» załóż konto» przypomnij hasło

Cooltek W1 – recenzja obudowy

Autor: Michał Jankowski | Data: 2014-08-13 10:03:36

A A A | Wejść na stronę 28382 | Komentarzy 3

Cooltek W1 – recenzja obudowy

Firma Cooltek wprowadziła na rynek nowy model obudowy, która jest przeznaczona dla graczy, a dokładniej dla osób, które chcą stworzyć potężną konfigurację opartą na kompaktowej płycie głównej mini-ITX. Producent ten już wcześniej zaskakiwał nas swoimi produktami, które wyróżniały się doskonałą jakością wykonania i świetną funkcjonalnością. Jak będzie z modelem W1? Sprawdziliśmy to dokładnie. Zapraszamy do lektury.


Pokaż specyfikację

Specyfikacja Cooltek W1
Typ obudowy HTPC / Mini ITX
Materiał Stal i aluminium
Waga 5,8 kg
Sloty na karty rozszerzeń 2
Wnęki na napędy 1x zewnętrzny slim, 4x wewnętrzne 3.5", 2x wewnętrzny 2,5"
Format płyty głównej Mini-ITX
Wymiary (wys x szer x gł) 356 x 242 x 362 mm
Front Wentylator 140mm x 1 (zainstalowany fabrycznie)
Tył Wentylator 140mm x 1 (zainstalowany fabrycznie)
Góra Wentylatory 120mm lub 140mm x 2 x 2 (wentylatory opcjonalne)
Panel I/O 2x USB 3.0, 1x słuchawki, 1x mikrofon

Obudowa Cooltek W1 została umieszczona w kartonowym pudełku z czarnymi nadrukami. Z przodu mamy szkic urządzenia, a z tyłu dokładny opis jego poszczególnych części. Po bokach mamy informacje o produkcie i specyfikację techniczną. Zabrakło rączki do przenoszenia lub wycięć w bocznych częściach pudełka.

W środku całość jest zabezpieczona przez piankowe ochraniacze, a także folię, która zapobiega przed porysowaniem się obudowy. W zestawie producent umieścił także pełen zestaw śrub, opasek zaciskowych oraz instrukcję montażu.

Cooltek W1

Pierwszy kontakt z W1 daje nam dużo do myślenia. Sama obudowa jest mała, ma proste krawędzie, a jej przód przypomina tarczę. Całość wygląda bardzo dobrze. Cooltek wykonał swój najnowszy produkt w ponadczasowym stylu, o czym zresztą wspomina w materiałach marketingowych.

Cooltek W1

Front jest wykonany z litej blachy. Nie umieszczono na nim nawet logo producenta. Jedynym elementem w górnej części jest zatoka typu slim na napęd optyczny. Wymaga ona zastosowania napędu szczelinowego. Co ciekawe nie ma w tym miejscu przycisku do wysuwania płyty, co może trochę utrudniać korzystanie.

Cooltek W1

Cooltek W1

Z tyłu widzimy duży 140 mm wentylator chłodzący umieszczony za metalowym grillem, dwa otwory do prowadzenia wężyków chłodzenia wodnego, miejsce na zasilacz (po bokach dużo miejsca na ukrycie nieużywanych kabli) oraz dwa sloty kart rozszerzeń. Co prawda płyty głównej mini ITX mają tylko jedno gniazdo rozszerzeń, to jednak będzie szansa na zastosowanie karty graficznej dual-slot. Z tyłu mamy także mały kontroler obrotów wentylatora (szybko/wolno).

Cooltek W1

Otrzymaliśmy wersję obudowy z oknem z pleksi. Można też nabyć wariant z rzędem otworów, które zapewnią lepszą cyrkulację powietrza. Na przeciwległym boku umieszczono panel I/O w postacie dwóch portów USB 3.0, gniazd audio oraz przycisku reset i power.

Cooltek W1

Cooltek W1

Cooltek W1

Górny panel jest zupełnie płaski i pozwala na zamontowanie dwóch dodatkowych wentylatorów o średnicy 120 lub 140 mm. Jedynym filtrem przeciwkurzowym jest metalowa powierzchnia, która powinna powstrzymać większe kawałki kurzu przed przedostaniem się do obudowy.

Cooltek W1

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

  • Sławekpl

    2014-08-14 19:27:26

    na zdjęciach tego nie widać, zresztą chyba trudno by je było wykonać...
    jakimi wtyczkami sygnałowymi i zasilającymi można podłączyć/zasilić HDD, czy muszą to być krótkie kątowe wtyczki czy dłuższe proste również się mieszczą?
    a może dałoby radę zmierzyć odstęp od krawędzi dysku do laminatu grafy, wtedy będzie wiadomo jakie wtyczki można zastosować i w konsekwencji jakie kable trzeba zakupić
    jak rozumiem tacki na HDD mają otwory i montaż dysków jest obligatoryjny w jedną stronę, a może można je odwrotnie również zainstalować? jak np. u Fractala, chyba nie skoro trzeba go zablokować blaszką ale chciałbym się upewnić
    czy w tackach są otwory pozwalające zamontować napęd 2,5"?
  • RafalC

    2014-08-14 21:17:42

    1) HDD można podłączyć normalnymi kablami (nie muszą być kątowe)
    2) Odwrotnie nie można włożyć dysków
    3) spójrz, jak to wygląda: http://pcfoster.pl/public/images/recenzje/W1/1.jpg
  • Sławekpl

    2014-08-17 12:40:22

    a możesz rozwiać moje wątpliwości i zmierzyć tą odległość? krawędź dysku - laminat GPU
    skoro dysk jest przykręcany dwiema a nie czterema śrubami do klatki w której jest szczelina a nie otwór można wnioskować że odwrotny montaż również jest przewidziany
    czy dobrze rozumiem, że w klatce jeśli chciałbym zamontować 2,5" dysk to tylko na podstawce? ale czy blaszka zablokuje na odpowiedniej wysokości taką tackę?

Komentarz 3


Konkursy

  • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

  • Konkurs świąteczny 2020

    Konkurs świąteczny 2020

    Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

  • 10 urodziny vortalu!

    10 urodziny vortalu!

      Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...


Ostatnio na forum