spisuje się w praktyce.
Spis treści
Obudowa Raijinteka przyjechała do nas zapakowana w brązowy karton, który zdecydowanie sugeruje, że już na tym etapie poczyniono pewne oszczędności. Na frontowej ściance umieszczono szkic Agos, a także wymieniono najważniejsze cechy urządzenia. Na odwrocie mamy tabelkę ze specyfikacją techniczną tego modelu.
W środku Agos jest umieszczona w styropianowych ochraniaczach, które pozwalają na bezpieczny transport. W komplecie znajdziemy także zestaw akcesoriów w skład których wchodzi: instrukcja obsługi, śrubki montażowe, opaski zaciskowe i speaker.
Front obudowy wykonany został z czarnej meshowej siatki, która ma zapewnić jak najlepszy przepływ powietrza. Na samej górze mamy trzy zatoki 5,25 cala na napędy optyczne. Każda posiada swoje zapadki blokujące. Na dole mamy duże logo producenta. Z prawej i lewej strony widzimy dodatkowe wycięcia, które mają udoskonalić cyrkulację powietrza w środku.
W górnej frontu części umieszczono jeszcze dwie diody LED, przycisk power, przycisk reset, gniazdo USB 2.0, złącza audio oraz gniazdo USB 3.0.
Na topie Agos mamy perforowaną powierzchnię pod którą zamontowano filtr przeciwkurzowy, który można łatwo usunąć do wyczyszczenia. Mocowany jest on za pomocą taśmy magnetycznej. W kratownicy o strukturze plastra miodu mamy otwory do zamontowania wentylatorów 120 mm lub 140 mm. Poza tym pod blachą zmieścimy także chłodnicę o rozmiarze 240 mm. O tym co tam zmieścimy będzie w dużej mierze decydował cooler na procesorze oraz płyta główna.
Na lewym panelu mamy także powierzchnię o strukturze plastra miodu, która pozwala na zamontowanie dwóch wentylatorów. Poza tym mamy tutaj uchwyt ułatwiający otwarcie bocznej ścianki. Lewy panel nie posiada żadnych szczególnych cech. Został on wykonany z litej blachy. Podobno niedługo ma być także w sprzedaży wersja z oknem z pleksi.
Z tyłu widzimy na dole miejsce na zasilacz. Nad nim siedem slotów na karty rozszerzeń, które są zaślepione śledziami wykonanymi z siatki o drobnych oczkach. Nie zabrakło także dwóch otworów do prowadzenia rurek chłodzenia wodnego, które są zaślepione gumowymi przelotami. Na górze jest wycięcie na panel I/O płyty głównej oraz wentylator wyciągowy 120 mm firmy Raijintek.
Na spodzie obudowy mamy filtr przeciwkurzowy, który można łatwo usunąć i wyczyścić. Całość spoczywa na czterech dużych nóżkach z podkładkami antypoślizgowymi. Nie ma również przeciwwskazań do zamontowania kolejnego 120 mm wentylatora na dole.
Konkursy
Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.
-
Konkurs świąteczny 2020
Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...
-
10 urodziny vortalu!
Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...
Komentarze
~michal
2014-06-19 14:41:43
KarambolX
2014-06-20 11:54:28
~Stefan
2014-06-22 11:37:49
"Wymiary skrzynki to 490 x 200 x 460 mm."