Niepozorna konstrukcja
Cooltek Antiphon – test obudowy
Przypomnijmy, że niedawno poddaliśmy testom inną obudowę Coolteka, a dokładnie CoolCube, która wyróżniała się bardzo prostym i solidnym wykonaniem. Jednak była ona dedykowana przede wszystkim posiadaczom komputerów typu HTPC.
Antiphon ma niewiele wspólnego z CoolCube, bowiem jest wykonana w rozmiarze midi tower i jest przeznaczona dla zwolenników ciszy. Model ten został zapakowany w dosyć skromne pudełko w białym kolorze z niebieskimi nadrukami. W środku całość jest odpowiednio zabezpieczona na czas transportu, dzięki czemu sprzęt dojechał do nas w całości, bez żadnych uszkodzeń.
W zestawie otrzymujemy zestaw akcesoriów w skład, których wchodzą opaski zaciskowe, śrubki i kołki montażowe, szyny do dysków twardych, przejściówka z Molex -> 4-pin oraz instrukcja obsługi.
Całość ma wymiary 195 x 445 x 500 mm i pozwala na montaż płyt głównych w standardzie ATX, M-ATX i mini-ITX. Obudowa o wadze 8 kilogramów została wykonana częściowo ze stali, aluminium i tworzywa sztucznego. Wagę o ponad 1 kg zwiększają zastosowane tutaj maty wyciszające.
Na pierwszy rzut oka naprawdę trudno uwierzyć, że produkt ten ma kosztować zaledwie 65 Euro. Producent przygotował aluminiowy front, który dodaje całej konstrukcji sporą dawkę elegancji i przypomina trochę Anteca P280, również ze względu na identyczne umiejscowienie panelu I/O. Ten oferuje dostęp do jednego portu USB 3.0, jednego USB 2.0 oraz dwóch gniazd audio. Oprócz tego mamy w tym miejscu przycisk power, diody sygnalizujące zasilanie oraz pracę dysku oraz przycisk reset.
Lity front to nic innego, jak drzwiczki zamontowane przy pomocy trzech zawiasów, które można otwierać do lewej strony o maksymalny kąt 90 stopni. Na odwrocie zostały one w całości pokryte materiałem wygłuszającym. Za nimi, od góry mamy dostęp do trzech gniazd 5,25 cala oraz do wymiennego filtru przeciwkurzowego przed frontowymi wentylatorami.
Poniżej dwóch śmigieł 120 mm umieszczono przełącznik suwakowy, który umożliwia regulację ich prędkości obrotowej. Możemy wybrać jedną z trzech wartości (Low, Midi, High). Niestety umiejscowienie przełącznika tak nisko jest mało komfortowe, głównie wtedy, gdy obudowa stoi na podłodze. Szkoda, że nie umieszczono go na panelu I/O.
Prawy i lewy panel obudowy Antiphon został wykonany w całości z litej blach.
Z tyłu mamy na dole zatokę do umieszczenia zasilacza, a nad nią siedem slotów do zamontowania kart rozszerzeń. Obok nich przygotowano dwa otwory do prowadzenia wężyków chłodzenia wodnego o średnicy maksymalnej 13 mm. Są one zabezpieczone gumowymi przelotami. Na samej górze mamy trzeci, fabrycznie zainstalowany wentylator 120 mm.
Na spodzie znajdujemy perforowane powierzchnie z filtrami antykurzowymi pod zasilaczem oraz pod miejscem na opcjonalny wentylator 120 mm. W czterech narożnikach umieszczono nóżki z podkładkami antywibracyjnymi.
Konkursy
Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.
-
Konkurs świąteczny 2020
Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...
-
10 urodziny vortalu!
Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...
Komentarze
Kamirp
2013-05-25 09:16:08
skoczylas
2013-05-25 13:11:52
t.luk
2013-05-27 06:43:22
Kamirp
2013-05-27 16:48:01
t.luk
2013-05-28 06:45:35