» załóż konto» przypomnij hasło

Durga odsłona udanego modelu

CM Storm Sentinel Advance II – test myszki

Autor: Wiesław Truszkowski | Data: 2015-03-10 14:43:05

A A A | Wejść na stronę 25566 | Komentarzy 4


Pokaż specyfikację

Specyfikacja
sensor Avago 9800
zakresy DPI od 100 do 8200 (przeskok co 100dpi)
zmiana DPI "w locie"
zmiana profili "w locie"
polling rate zakres od 100 do 1000Hz
połączenie poprzez port USB
przycisków 8
pod 2 głównymi przyciskami - przełączniki Zhij
kabel opleciony kabel o długości 1.85 metra
ciężarki (5 x 4.5g)
inne wyświetlacz DPI, pamięć wewnętrzna, podświetlanie przodu oraz części obudowy
wymiary 135x82x40, waga ok. 133g

Myszka jest w 100% palm gripowa, a ułożenie palców na niej może być w układzie 1+2+2 lub 1+3+1. Cała dłoń będzie spoczywała na jej obudowie, a kciuk wygodnie wchodzi w specjalne wgłębienie, co sprawia, że nie dotyka podkładki. Palec serdeczny wygodnie spoczywa na prawym boku, ponieważ prawa krawędź została odpowiednio wyprofilowana. Pomimo dosyć dużych gabarytów urządzenia sprzęt ten nie wydaje nam się ani za ciężki, ani za lekki. Gracze, którzy preferują cięży sprzęt będą mogli skorzystać z dodatkowych ciężarków o wadze łącznej 22,5 g (5x 4,5 g).

CM Storm Sentinel Advance II

Przypomnijmy, że na pokładzie Sentinel Advance II zastosowano sensor laserowy Avago 9800. Jak zapewne wiecie charakteryzuje się on natywną akceleracją pozytywną, co sprawia, że osoby przesiadające się z myszki optyczne będą zauważały, jakby niej płynne działanie kursora. To jednak kwestia bardziej przyzwyczajenia. Z naszych testów wynika, że sensor bardzo dobrze radził sobie na dowolnej powierzchni, a najlepiej na podkładkach materiałowych. Nie wykazywał on zjawiska predykcji, a jittering tylko przy najwyższych wartościach DPI (ponad 7000), co jednak nie jest traktowane jako wada.

Występująca tutaj akceleracja jest typowa dla myszek laserowych i wynosi około 5%. Wysokość podniesienia myszki na podkładką (LOD) to około 1,5 mm, co jest świetnym wynikiem, jak na produkt z sensorem laserowym.

Na koniec sprawdziliśmy częstotliwość wysyłania danych przez gryzonia. Sentinel Advance II według danych producenta oferuje tutaj 1000 Hz. Na poniższym obrazku widzimy, że producent nie kłamał.

CM Storm Sentinel Advance II

Myszka została wyposażona w 128 kB wbudowanej pamięci, która pozwala nam na zapisanie do pięciu profili. Dzięki temu możemy korzystać ze swoich własnych ustawień niezależnie od miejsca rozgrywki. Dobrym rozwiązaniem jest także wyświetlacz OLED na środku, który pozwala na sprawdzenie wybranego trybu DPI i profilu. Poza tym matryca ta pozwala na umieszczenie logo swojego klanu czy innego obrazka. Dodajmy, że wyświetlacz przez cały czas jest w trybie uśpienia, a do jego uruchomienia trzeba wcisnąć odpowiednie klawisze. Dodatkowo mamy tutaj kilka kolorowych diod LED.

Podobnie, jak w przypadku innych myszek dla graczy, również tutaj kliknięcia są dosyć głośne, a rolka wyraźnie chrobocze. To niestety urok tego typu produktów. Jednak nie samymi grami żyjemy, dlatego warto ocenić Sentinel Advance II podczas codziennej pracy. Trzeba przyznać, że ogólne korzystanie z gryzonia sprawia przyjemność. Liczba fizycznych przycisków jest wystarczająca, a kształt urządzenia nie męczy naszej dłoni, co pozwala na wielogodzinne korzystanie z niej.

Poza testami syntetycznymi warto też sprawdzić, jak sprzęt radzi sobie w tym, do czego został stworzony. Prawdziwi gracze wiedzą, że w przypadku myszki każdy szczegół może decydować o naszym zwycięstwie lub porażce. My wzięliśmy na tapetę gry Battlefield 2, Crysis oraz Quake 3. W przypadku tych tytułów nie było problemu z dokładnym namierzeniem wrogów. Nasza dłoń nie ślizgała się po powierzchni gryzonia, a jego wymiary pozwalały zastosować wspomniany już chwyt pełny. Skorzystaliśmy także z możliwości zmniejszenia obciążenia, co pozwoliło na lekkie przyspieszenie naszych ruchów. Dużo dobrego robi także przycisk TX, który pozwala na aktywację złożonych komend.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

  • ~kikutek

    2015-03-11 23:01:32

    w grach ( jak i w normalnym użytkowaniu ) i tak używa się rozdzielczości ok. 800 lub niższych, ale ciągle czekam na myszkę która ma z 15 cm, żeby móc bez problemu oprzeć całą dłoń na myszce
  • JegoMosc

    2015-03-12 09:41:30

    Miałem jej pierwszą wersję i mysz nie tylko ładnie wygląda, ale także świetnie spisuje się w grach. Podświetlenie da się wyłączyć, waga regulowana i bardzo dobre leży w dłoni. Jedynie co mi przeszkadzało to że po 2 latach lakier na tej siateczce od góry zaczął się łuszczyć.
  • ~dasir

    2015-03-12 11:50:25

    Bez sensu. Producenci myszek dla graczy ścigają się w wielkości dpi. Co z tego, że większość tych myszy ma olbrzymie dpi, skoro same sensory są słabej jakości. Sam jestem posiadaczem Razer'a Lachesis'a i bardzo często się zastanawiam co w tej myszy jest takiego wyjątkowego, że kosztowała tak dużo.
  • ~kurdupel

    2015-03-12 18:52:45

    słaba ta myszka co z tego ze ma 8200 DPI jak klawisze boczne źle umieszczone to jakiś spisek czy co jak ja mam go wcisnąć musiał bym kciuk oderwać i niewygodnie w gorę takie sztuczki to w cyrku się robi a w grze ma być tam gdzie ja chce.

Komentarz 4


Konkursy

  • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

  • Konkurs świąteczny 2020

    Konkurs świąteczny 2020

    Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

  • 10 urodziny vortalu!

    10 urodziny vortalu!

      Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...