» załóż konto» przypomnij hasło

Unikalna i funkcjonalna konstrukcja

D-Link DIR-868L - test routera

Autor: Michał Jankowski | Data: 2014-10-01 18:29:20

A A A | Wejść na stronę 29618 | Komentarzy 2


Pokaż specyfikację

D-Link DIR-868L (AC1750)
Interfejsy urządzenia Sieć bezprzewodowa 2,4 GHz 802.11bgn do 450 Mbps, 5 GHz 802.11an, 802.11ac do 1300 Mbps, 5 portów ethernet LAN/WAN 10/100/1000 Mbps, Przycisk WPS, Przycisk resetowania
Zarządzanie Interfejs WWW, QRS
Kontrolki diody zasilania, połączenia internetowego
Standardy 802.11abgn 802.11ac
Tryby pracy tryb routera, tryb mostu, obsługa IPv4 oraz IPv6
Antena 3 anteny wewnętrzne (2,4 GHz), 3 anteny wewnętrzne (5 GHz)
Bezpieczeństwo sieci WiFi WEP (64/128 bit), WPA/WPA2, WPS (PIN/PBC)
Zapora sieciowa Translacja adresów sieciowych, Filtrowanie pakietów, Strefa DMZ, Ochrona DoS, Kontrola rodzicielska, harmonogramy blokad, Filtrowanie stron WWW, Filtrowanie adresów MAC
Dodatkowe funkcje UPnP, sieć gościnna, Przepuszczanie pakietów VPN, Kontrola przepustowości QoS, usługa mydlink, serwer iTunes, serwer DLNA, Port USB 3.0 - obsługa dysków FAT32, NTFS, SharePort Plus, obsługa drukarek oraz urządzeń wielofunkcyjnych
Wymiary 102,3 x 123,3 x 217 mm
Waga 560 g
Temperatura pracy od 0 do 40 st. C
Temperatura przechowywania od -20 do 65 st. C

Dużym plusem D-Link DIR-868L jest obsługa rozbudowanej zapory sieciowej, kontrolowania ruchu internetowego oraz dostępu do sieci przewodowej. Za sprawą funkcji Network Filter możemy ustalić listę hostów dzięki dostępnym adresom MAC, które będą mogły łączyć się w sieci lokalnej. To zabezpieczy nas przed podłączeniem się do sieci przypadkowej osoby.

D-Link DIR-868L

D-Link DIR-868L

Za pomocą Inbound filter można utworzyć reguły dostępu do sieci LAN. A dzięki Access Control damy radę ograniczyć dostęp do określonych stron www. Te dodatki skonfigurujemy wraz z zaporą sieciową w zakładce Firewall Settings, gdzie wybieramy sposób filtrowania UDP lub TCP, a także aktywujemy mechanizm kontroli nad różnymi atakami.

D-Link DIR-868L

Produkt D-Linka nie został pozbawiony mechanizmu QoS, który daje nam możliwość doboru odpowiedniej konfiguracji do naszych potrzeb. To przydatne przede wszystkim wtedy, kiedy korzystamy jednocześnie z sieci P2P i przeglądamy strony internetowe. W takiej sytuacji nadanie odpowiednich priorytetów staje się niezbędne. W DIR-868L mamy QoS zbudowany w oparciu o algorytm WFQ i SPQ.

D-Link DIR-868L

Autorskim rozwiązaniem producenta jest usługa Mydlink, która pozwala na komunikację z routerem poprzez aplikację mobilną lub stronę internetową. Musimy tylko zarejestrować swoje konto i zalogować się do niego. Nie jest to rozbudowana funkcja, ale wystarczająca do sprawdzenia historii odwiedzanych stron www, stanu połączenia czy wykonaniu restartu routera.

D-Link DIR-868L

Warto również wspomnieć, że D-Link DIR-868L posiada jeden port USB 3.0, który pozwala na podłączenie do routera nośników danych, drukarki lub urządzenia wielofunkcyjnego. To sprawi, że z routera zrobimy serwer NAS czy też serwer druku.

Po podłączeniu nośnika danych możemy go współdzielić, udostępnić jego zasoby na danych kontach (zakładka Storage) i zdefiniować ustawienia w zakresie odczytu czy zapisu. Router obsługuje nośniki NFTS i FAT32. Dostęp do plików jest możliwy poprzez połączenie szyfrowane lub zdalnie lokalnie. Na płycie instalacyjnej znajduje się dodatkowa aplikacja SharePort Plus, która wyświetla dane zasobów dyskowych, a także ułatwia podłączenie drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych.

Dostęp do zasobów sieciowych jest możliwy lokalnie lub zdalnie dzięki programowi SharePort, który pozwala na zalogowanie się do aplikacji mydlink i przeglądanie plików. Bardzo podobnie działa aplikacja SharePort Mobile, jednak wymaga ona konfiguracji. Osoby zainteresowane serwerem iTunes i serwerem DLNA będą zadowolone, ponieważ takowe są dostępne w tym routerze. Konfiguracja jest banalnie prosta i nie powinna nikomu sprawić kłopotów.

Wśród narzędzi administracyjnych, które umieszczono w zakładkach Tools i Status znajdziemy możliwość ustawienia hasła administratora i nazwy routera w sieci. Można włączyć weryfikację użytkownika poprzez Captcha lub zsynchronizować czas z serwerem czasu NTP.

D-Link DIR-868L

D-Link DIR-868L

D-Link DIR-868L

D-Link DIR-868L

D-Link DIR-868L

W zakładce Status mamy możliwość zapoznania się z logami o systemie i zaporze sieciowej. Sekcja Statistics udostępnia dane na temat sieci LAN, WAN i WiFi.

Bardzo ważne, że D-Link pozwala na zapisanie konfiguracji routera, a później jej przywrócenie lub wgranie domyślnych ustawień. Nie brakuje także opcji aktualizacji oprogramowania.
 

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

  • ~iksonns

    2014-10-02 15:18:29

    Ruter działa sprawnie, jest szybki, wygodnie się go konfiguruje. Opcji konfiguracji jest bardzo dużo, do tego obsługuje dynamic DNS (który dostajemy darmowo od DLinka). Z rzeczy, na które mogę narzekać to dość ubogie opcje konfugiracji z aplikacji mobilnej, ale może z czasem to się zmieni
  • Vroya

    2014-10-06 09:58:08

    To jeden z lepiej sprzedających się produktów na rynku! Sam również polecam.

Komentarz 2


Konkursy

  • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

  • Konkurs świąteczny 2020

    Konkurs świąteczny 2020

    Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

  • 10 urodziny vortalu!

    10 urodziny vortalu!

      Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...


Ostatnio na forum