Nowa marka wkracza na salony
LEPA LPC302 - recenzja obudowy
Spis treści
Przejdźmy teraz do montażu podzespołów w obudowie LEPA LPC302 , która oferuje system beznarzędziowy oraz zarządzenie okablowaniem. Śrubokrętu musieliśmy użyć praktycznie tylko do przykręcenia płyty głównej. Pozostałe komponenty nie wymagały tego.
Instalacja coolera na procesorze odbywała się już po zamontowaniu płyty głównej. Było to możliwe z uwagi na duże wycięcie na backplate. Dodajmy, że obudowa LEPA może zmieścić schładzacz o maksymalnej wysokości 179 mm (bez zamontowanego wentylatora na lewym panelu).
Montaż zasilacza odbywa się na dole obudowy. Pod nim znajduje się filtr przeciwkurzowy, dzięki czemu możemy umieścić PSU wentylatorem skierowanym do dołu. Oprócz tego firma LEPA przygotowała mocowanie paskiem na rzep, który ma poprawić stabilność zasilacza i zmniejszyć jego drgania. Osobno przykręcamy go czterema śrubkami z tyłu obudowy.
Montaż dysków HDD i SSD jest bardzo prosty i przyjemny. Do jednej z sześciu kieszeni, które znajdują się z prawej strony jest przypisana plastikowa tacka. Na niej umieszczamy napęd 2,5 lub 3,5 cala. W przypadku dysków HDD nie musimy używać dodatkowych śrub. Natomiast przy SSD będzie trzeba przykręcić go od spodu obudowy, ponieważ jego szerokość jest mniejsza niż tacki.
Następnie przystępujemy do montażu karty graficznej. Za sprawą mechanizmu beznarzędziowego możemy szybko umieścić GPU w odpowiednim slocie. Niestety plastikowe zaciski nie spisują się rewelacyjnie i nie trzymają karty z należytą siłą, dlatego lepiej dodatkowo przykręcić ją za pomocą śrubki. Dodajmy, że LEPA LPC302 może zmieścić kartę graficzną o maksymalnej długości 41 cm (z wyjętą klatką na dyski).
Zarządzanie okablowaniem w obudowie jest bardzo wygodne i łatwo uzyskać wymagany efekt. Wszystko za sprawą pięciu dużych otworów do przekładania kabli na drugą stronę tacy płyty głównej. Są one na tyle duże, że bez problemu zmieścimy wtyczkę ATX itp. Z tyłu mamy około 15 mm szerokości wolnego miejsca do ułożenia kabli. To wystarczająca przestrzeń.
Konkursy
Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.
-
Konkurs świąteczny 2020
Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...
-
10 urodziny vortalu!
Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...
Komentarze
~RazOr
2011-10-28 02:43:33
~mis456
2011-10-28 06:07:22
RafalC
2011-10-28 12:44:34
@RazOr, rzeczywiście są bardzo podobne :)
Francus
2011-10-28 13:08:34
Kuba
2011-10-28 23:18:07
Siatka mesh z boku? fajnie wygląda ale bez sensu, to tak jak byście mieli otwarta budę zaburza przepływ, tak samo jak ew. wstawienie 6 wentylatorów z boku- dadzą więcej szkody niż pożytku- ale tutaj raczej chodziło o dowolność w instalacji wentyli, za te 400zł wziął bym co innego, dokładniej HAFa 922 (tu można zastosować black mod) lub coś lepszego jakby się dało.. Oczywiście ma swoje zalety ale autor o nich już wspomniał
PS. Czy autor nie mógł zamiast "na topie" napisać po prostu "na górze" ?? Polski w klawiaturę kole??
Ogólnie do mnie buda nie przemawia
JegoMosc
2011-10-29 10:29:17
Jest to taka solidna konstrukcja, ktora nie wyróżnia się specjalnie ale spełni wygamania każdego. 6 wentyli z boku to rzeczywiście byłaby bzdura :P
~matix
2013-01-17 16:52:13