» załóż konto» przypomnij hasło

Funkcjonalna i bardzo pojemna, ale czy idealna?

CM Storm Trooper – test obudowy

Autor: Rafał Cebulski | Data: 2012-11-06 00:11:52

A A A | Wejść na stronę 75537 | Komentarzy 4


Jak widzieliśmy na poprzedniej stronie Trooper oferuje bardzo ciekawą i unikalną budowę zewnętrzną. Wcale nie gorzej wygląda sytuacja w środku tejże obudowy. Po odkręceniu dwóch bocznych paneli, które przymocowano przy pomocy szybkośrubek widzimy pomalowane w całości na czarno wnętrze obudowy. W oczy rzuca się przede wszystkim duży otwór wycięty w tacy płyty głównej, który pozwoli nam na montaż coolera CPU bez jej demontażu. Po nim, mamy jeszcze trzy dodatkowe przykryte gumową osłoną oraz dwa w górnej części bez zabezpieczenia. Blacha jednak na krawędziach nie jest ostra, w związku, z czym nie ma obawy o przecięcie kabli.

CM Storm Trooper

CM Storm Trooper

Na spodzie umieszczono niewielką półeczkę, która umożliwia zamontowanie aż czterech dodatkowych dysków SSD o wielkości 2,5 cala. Będziemy je mocowali przy pomocy zwykłych śrub.

CM Storm Trooper

Z przodu znajduje się miejsce do instalacji dysków 3,5 cala. Zastosowano tutaj dwie klatki, które zmieszczą w sumie do ośmiu dysków twardych. Na ich bokach producent zamontował po jednym wentylatorze chłodzący 120 mm z 1200 RPM i LEDowym podświetleniem. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest możliwość obrócenia jednej lub drugiej klatki o 90 stopni, dzięki czemu ustawimy ją w kierunku frontu. Pozwala to na zamontowanie w każdej z nich do trzech napędów 5,25 cala, które będą miały swoje wyjście na froncie Troopera. Niestety zajmuje to trochę czasu, bowiem musimy wpierw zdemontować klatkę, później panel z przodu obudowy i przystąpić do ich ponownego wkładania.

CM Storm Trooper

Nie da się jednak ukryć, że rozwiązanie to pomimo pewnej pracochłonności jest niezwykle praktyczne. Użytkownik może skorzystać nawet z dziewięciu urządzeń 5,25 cala lub ośmiu dysków 3,5 cala.

CM Storm Trooper

Oprócz tego mamy jeszcze kilka bardziej standardowych aspektów. Przede wszystkim na dole miejsce na zasilacz z gumowymi podkładkami. Nad nim dziewięć poziomych slotów na karty rozszerzeń. A jeszcze wyżej wentylator 140 mm, który pracuje z prędkością maksymalną 1200 RPM. Na górze mamy jeszcze jedną jednostkę chłodzącą o wielkości 200 mm i prędkości obrotowej 1000 RPM.

CM Storm Trooper

CM Storm Trooper

Za tacą płyty głównej mamy około 20 mm szerokości na poprowadzenie kabli. Taka ilość miejsca powinna w zupełności wystarczyć.

CM Storm Trooper

Prawie wszystkie kable w środku obudowy są koloru czarnego. Znajdziemy tylko pojedyncze sztuki w brązowym lub białym odcieniu. Zastosowano tutaj standardowe wyprowadzenia

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

  • AndiMara

    2012-11-06 12:39:57

    Jeśli to co piszą jest prawdą to sobie koniecznie taką sprawie podczas odświerzania komputerka :D
  • ~Xender

    2012-11-06 15:19:13

    Jedna zasadnicza wada to brak nawiewu z przodu. Tylko bokiem na HDD co po gorsza dostęp powietrza do gpu i cpu a szkoda bo buda mega ;/
  • t.luk

    2012-11-07 09:40:58

    @ UP
    Ale w niej chyba można przełożyć te kieszenie tak żeby wiało do środka obudowy?
  • AndiMara

    2012-11-08 12:38:47

    Pewnie, że można :P

Komentarz 4


Konkursy

  • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

  • Konkurs świąteczny 2020

    Konkurs świąteczny 2020

    Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

  • 10 urodziny vortalu!

    10 urodziny vortalu!

      Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...


Ostatnio na forum