Kolejna odsłona cichej serii
Nanoxia Deep Silence 3 – recenzja obudowy

Firma Nanoxia została założona w Niemczech i rozpoczęła produkcję obudów komputerowych na jesień 2012 roku wprowadzają do sklepów model Deep Silence 1. Nie minęło dużo czasu i doczekaliśmy się drugiej wersji tego urządzenia. Seria ta była kontynuowana w kolejnych latach i zasłynęła, jako jedna z lepszych, wyciszonych rodzin obudów na rynku. W tym artykule przyjrzymy się wersji Deep Silence 3, która jest najnowszym produktem w portfolio Nanoxii. Sam producent zapewnia, że zapewnia ona maksymalne wyciszenie komputera. Czy jest tak w rzeczywistości? Zapraszamy do lektury.
Spis treści
Obudowa Deep Silence 3 została zapakowana w czarno-biały karton na którym umieszczono tylko szkic konstrukcji. Po obu stronach pudełka znajdujemy informacje o urządzeniu i jego specyfikację. Poza tym zaznaczono, którą wersję kolorystyczną znajdziemy w środku. Na odwrocie dokładnie opisano każdy element wnętrza obudowy.
W środku znajdujemy dodatkowy, małe kartonik z akcesoriami. W ich skład wchodzi rozgałęźnik kabla zasilającego 8-pin, gumowe zaślepki dla otworów na prowadzenie węży chłodzenia cieczą, adapter dla zatoki 5,25 cala na 3,5 cala, opaski zaciskowe, instrukcję obsługi oraz komplet śrubek montażowych.
Obudowa z frontu prezentuje się bardzo elegancko. Jej wymiary to 456 x 207 x 520 mm przy wadze 9,3 kilograma. Została ona tutaj podzielona na dwie części. Górna to otwierane drzwiczki (wyciszone od wewnątrz), za którymi ukryto trzy łatwo usuwalne zatoki na napędy 5,25 cala oraz kontroler obrotów wentylatorów poniżej. Cały przód można łatwo usunąć, co pozwala nam na łatwe wyczyszczenie wentylatorów na froncie i filtru przeciwkurzowego.
Na górze Deep Silence 3 widzimy panel I/O, który posiada przycisk zasilania, dwa porty USB 3.0, jeden port USB 2.0 oraz złącze mikrofonowe i słuchawkowe. Poza tym mamy tutaj wolne pozycje na wentylatory 2x 120 mm lub 2x 140 mm.
Z tyłu widzimy preinstalowany wentylator wyciągowy o średnicy 120 mm, cztery otwory na węże chłodzenia cieczą, miejsce na panel płyty głównej, siedem slotów na karty rozszerzeń oraz na samym dole miejsce na zasilacz. Pod nim umieszczono łatwy do wyjęcia filtr przeciwkurzowy.
Obydwa boczne panele są wykonane z litej blachy. Od wewnątrz zostały wyłożone matą wygłuszającą. Blisko frontu obudowa posiada dodatkowe otwory wentylacyjne, które mają zapewnić lepszy przepływ powietrza.
Na spodzie widzimy wspomniany filtr oraz kolejne miejsce na wentylator 120 lub 140 mm. Poza tym ładnie prezentujące się nóżki zostały wyposażone w gumową podkładkę, która ma tłumić przenoszenie drgań i zapobiegać przesuwaniu się Deep Silence 3 na biurku.
Konkursy
Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.
-
Konkurs świąteczny 2020
Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...
-
10 urodziny vortalu!
Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...
Komentarze
t.luk
2014-09-15 16:03:39
Vroya
2014-09-16 23:48:11
Mikellle
2014-09-18 21:48:00
czytelnik18
2014-09-19 19:39:05