» załóż konto» przypomnij hasło

Full Tower w nowoczesnym wydaniu

In Win GRone – recenzja obudowy

Autor: Rafał Cebulski | Data: 2012-10-29 09:34:50

A A A | Wejść na stronę 49671 | Komentarzy 4


In Win GRone w środku prezentuje się nienagannie. Wnętrze obudowy robi bardzo dobre wrażenie ze względu na swoją przestronność i jakość wykonania.

In Win GRone

Na środku tacy płyty głównej umieszczono duże wycięcie na backplate, które umożliwia nam montaż coolera CPU bez wyjmowania komponentów z obudowy. Wokół niego mamy sześć sporej wielkości otworów do prowadzenia przewodów za tacką płyty głównej.

In Win GRone

In Win GRone

Z przodu mamy dostępne dwie klatki na dyski twarde. Obie mogą być zdemontowane. Dzięki usunięciu dolnej, która mieści trzy urządzenia 2,5 lub 3,5 cala, możemy zainstalować na spodzie chłodnicę 240 mm. Dokonujemy tego przez odkręcenie dwóch szybkośrubek. Górna wnęka pozwala na umieszczenie aż pięciu dysków HDD/SSD. W sumie możemy zamontować do ośmiu sztuki urządzeń magazynujących dane. To bardzo dużo.

Wokół klatek na dyski producent zamontował aż trzy podświetlane wentylatory. Zostały one przymocowane za pomocą plastikowych zatrzasków. Dwa z przodu mają za zadanie zasysać powietrze, natomiast trzeci, który został przymocowany do górnej klatki ma generować strumień zimnego powietrza i kierować go na kartę graficzną.

Wspomniane zatrzaski są bardzo wygodne i pozwalają na zainstalowanie dodatkowego śmigła.

In Win GRone

Powyżej mamy cztery wnęki na napędy optyczne, z czego możemy wykorzystać tylko trzy, bowiem czwarta jest zajęta poprzez podłączone kable z panelu I/O. Urządzenia 5,25 cala montujemy beznarzędziowo za pomocą prostego systemu push/pull.

 

In Win GRone

Kolejne dwa wentylatory o wielkości 140 mm znajdują się z tyłu i na górze obudowy. W tym przypadku nie są one podświetlane, a demontaż jednego z nich pozwala uzyskanie miejsca do instalacji chłodnicy 360 mm.

In Win GRone

Na dole producent zastosował metalową(!) szynę do umieszczenia zasilacza, co jest naszym zdaniem posunięciem nie do końca prawidłowym. W tym miejscu zdecydowanie lepiej byłoby zastosować gumową osłonę, która pomogłaby prawidłowo tłumić generowane drgania.

 

In Win GRone

Powyżej mamy osiem miejsc na karty rozszerzeń. Montujemy je za pomocą szybko śrubek. Tak również przymocowano śledzie, dzięki czemu nie musimy ich wyłamywać na stałe.
 

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

  • AndiMara

    2012-10-30 10:41:37

    Bardzo fajna, solidna buda. Sam bym ją wybrał żeby nie kupiony niedawno Hoplite ;)
  • poligraj

    2012-10-30 19:33:54

    Obudowa pierwsza klasa :x Tylko czemu nikt o niej nie mówi na forach, a ciagle czytam Arc, Regnum czy coś CM...
  • t.luk

    2012-10-31 12:58:01

     

    poligraj napisał:

    Obudowa pierwsza klasa :x Tylko czemu nikt o niej nie mówi na forach, a ciagle czytam Arc, Regnum czy coś CM...


    A ile znasz dobrych obudów tej marki? Bo ta jest chyba pierwsza...Poza tym to wina Cooler Master, Fractal Design czy SilentiumPC, że mają zwykle ciekawsze i praktyczniejsze obudowy niż InWin?
  • RafalC

    2012-10-31 13:27:31

    I jest różnica w cenie moi drodzy :)

Komentarz 4


Konkursy

  • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

  • Konkurs świąteczny 2020

    Konkurs świąteczny 2020

    Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

  • 10 urodziny vortalu!

    10 urodziny vortalu!

      Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...


Ostatnio na forum