» załóż konto» przypomnij hasło

Starcie Tytanów - część druga (ostatnia?)

Kamery internetowe: Creative vs Logitech

Autor: Jakub Adamczuk | Data: 2010-09-16 07:44:01

A A A | Wejść na stronę 121692 | Komentarzy 7


Oprogramowanie Live Central 2

Sam proces instalacji nie wyróżnia się jakoś specjalnie, sprowadza się tylko do wybrania typu instalacji i klikania przycisku NEXT (w przeciwieństwie do konkurenta wśród różnych języków instalatora i samej aplikacji brakuje naszego języka ojczystego).

Oprócz głównego programu Live Central mamy możliwość zainstalowania Live! Cam Avatar Creator oraz muveeNow (służy min: do katalogowania multimediów), które wchodzą w skład pakietu. Wersja light Live Central różni się właśnie ich brakiem.

Prezentacja procesu instalacji pakietu oprogramowania Creative

W głównym oknie programu mamy do wyboru opcję Snap Photos ( robienie zdjęć) i Record Videos (nagrywanie filmów) główną część programu zajmuje okno podglądu pod nim znajduje się przycisk uruchamiający nagrywanie lub robiący zdjęcie, tuż obok niego znajdziemy opcje z tym związane (min.: rozdzielczość i jakość, samowyzwalacz, seria zdjęć).

Prezentacja najważniejszych funkcji programu

Możemy również podobnie jak w przypadku Logitech udostępnić z poziomu aplikacje filmy lub zdjęcia w serwisach internetowych (tu Youtube i Photobucket).

 

Zakładka ustawień programu Live! Central 2

Dzięki Live! Central 2 nikt nie powinien mieć problemów z zostaniem wąsatym nurkiem z fryzurą w stylu afro i  w karnawałowej masce na oczach.

Najwięcej dzieje się po prawej stronie znajduje się tam zakładka Settings (ustawienia) a także Effects i na niej chciałbym się najpierw skupić, ponieważ program jest bardzo rozbudowany w rozmaite efekty.

Głównym elementem zakładki jest rozwijane menu, z którego możemy wybrać Scenę (np. przyjęcie, teatr, kosmos, Paryż) a obraz z naszej kamerki zostanie wstawiony w nią (takie animowane ramki), do wyboru jest również wiele filtrów (min: ogień, rysunek, zwolnione tempo), efektów twarzy (min.:kręcący się wkoło głowy amorek, para wylatująca z uszu, zniekształcenia twarzy), dodawanych do twarzy użytkownika akcesoriów, jak.: hełmy, kapelusze, okulary, brody, włosy. Możliwe jest także wklejenie naszego wizerunku w postać nurka zanurzonego w oceanie, supermana, czy błazenka – rybki znanej z filmu „Gdzie jest Nemo”. Ostatnią dostępną na liście opcją jest dorysowywanie przeróżnych bohomazów, nie tylko za pomocą wirtualnego flamastra, a także przy użyciu np. bąbelków czy ognia. Warto nadmienić że zaawansowane efekty w dość znaczący sposób obciążają procesor i nie polecam korzystania z nich, posiadaczom układów jednordzeniowych. Na stronie http://www.creative.com/mylivecam/ można pobrać dodatkowe efekty i inne dodatki do programu.
Aplikacja posiada też opcje zastąpienia obrazu z kamery z własnym awatarem (nie chodzi o niebieską postać z filmu, a o animowane postacie) lub podglądem z pulpitu.

Zakładka Settings kryje głównie wiele suwaków służących poprawie i regulacji jakości obrazu (warto, jak się okazało podczas testów, czasem z nich korzystać).

Po przełączeniu programu z trybu Capture Mode na Im Mode redukuje się on jedynie do zakładek Effects i Settings co jest przydatne przy korzystaniu z innych programów (np. komunikatorów).

Mimo braku polskiej wersji językowej aplikacji, nikt nie powinien mieć większych problemów z jej obsługą.

Ponadto program oferuje także funkcje kontroli rodzicielskiej.

Zakładka za pomocą której stworzymy własny awatar

Jak już wspomniałem, oprócz głównej aplikacji Live Central istnieje możliwość zainstalowania także muveeNow oraz Live! Cam Avatar Creator.

Pierwszy program służy tworzeniu i edycji wideo, drugi natomiast służy tworzeniu  skomplikowanych Awatarów (szczerze mówiąc miałem na początku problem żeby go rozgryźć ale tym się nie sugerujcie). Oba są w wersji niepełnej.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

  • Kamirp

    2010-09-16 09:32:21

    Fajny pomysł z tym artykułem. Takie "coś" innego niż czytam tutaj na co dzień. Sprawdź jeszcze raz artykuł, bo znalazłem kilka powtórzeń wyrazów blisko siebie "masło maślane" co delikatnie razi.

    Prezentacje flash pierwszy raz widzę w taki sposób - fajny pomysł. Jakość fotek kamerek bardzo przeciętna - musisz nad tym popracować.
  • spookie

    2010-09-16 12:06:58

    Ciekawe porównanie. Fajne kamerki myślę jednak, że spośród testowanych wszystkich kamerek wybrałbym MS HD-5000.
  • Kuba

    2010-09-16 12:58:03

    Błędy zapewne zostaną poprawione. Co do fotek- żeby zrobić dobre zdjęcia makro (a takimi bez wątpienia są zdjęcia produktów) przydało by się zbudować dobre oświetlenie, a na namiot bezcieniowy nie mam miejsca u siebie ani zapału żeby go zbudować
    Prezentacje to MÓJ własny pomysł ;p
  • Irwander

    2010-09-16 15:03:54

    Moim zdaniem fotki zdecydowanie lepiej robić normalnie na biurku niż na takim "udawanym białym", bo to po prostu źle wychodzi. Test bardzo fajny, dobrze się czytało.
  • Kuba

    2010-09-16 16:02:34

    Ja bym chyba wybrał C310, z powodu ceny, fakt uboższe oprogramowanie (w efekty), brak autofocusa ale do podstawowych zadań komunikacji w HD nadaje się równie świetnie, a że odzywa się we mnie skąpstwo.....
  • iight

    2010-09-17 00:45:01

    Popieram wszystko co powiedzieliście. Mi podobały się Media-Techy ;)
  • ~Adam

    2012-04-12 09:31:47

    A jakie są faktyczne róznice w obrazie? Są gdzieś zdjęcia z takiej i takiej kamerki?
    Ja mam iBoxa VS-10B Pro i obraz, w mojej ocenie, jest bardzo dobry, lepszy niż z kamerki nowego laptopa lenuovo.
    Są gdzieś dostępne filmiki z tych kamer?

Komentarz 7


Konkursy

  • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

  • Konkurs świąteczny 2020

    Konkurs świąteczny 2020

    Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

  • 10 urodziny vortalu!

    10 urodziny vortalu!

      Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...