» załóż konto» przypomnij hasło

Durga odsłona udanego modelu

CM Storm Sentinel Advance II – test myszki

Autor: Wiesław Truszkowski | Data: 2015-03-10 14:43:05

A A A | Wejść na stronę 25562 | Komentarzy 4

CM Storm Sentinel Advance II – test myszki

Firma Cooler Master w 2009 roku wprowadziła na rynek bardzo udany model myszki komputerowej Sentinel Advance. Konstrukcja ta jednak po kilku latach przeszła drobne zmiany, które związane były przede wszystkim z zastosowaniem nowych podzespołów. Tak przygotowane urządzenie nazwano Sentinel Advance II. Sprzęt ten do dnia dzisiejszego dostępny jest w sklepach I cieszy się sporym zainteresowaniem wśród graczy. Co sprawiało, że produkt CM Storm osiągnął taki sukces? Sprawdziliśmy to.


Pokaż specyfikację

Specyfikacja
sensor Avago 9800
zakresy DPI od 100 do 8200 (przeskok co 100dpi)
zmiana DPI "w locie"
zmiana profili "w locie"
polling rate zakres od 100 do 1000Hz
połączenie poprzez port USB
przycisków 8
pod 2 głównymi przyciskami - przełączniki Zhij
kabel opleciony kabel o długości 1.85 metra
ciężarki (5 x 4.5g)
inne wyświetlacz DPI, pamięć wewnętrzna, podświetlanie przodu oraz części obudowy
wymiary 135x82x40, waga ok. 133g

Gryzoń został zapakowany w pudełko w takim samym stylu jak inne modele tego producenta, czyli bardzo kolorowe z licznymi grafikami. Jego przednia część jest utrzymywana za pomocą klapki na rzepy. Po jej podniesieniu widzimy myszkę w realnych rozmiarach pod przeźroczystym blistrem. Tutaj także możemy zapoznać się z poszczególnymi elementami urządzenia i opisem ich możliwości konfiguracji. Na odwrocie nie zabrakło pełnej specyfikacji, która możecie przeczyć powyżej.

CM Storm Sentinel Advance II

CM Storm Sentinel Advance II

W zestawie wraz z myszką otrzymujemy jeszcze zapasowe ślizgacze, płytkę z oprogramowaniem oraz instrukcję obsługi. CM Storm nie zrezygnował także z systemu regulacji wagi, a ciężarki znajdujemy na spodzie myszki, pod klapką.

CM Storm Sentinel Advance II

Sam wygląd gryzonia jest na pierwszy rzut oka podobny do pierwszej wersji Sentinela. Myszka waży bez ciężarków 133 gramy i ma wymiary 135 x 82 x 40 mm (długość x szerokość x wysokość). Została ona zdecydowanie wyprofilowana pod prawą rękę. Jej ergonomiczny kształt objawia się lekkim pochyleniem ku prawej stronie.

CM Storm Sentinel Advance II

CM Storm Sentinel Advance II

Boki Sentinel Advance II zostały wykonane z gumowego materiału, który powinien zadowolić graczy. Ma on sprawić, że urządzenie będzie pewnie leżało w naszej dłoni. Niektóre elementy zostały niestety wykonane z błyszczącego plastiku – wąski pasek na środku oraz osłona wyświetlacza OLED. Tym co wyróżnia sprzęt CM Storm jest podświetlana siatka, która otacza ekran. Dodatkowo diody znajdziemy również z przodu gryzonia, co skutkuje ładnie prezentującą się podkładką w nocy.

CM Storm Sentinel Advance II

CM Storm Sentinel Advance II

Producent postanowił umieścić z boku dwa przyciski funkcyjne, które zapewniają dobry dostęp do dodatkowych poleceń, które możemy sami sobie zdefiniować. Poza tym na środku mamy trzy kolejne klawisze, z czego dwa służą do wybierania rozdzielczości DPI, a trzeci do zmiany profilu. O tym, który tryb jest aktywny będziemy wiedzieli dzięki odpowiedniemu podświetleniu i komunikacie na wyświetlaczu OLED. Po lewej stronie mamy wgłębienie, które służy do podparcia kciuka.

CM Storm Sentinel Advance II

Na spodzie myszki widzimy sensor laserowy Avago i niewielkie ślizgacze teflonowe wokół niego. W komplecie otrzymujemy dodatkowe, co pozwoli wymienić zdarte już elementy na nowe. Jakość wykonania Sentinel Advance II oraz spasowanie elementów nie budzą w nas żadnych zastrzeżeń. Sprzęt podłączamy do komputera przy pomocy wtyczki USB 2.0 z pozłacanymi stykami.

CM Storm Sentinel Advance II

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

  • ~kikutek

    2015-03-11 23:01:32

    w grach ( jak i w normalnym użytkowaniu ) i tak używa się rozdzielczości ok. 800 lub niższych, ale ciągle czekam na myszkę która ma z 15 cm, żeby móc bez problemu oprzeć całą dłoń na myszce
  • JegoMosc

    2015-03-12 09:41:30

    Miałem jej pierwszą wersję i mysz nie tylko ładnie wygląda, ale także świetnie spisuje się w grach. Podświetlenie da się wyłączyć, waga regulowana i bardzo dobre leży w dłoni. Jedynie co mi przeszkadzało to że po 2 latach lakier na tej siateczce od góry zaczął się łuszczyć.
  • ~dasir

    2015-03-12 11:50:25

    Bez sensu. Producenci myszek dla graczy ścigają się w wielkości dpi. Co z tego, że większość tych myszy ma olbrzymie dpi, skoro same sensory są słabej jakości. Sam jestem posiadaczem Razer'a Lachesis'a i bardzo często się zastanawiam co w tej myszy jest takiego wyjątkowego, że kosztowała tak dużo.
  • ~kurdupel

    2015-03-12 18:52:45

    słaba ta myszka co z tego ze ma 8200 DPI jak klawisze boczne źle umieszczone to jakiś spisek czy co jak ja mam go wcisnąć musiał bym kciuk oderwać i niewygodnie w gorę takie sztuczki to w cyrku się robi a w grze ma być tam gdzie ja chce.

Komentarz 4


Konkursy

  • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

  • Konkurs świąteczny 2020

    Konkurs świąteczny 2020

    Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

  • 10 urodziny vortalu!

    10 urodziny vortalu!

      Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...