Stacja dokująca Delock - obraz 4K bez HDMI czy DisplayPort
Delock, niemiecka firma produkująca akcesoria komputerowe wprowadza nowy model stacji dokującej. Delock 87721 umożliwia szybkie podłączenie laptopa do monitora, nawet jeśli nie ma on już wolnego HDMI czy DisplayPort.
Stacje dokujące są niezwykle przydatne. W dobie lekkich laptopów, tak cienkich, że producenci zmuszeni są do redukcji liczby portów, urządzenia te pozwalają na podłączenie peryferiów o różnych interfejsach. A wszystko za pomocą jednego kabla.
Thunderbolt 3 w akcji
Wprowadzenie standardu Thunderbolt 3, o wejściu identycznym z USB typu C, sprawiło, że łatwiej niż przedtem można przesłać dużą ilość danych z komputera. Dużą przepustowość da się zagospodarować na wiele sposobów czego przykładem ma być nowa stacja dokująca Delock. Po podłączeniu do komputera wyposażonego w port USB 3.1 zgodny z Thunderbolt 3, możemy skorzystać ze wszystkich jej gniazd, a nawet naładować baterię laptopa.
Transfer danych
Wiele współczesnych ultrabooków nie posiada gniazda RJ45 dla karty sieciowej. Jest ono zbyt duże, by zmieściło się w niezwykle cienkich obudowach tych maszyn. Jednocześnie często trzeba skorzystać z “Internetu po kablu”, czy to przy awarii WiFi, czy podczas grania w gry sieciowe (LAN ma niższe opóźnienia niż WiFi). Rozwiązaniem może być stacja dokująca Delock 87721 wyposażona w układ sieciowy Realtek RTL8153. Dzięki temu możemy korzystać z sieci LAN tak, jakbyśmy w naszym komputerze posiadali normalną kartę gigabit ethernet.
Obraz 4K i obsługa peryferiów
Używanie stacji dokującej jest szczególnie wygodne gdy mamy stałe stanowisko pracy, a na nim sporo urządzeń do jednoczesnego podłączenia. Zamiast przychodzić z laptopem i podpinać osobno zasilacz, mysz, drukarkę, sieć LAN i monitor, możemy po prostu skorzystać ze stacji dokującej. Delock 87721 umożliwia skorzystanie z wszystkich tych urządzeń na raz, udostępniając nie tylko wspomnianą już kartę sieciową czy ładowanie laptopa poprzez USB typu C, ale też dwa porty USB 3.0 oraz HDMI. Za pomocą tego ostatniego możemy przesłać na monitor obraz o rozdzielczości do 4K (3840 x 2160) w częstotliwości do 30 Hz, oraz oczywiście dźwięk. Producent przewidział też miejsce dla czytnika kart pamięci SD.
Produkt jest dostępny na rynku w cenie około 500 zł.
Dane techniczne:
- Złącza:
* wejście USB 3.1 typu C (zgodne z Thunderbolt 3)
* wejście USB typu C dla zasilacza sieciowego (nie znajduje się w zestawie)
* 2 x port USB 3 typu A
* HDMI
* RJ45 LAN (10/100/1000)
* czytnik kart pamięci SD
- Układy sterujące: VL813, VL100, GL857L, PS176, RTL8153
- Zasilanie wyjściowe na gniazdo: 4,5 W (5V / 0,9 A)
- Zasilanie wejściowe: do 60 W przez USB C
- Wymiary: 116 x 46 x 16 mm
- Wspierane systemy: Windows 7/7-64/8.1/8.1-64/10/10-64, Windows 10 Mobile, Chrome OS,
Linux (min. Kernel 4.9), Mac OS 10.12 lub nowszy
-
Poprzedni
ARCHOS Hello Connect – aplikacja do sterowania inteligentnym domem
-
Następny
Xtorm Solid Blue – pancerne kable USB/Lightning dla wymagających
Konkursy
Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.
-
Konkurs świąteczny 2020
Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...
-
10 urodziny vortalu!
Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...
Komentarze