» załóż konto» przypomnij hasło

Durga odsłona udanego modelu

CM Storm Sentinel Advance II – test myszki

Autor: Wiesław Truszkowski | Data: 2015-03-10 14:43:05

A A A | Wejść na stronę 25568 | Komentarzy 4


Pokaż specyfikację

Specyfikacja
sensor Avago 9800
zakresy DPI od 100 do 8200 (przeskok co 100dpi)
zmiana DPI "w locie"
zmiana profili "w locie"
polling rate zakres od 100 do 1000Hz
połączenie poprzez port USB
przycisków 8
pod 2 głównymi przyciskami - przełączniki Zhij
kabel opleciony kabel o długości 1.85 metra
ciężarki (5 x 4.5g)
inne wyświetlacz DPI, pamięć wewnętrzna, podświetlanie przodu oraz części obudowy
wymiary 135x82x40, waga ok. 133g

Instalacja aplikacji dedykowanej dla produktu CM Storm przebiega ekspresowo. Oprogramowanie już na pierwszy rzut oka robi dobre wrażenie. Na górze widzimy kilka głównych zakładek, a poniżej dostępne opcje w każdej z nich. Zacznijmy jednak od pierwszej z nich.

Po lewej stronie mamy przypisanie głównych funkcji do każdego klawisza myszki. Oprócz tego mamy tutaj menu pozwalające na zmianę częstotliwości wysyłania danych, a po prawej umieszczono suwaki do regulacji rozdzielczości DPI dla każdego profilu. Mamy tutaj możliwość zmiany regulacji czułości osobno dla dwóch osi.

CM Storm Sentinel Advance II

CM Storm Sentinel Advance II

Przy każdej z zakładek mamy możliwość ustawienia, którego profilu będą dotyczyły wprowadzane przez nas zmiany. Druga z nich pozwala nam na zmianę iluminacji Sentinel Advance II. Ustawimy tutaj kolor podświetlenia dwóch diod z przodu oraz kratki na grzbiecie. Jest także opcja wrzucenia na wyświetlacz OLED własnej tapety.

W zakładce Storm TX mamy możliwość konfiguracji specjalnego przycisku, który znalazł się po lewej stronie urządzenia. To on pozwala na tworzenie dosyć skomplikowanych kombinacji. Skorzystają z niego przede wszystkim bardziej zaawansowani gracze. Kolejne dwie zakładki o nazwach Macros i Scripts dotyczą tworzenia sekwencji wraz z odstępami czasu i pętlami. To bardzo rozbudowane narzędzie jest jednak intuicyjne i nie sprawia problemu podczas korzystania.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

  • ~kikutek

    2015-03-11 23:01:32

    w grach ( jak i w normalnym użytkowaniu ) i tak używa się rozdzielczości ok. 800 lub niższych, ale ciągle czekam na myszkę która ma z 15 cm, żeby móc bez problemu oprzeć całą dłoń na myszce
  • JegoMosc

    2015-03-12 09:41:30

    Miałem jej pierwszą wersję i mysz nie tylko ładnie wygląda, ale także świetnie spisuje się w grach. Podświetlenie da się wyłączyć, waga regulowana i bardzo dobre leży w dłoni. Jedynie co mi przeszkadzało to że po 2 latach lakier na tej siateczce od góry zaczął się łuszczyć.
  • ~dasir

    2015-03-12 11:50:25

    Bez sensu. Producenci myszek dla graczy ścigają się w wielkości dpi. Co z tego, że większość tych myszy ma olbrzymie dpi, skoro same sensory są słabej jakości. Sam jestem posiadaczem Razer'a Lachesis'a i bardzo często się zastanawiam co w tej myszy jest takiego wyjątkowego, że kosztowała tak dużo.
  • ~kurdupel

    2015-03-12 18:52:45

    słaba ta myszka co z tego ze ma 8200 DPI jak klawisze boczne źle umieszczone to jakiś spisek czy co jak ja mam go wcisnąć musiał bym kciuk oderwać i niewygodnie w gorę takie sztuczki to w cyrku się robi a w grze ma być tam gdzie ja chce.

Komentarz 4


Konkursy

  • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

  • Konkurs świąteczny 2020

    Konkurs świąteczny 2020

    Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

  • 10 urodziny vortalu!

    10 urodziny vortalu!

      Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...